راه اندازی VOIP

با توجه به حساسیت مدیریت تماس ها برای کسب و کارهای مختلف بعد از نصب و راه اندازی voip در سازمان و یا شرکت مربوطه به مدت ۲ ماه پشتیبانی رایگان ارائه خواهد شد. همچنین یکی از افراد متخصص (در زمینهIT) سازمان با آموزش دقیق به عنوان ادمین سیستم و رابط با گروه ارتباط گستر انتخاب خواهد شد.تخصص ما ویپ است و برای انجام این مهم از متخصصین این حوزه دعوت کرده و با عظم راسخ سال ها در زمینه ویپ و شبکه کار کرده ایم.

سفارشی سازی ویپ

 • برقراری ارتباط VOIP با CRM
 • برقراری ارتباط VOIP با برخی نرم افزارها و سخت افزارهای موجود در سازمان جهت راه اندازی دیتا سنتر (Data Center)
 • برنامه نویسی PHP و فراهم ساختن امکانات مختلف جهت بهره برداری همه جانبه از VOIP بر اساس نیاز سازمان
 • راه اندازی کال سنتر (Call Center) با تکنولوژی ویپ
 • حذف هزینه های تماس در شرکتهایی که دارای توضیع جغرافیایی هستند.

راهکار شبکه و سخت افزار

 • مشاوره، طراحی، پیاده سازی واجرای شبکه‌های کامپیوتری
 • نصب وراه‌اندازی ارتباطات شبکه بیسیم (Wireless Indoor & Outdoor )
 • ارائه سرورهای تخصصی وتجهیزات شبکه
 • طراحی واجرای اتاق سرور وData Center
 • مشاوره وپیاده‌سازی راهکارهای امنیت شبکه
 • قراردادهای پشتیبانی ونگهداری سخت افزار ومدیریت شبکه
 • ارائه راهکارهای بهینه ‌سازی شبکه وارتباطات

راهکار امنیت اطلاعات

 • ارزیابی و تحلیل ریسکهای موجود
 • طراحی سیستم امن مدیریت تماسهای سازمان
 • طراحی و پیاده‌سازی سیاستها و روالهای امنیتی
 • آموزش کاربران درسطوح مدیریت سیستم وکاربری سیستم

برتری های ویپ نسبت به سانترال

 • انعطاف پذیری در انجام پروژه های مختلف و تنظیمات تحت وب
 • سازگاری بهتر با سیستم های کامپیوتری به دلیل انتقال صوت به صورت دیتا
 • عدم محدودیت در بکار گیری یک برند خاص در اجزای سخت افزاری سیستم
 • جابه جایی و نقل مکان بسیار ساده کاربران در سطح شرکت در مقابل روش های سنتی
 • مبتنی بر نرم افزار و قابل گسترش بر مبنای فعالیت کاری و دریافت گزارشات مختلف
 • موجب کاهش هزینه مکالمات بین شهری و خارج از کشور خواهد شد به دلیل استفاده از بستر شبکه و اینترنت

راهکارهای تلفنی بر بستر شبکه (VOIP)

VOIP (انتقال صوت بر پایه پروتکل اینترنت) که با نام IP تلفنی نیز از آن یاد می شود، امکان استفاده از اینترنت و شبکه های کامپیوتری را برای مکالمات تلفنی فراهم می نماید. در مقابل استفاده از خطوط تلفن سنتی ، VOIP از فن آوری دیجیتال استفاده می نماید. پیشرفت شگفت انگیز فناوری در تلفنهای مبتنی بر IP با حذف مرزهای سنتی، دنیای جدیدی از ارتباطات را برای مدیران هوشمند سازمانها به ارمغان آورده است. برای سازمانها و موسساتی دارای بیش از یک شعبه که نیاز به بیش از یک داخلی در خارج از مقر اصلی سازمان دارند، تکنولوژی VOIP قادر است ارتباط بین ۱۰۰ها شعبه آنان را برقرار کند که هر کدام از این شعبات نیز خود برخوردار از یک سیستم مستقل تلفنی عادی یا بر بستر IP می باشند. با سیستمهای VOIP دیگر فرقی بین پرسنل این شعبات با پرسنل دفتر مرکزی شرکت از لحاظ تماس گیرندگان نیست چراکه همه پرسنل در یک شبکه تلفنی پاسخگوی تماس گیرندگان خواهند بود.

VOICE OVER IPیا VOIP چیست؟

با گسترش روز افزون شبکه جهانی اینترنت اکثر تکنولوژی‌ها برای بقا و گسترش تلاش می‌کنند خود را به این شبکه متصل کنند تا بدین طریق هم هزینه های خود را کاهش دهند و هم سرویس بهتر با امکانات بیشتر برای مشتریان خود ارائه کنند. مخابرات و مکالمات تلفنی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. حال با توجه به این‌که بزرگ‌ترین شبکه بر پایه IP شبکه اینترنت است، به‌طور معمول از این فن‌آوری به‌عنوان منتقل کننده صدا بر روی شبکه اینترنت استفاده می‌شود. تلفن اینترنتی یا VoIP، امکان مکالمات تلفنی را روی بستر شبکه یا IP فراهم می‌سازد. سیستم‌های تلفنی VoIP نسبت به مراکز تلفن معمولی، پایداری و انعطاف بیش‌تری دارند. تلفن‌های معمولی با سیگنال‌های آنالوگ کار می‌کنند و مشکلات زیادی را به همراه دارند اما سرویس VoIP با سیگنال‌های دیجیتال کار میکند. بر این اساس، این تلفن‌ها با کاربری بسیار آسان‌تر، می‌توانند کیفیت به مراتب بالاتری را در اختیار کاربران قرار دهند. از زمان اختراع سیستم تلفن توسط گراهام بل این سیستم دستخوش تغییرات زیادی گردیده و هر روز تکنولوژی های جدید و روش های نوین جایگزین سیستم های قدیمی گردیده است. گسترش دهندگان این سیستم تکنولوژی VOIP که جزو آخرین روش های ارتباطی و انتقال صدا می باشد به علت استفاده از تکنولوژی انتقال صدا بر روی شبکه و استفاده از امکانات TCP/IP و نرم افزاری با محدودیت های سیستم آنالوگ مواجه نیستند لذا مرتبا در حال تحول و نو آوری و افزودن امکانات بر روی این سرویس می باشند. این سیستم که به علت مزایای فراوانی که به همراه دارد به سرعت در حال جایگزین شدن با سیستم های سنتی آنالوگ انتقال صدا می باشد و در آینده ای نه چندان دور بطور کامل جایگزین آن خواهد شد.

Voip چیست؟
سرویس VOIP صدا را تبدیل به سیگنال دیجیتال کرده و بر روی بستر شبکه و اینترنت ارسال می کند. زمانی که شما یک شماره عادی را شماره گیری می نمایید، سیگنال قبل از رسیدن به مقصد به یک سیگنال معمولی تلفن تبدیل می گردد. سرویس Voip به شما این امکان را می دهد که مستقیما از روی کامپیوتر شخصی، تلفن تحت شبکه، یا تلفن عادی که به تجهیزات Voip متصل است مستقیم تماس برقرار نمایید. همچنین بر روی بستر وایرلس موجود در شرکت یا اماکن عمومی نظیر پارکها، فرودگاه ها، رستوران و امثالهم میتوانید مستقیم مکالمه را برقرار نمایید.

VoIP چگونه کار می کند ؟
در گذشته ای نه چندان دور ، پیشگامان عرصه های علمی به این نتیجه رسیدند که می توان یک سیگنال را به صورت دیجیتال و در یک مسافت طولانی ارسال نمود . بدین منظور می بایست قبل از ارسال سیگنال ، آن را با استفاده از یک مبدل آنالوگ به دیجیتال(ADC) ، تبدیل و سپس ارسال و در نقطه پایانی انتقال،با استفاده از یک مبدل دیجیتال به آنالوگ(DAC) مجددا” آن را به آنالوگ تبدیل نمود .
فن آوری VoIP نظیر آنچه اشاره گردید کار می کند . در ابتدا ، صدای دیجیتال شده در بسته های اطلاعاتی قرار می گیرد و پس از ارسال در مقصد مجددا” به صوت تبدیل می گردد. با ذخیره اطلاعات به فرمت دیجیتال می توان بر روی آنان کنترل بهتری را اعمال نمود . مثلا” می توان آنان را فشرده ، مسیر آنان را تعیین و یا آنان را به یک فرمت جدید دیگر تبدیل نمود .
شبکه های مبتنی‌ بر پروتکل TCP/IP از بسته های اطلاعاتی IP تشکیل می گردند که شامل یک هدر ( برای کنترل ارتباطات ) و یک paylaod به منظور مبادله داده می باشند . فن آوری VoIP از بسته های اطلاعاتی IP به منظور حرکت در شبکه و رسیدن به مقصد نهائی استفاده می نماید .

چرا سیستم Voip؟
در حال حاضر گسترش بستر شبکه تبدیل به جزئی لاینفک از تکنولوژی و نیازهای هر جامعه و سازمان و شرکت و …. گردیده و بستر ارتباطی از داخل هر مجموعه کوچک و بزرگ گرفته تا ارتباطات بین شهری و جهانی فراهم است. با توجه به اینکه بروی همین بستر امکان برقراری سیستم Voip میسر است دیگر نیازی به برقراری سیستمهای قدیمی و سیم کشی به موازات بستر شبکه وجود ندارد و باعث کاهش هزینه و مشکلات میگردد.
مزیت دیگر آن امکان برقراری ارتباط بین نقاطی است به علت بعد مسافت یا شرایط فیزیکی امکان سیم کشی وجود ندارد. این سیستم براحتی بروی بستر Wireless ارتباط تلفنی شما را فراهم میکند.
از دیگر امکاناتی که این سیستم برای شما فراهم میکند ارتباط ارزان بین نقاط مختلف بین شهری و کشوری است بصورتی که با استفاده از بستر اینترنت یا اینترانت این ارتباط برقرار شده و هزینه مکالمه بین شهری و بین کشوری از بین میرود.
با استفاده از سانترال IP base به جای سانترال های آنالوگ برای مراکزی که تعداد تلفنهای داخلی زیاد دارند با توجه به ارزانتر بودن این سانترال هزینه بسیار کاهش میابد.

ارائه سرویس VOIP

روش‌های برقراری ارتباط تلفنی در حال تغییر است. امروزه برای برقراری ارتباط تلفنی راه دور اغلب از تکنولوژیی به نام VoIP استفاده میشود. VoIP یک روش برای تبدیل سیگنال‌های آنالوگ صوت به داده‌های دیجیتال است که از طریق اینترنت منتقل میشوند.ممکن است از خود بپرسید که این امر چگونه میتواند مفید واقع شود. خوب، کافی است چند ثانیه راجع به آن فکر کنید. اگر تبدیل سیگنال‌های آنالوگ به داده‌های دیجیتال ممکن باشد، VoIP میتواند یک ارتباط اینترنت استاندارد را به یک روش مجازاً رایگان برای برقرای ارتباطات تلفنی در هر جای دنیا تبدیل کند. فقط کافی است هزینه ISP را بپردازید. این امر شما را قادر میکند که شرکت‌های تلفنی را به‌طور کامل کنار بگذارید.VoIP قابلیت این را دارد که روش کار سیستم‌های تلفنی را کاملاً متحول کند. شرکت‌های زیادی هستند که سرویس VoIP ارئه میدهند و پیوسته هم در حال افزایش هستند.

با سیستم‌های VOIP به یکی از سه روش زیر میتوان ارتباط تلفنی برقرار کرد.

ATA :

ساده‌ترین روش برقراری ارتباط VoIP با استفاده از (ATA)Analog Telephone Adaptor ها که gateway هم نامیده می‌شوند، می‌باشد. این ابزارها این امکان را به شما می‌دهند که از تلفن‌های آنالوگ استاندارد فعلیتان استفاده کنید.به آسانی می‌توانید Handset استانداردتان را به ATA متصل کنید، سپس ATA را به کامپیوتر یا ارتباط اینترنت خود وصل کنید. با این کار قادر به برقراری ارتباط VoIP خواهید بود. ATA سیگنال آنالوگ را از تلفن استاندارد شما می‌گیرد و آن را به سیگنال دیجیتال آماده برای انتقال در بستر اینترنت تبدیل می‌کند. همراه برخی ATA ها یک نرم افزار هست که روی کامپیوتر load می‌شود و شما را قادر می‌سازد که آن را برای VoIP با دقت پیکربندی کنید.

: IP Phones

این Handset ها کاملاً شبیه Handset های استاندارد معمولی است. دارای یک کانکتور RJ 45 Ethernet به جای کانکتورهای استاندارد RJ 11 هستند. گونه بی‌سیم گوشی‌های IP مشهور به Wi-Fi می‌باشد که از شبکه‌های Wi- Fi استفاده می‌کند.این تلفن‌ها تمام نرم افزارها و سخت افزارهای لازم برای برقراری ارتباطات VoIP را به صورت built-in دارند. مستقیمأ به روتر شما وصل می‌شوند و یک ورودی سریع و مقرون به صرفه به دنیای VoIP فراهم می‌کنند.

کامپیوتر به کامپیوتر:

این روش آسانترین روش استفاده از تکنولوژی VoIP است. شرکت‌های زیادی هستند که نرم افزارهای مقرون به صرف‌های ارائه می‌دهند که می‌توانید برای این نوع VoIP از آنها استفاده کنید. معمولاً تنها مبلغی که باید پرداخت کنید فقط هزینه ماهانه ISP است. تمام آنچه که نیاز دارید یک میکروفون، بلندگو، یک کارت صدای مناسب و یک ارتباط اینترنت با سرعت مناسب است.

مزایای VOIP

ازآنجاییکه با استفاده از VoIP شما از هر جایی که به پهنای باند مناسب دسترسی داشته باشید، می‌توانید ارتباط برقرار کنید، کاربران می‌توانند هنگام مسافرت ATA ها یا IP Phone هایشان را همراه داشته باشند و به تمام خدماتی که تلفن خانگیشان ارائه می‌دهد دسترسی داشته باشند.برخی افراد از یک softphone برای دسترسی به سرویس VoIP شان استفاده می‌کنند. یک softphone یک نرم افزار ویژه است که سرویس VoIP را به کامپیوتر یا laptop شما load می‌کند. این برنامه‌ها این امکان را به شما می‌دهد که از طریق laptop تان از هرجای دنیا که به یک ارتباط با پهنای باند مناسب دسترسی داشته باشید ارتباط تلفنی برقرار کنید. بسیاری از سرویس‌های VoIP امکان بررسی Voicemail شما را از طریق اینترنت و یا توسط فایل پیوست نامه الکترونیکی که به کامپیوتر یا PDA شما ارسال شده است را می‌دهد.برای مدیران شبکه، سیستم تلفن VoIP به این معنی است که به جای دو شبکه تنها با یک شبکه روبرو هستند. جابجایی سیستم VoIP نیز به آسانی صورت می‌گیرد. این بدین دلیل است که اکثر سیستم‌های تلفن مورد استفاده در شبکه VoIP دارای رابط Web بوده و به راحتی توسط مدیر شبکه قابل مدیریت هستند. پروسه MAC(Move, Add, Change) به راحتی قابل انجام خواهد شد و لازم نیست برای هر بار انجام MAC با سرویسدهندهتان تماس بگیرید. تمام اینها به معنای هزینه کمتر برای سازمان شما می‌باشد.یکی دیگر از منافعی که برای شرکت‌های دارای VoIP می‌تواند وجود داشته باشد این است که شعب سازمان‌ها می‌توانند در سرتاسر دنیا پراکنده شده باشند و نیازی به مجتمع بودن آنها نیست. دلیل گسترش روز افزون از سیستم VoIP تکنولوژی مورد استفاده در این سیستم می باشد که گسترش دهندگان و تولید کنندگان این سیم بدون محدودیت سیستم های آنالوگ امکان افزودن امکانات فراوانی را دارند.

مزایای این سیستم :

 • عدم محدودیت جغرافیایی :در سیستم های سنتی برای اتصال هر کاربر به مرکز تلفن نیاز به کابل کشی جداگانه می باشد. البته اگر کاربر در نقطه ای خارج از محدوده جغرافیایی دفتر باشد این امر امکان پذیر نمی باشد. در سیستم VoIP اتصال به مرکز از طریق شبکه می باشد. بدین معنی که در هر نقطه از دنیا که امکان برقراری ارتباط به شبکه مرکزی از طریق وایرلس، اینترانت، اینترنت و هر شکل دیگر ارتباطی وجود داشته باشد، امکان اتصال داخلی به مرکز تلفن وجود دارد. این اتصال می تواند از طریق گوشی تلفن تحت شبکه، رایانه، تلفن همراه و … انجام پذیرد.
 • عدم نیاز به سیم کشی مجزا :در عصر حاضرهر دفتر، شرکت، سازمان و مجموعه ای به شبکه مجهز می باشد که برای برقراری سیستم VoIP استفاده از بستر موجود شبکه امکان پذیر می باشد. بدین معنی که برای سیستم تلفن دیگر نیاز به سیم کشی جداگانه وجود ندارد که خود سبب کاهش هزینه و سهولت در کار می گردد.
 • ارتباطات رایگان:ارتباط تلفنی تحت شبکه با استفاده از طرق مختلف ارتباطی و اینترنت انجام می گیرد.. لذا مکالمات بدون نیاز به شماره گیری و بصورت رایگان انجام می پذیرد.
 • قابلیت انتقال خطوط :با استفاده از سیستم VoIP می توان بوق هر شهر یا کشوری را در شهر یا کشور دیگری در اختیار داشت. این روش نه تنها سبب کاهش هزینه های تلفن می گردد بلکه با کمک آن می توان دفاتر مجازی در اختیار داشت که در دفتر اصلی پاسخگویی انجام گیرد. از دیگر کاربرد های این روش انتقال خطوط تلفن به محلی است که مخابرات امکان واگذاری خطوط تلفن را ندارد.
 • یکپارچه سازی :شرکت ها و سازمان هایی که دارای بیش از یک دفتر می باشند در هر مرکز خطوط تلفن یا یک مرکز تلفن جداگانه دارند. برای تماس با همدیگر باید شماره گیری کرده و ارتباط برقرار نمایند و همچنین در صورتی که تماس از بیرون دفتر داشته باشند و تماس گیرنده با دفتر دیگری نیز قصد مکالمه داشته باشد باید از او خواست تا شماره دفاتر دیگر را شماره گیری نماید. در سیستم مرکز تلفن VoIP تمامی دفاتر در دفتر اصلی متمرکز می شوند. در صورتی که کارمندان و مدیران قصد تماس با همدیگر را داشته باشند براحتی با گرفتن شماره داخلی می توانند با هم تماس حاصل نمایند و شخصی که از بیرون دفتر تماس گرفته است براحتی می تواند به داخلی دیگری که در دفتر دیگر قرار دارد متصل گردد.
 • مدیریت ساده : در سیستم سانترال تحت شبکه مدیریت مرکز بسیار ساده می باشد. مراکز تلفن VoIP محیطی را تحت شبکه در اختیار کاربر قرار می دهند که از طریق آن می تواند تنظیمات را تغییر داده، کاربر اضافه نموده و یا گزارش گیری نماید.
 • اتاق کنفرانس :از دیگر امکانات مراکز تلفن تحت شبکه اتاق کنفرانس می باشد که تعداد زیادی از افراد در داخل و خارج دفتر می توانند همزمان با هم مکالمه داشته باشند.
 • گسترش آسان:گسترش و اضافه نمودن کاربر در این سیستم ها بسیار آسان می باشد و مانند سیستم های سنتی نیاز به سیم کشی مجدد برای هر کاربر وجود ندارد.
 • امکانات افزوده: مراکز تلفن تحت شبکه دارای امکاناتی هستند که بصورت یکپارچه در اختیار کاربر قرار می گیرد. بسیاری از این امکانات در سیستم های سنتی قابل افزودن نمی باشد و یا برای هر کدام باید قطعه و سیستم جداگانه ای تهیه نمود.
 • مکالمات تصویری: مکالمه تصویری در سیستم های تلفن تحت شبکه به راحتی امکان پذیر می باشد و با استفاده از تلفن های تحت شبکه مجهز به دوربین و یا حتی نوت بوک و Webcam این امر امکان پذیر می باشد.
 • دریافت و ارسال فکس از طریق اینترنت: با استفاده از سیستم FoIP دستگاه مرکزی میتواند فکس را دریافت کرده و آن را به آدرس شما ایمیل نماید. همچنین از طریق اینترنت می توان به دستگاه متصل شده و از طریق آن با شماره دفتر خود فکس ارسال نمایید. این بدان معنی است که شما در هر نقطه از دنیا که باشید به دستگاه فکس خود دسترسی دارید.در اجرای سیستم VoIP با توجه به انعطاف پذیری این تکنولوژی که در حال حاضر در دنیا به سرعت در حال گسترش می باشد روش های متنوعی را می توان پیاده سازی کرد که نیاز شما را بطور کامل پوشش دهد و بهترین استفاده را از این تکنولوژی روز دنیا برد.
 • انتخاب یک سیستم تلفن VOIP
 • اگر شما تصمیم به پیاده سازی سیستم VoIP در سازمان خود دارید، ابتدا مشخص کنید که کدامیک از تجهیزات تلفنی فعلیتان را می‌توانید حفظ کنید. بدین ترتیب می‌توانید به میزان زیادی در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. بسیاری از سیستم‌های تلفن دیجیتال با افزودن کمترین سخت افزار و بروزرسانی نرم افزار دارای قابلیت آدرس دهی می‌شوند.علاوه بر این شما باید مطمئن باشید که تمامی دستگاه‌های مورد استفاده شما مانند فکس، پردازشگر کارت اعتباری، سیستم‌های امنیتی و … می‌توانند به صورت یکپارچه به سیستم تلفن VoIP شما متصل شود.در آخر توصیه می‌شود که هیچگاه سعی نکنید با خریدن تلفن‌های VoIP دست دوم در هزینه‌ها صرفه جویی کنید. به خاطر داشته باشید که VoIP یک تکنولوژی جدید بوده و حتی ممکن است تجهیزات مربوط به یک سال قبل هم از رده خارج شده باشند. همچنین هزینه نصب چه تلفن شما نو باشد چه دست دوم تفاوتی نمی‌کند و حتی ممکن است در صورت استفاده از تلفن‌های دست دوم مجبور شوید هزینه خدمات بیشتری بپردازید.

مهم ترین ویژگی هایVOIP

 • کیفیت بالا و کم نظیر صدای مکالمه
 • حداقل تاخیر زمانی در مکالمه
 • پوشش تمام کشورهای جهان
 • وضوح و شفافیت صدا، بدون وجود خدشه و انعکاس در صدا
 • سادگی و سهولت کاربری
 • قیمت مناسب مکالمات
 • امکان استفاده بدون نیاز به شماره گیری مرکز تلفن
 • امکان استفاده در تلفن همراه، تبلت، رایانه های دستی و سایر رایانه ها
 • قابلیت اتصال به سانترال
 • قابلیت استفاده چندین نفر از یک Account
 • جابه‌جائی آسان شماره‌های تلفنی، به این.
 • برای برقراری تماس‌های تحت اینترنت از هر نقطه دنیا
 • برقراری تماس‌های Point to Point مابین دفتر مرکزی و دفاتر نمایندگی خارج از کشور بر روی بستر اینترنت
 • امکان تماس با کلیه شماره‌های به‌صورت مستقیم و با هزینه ناچیز
 • امکان تماس کلیه کارکنان دفاتر و شعب با یکدیگر به‌صورت ۳ شماره‌ای و با هزینه
 • قیمت کمتر خدمات تلفنی به خصوص تماس‌های راه دور
 • حذف کد شهر

برقراری ارتباط بین دفاتر و شعب شرکتها با فناوری ویپ

یکی از بارزترین ویژگی های ویپ در سازمان ها، اتصال دفاتر، شعب و کارخانه ها به دفتر مرکزی می باشد. به عبارت ساده تر تمامی دفاتر شما در هر نقطه ای از دنیا که باشند بصورت یکپارچه در می آیند و علاوه بر اینکه ارتباطات بین دفاتر کاملا رایگان می گردد، شما می توانید از امکان انتقال خطوط شهری بین دفاتر استفاده نمایید و این به معنی کاهش هزینه ها و سهولت در برقراری ارتباط در سازمان ها می باشد.همچنین اگر یک سازمان دارای دفتر یا کارخانه ای در نقطه ای می باشد که امکان تخصیص تلفن شهری از طریق مخابرات وجود ندارد، می توانید از طریق ویپ خطوط دفاتر دیگر خود را به آنجا انتقال دهید.با توجه به درخواست ها و سفارشی سازی های مختلف در این حوزه و مبحث مربوط به انتقال خطوط از طریق ویپ و امکانات بسیاری که در این زمینه موجود است

· ارائه خدمات پشتیبانی ویپ

حتما برای شرکت و مجموعه شما هم پیش آمده که برای مدیریت تماسهایتان از وبپ استفاده کرده اید حال یا یکی از مهندسان شرکت این کار را انجام داده است و یا یک فرد یا شرکت دیگر اما شاید خیلی از عملکرد سیستم راضی نباشید و یا گزارشات و درخواستهای بیشماری که از ویپ انتظار داشتید نتوانستند برای شما پیاده سازی کنند. با اطمینان خاطر میتوانیم به شما این امید را بدهیم که ارتباط گستر با تجربه موفق خود در پیاده سازی سفارشی سازی های مورد نظر برای سیستمهای ویپ سازمانها در کنار شماست و درخواستهایتان را در کمترین زمان برآورده خواهد ساخت.

· فروشگاه های اینترنتی و مشکلات مدیریت تماسهایشان

در چند سال اخیر شاهد رشد چشمگیر فروشگاه های اینترنتی در ایران بوده ایم.با برسی چند فروشگاه اینترنتی و ساز و کارهای ارتباط با مشتریانشان و ثبت اطلاعات مشتریان متوجه شدم متاسفانه پروسه قوی و مدونی برای این مهم از سوی مدیران این نوع کسب و کار اندیشه نشده است و باعث شده با توجه به رشد مشتریانشان و تعدد تامین کنندگان آنها متاسفانه دچار مشکلات متفاوتی شوند.حال شاید بپرسید که ویپ در این مقاله چه جایگاهی میتواند داشته باشد. با توجه به خدماتی که با راه اندازی ویپ میتوان به این فروشگاه ها داد نقش ویپ بسیار پر رنگ خواهد شد.در این مطلب فقط به تیتر برخی از مشکلاتی که بر سر راه کسب و کارهای اینترنتی است اشاره مینمایم. که تمامی آنها توسط راه اندازی سیستم یکپارچه ویپ VOIP و سی آر ام CRM به راحتی قابل برطرف شدن است.

۱ایجاد بستری مناسب برای پاسخ گویی به سوالات مشتریان

۲اطلاع رسانی به مشتریانی که کالای خاصی را تهیه کرده اند.

۳ارائه خدمات پس از فروش مناسب بر اساس کالای خریداری شده

۴هدایت مشتریان بر اساس گروه بندی کالایی مورد نظر به کارشناسان فروش همان حوزه

۵ثبت درخواست مشتریان در ساعت غیر کاری توسط تلفن

۶دسترسی به گزارشات متفاوت از عملکرد فروش فروشگاه و انواع گزارشات متفاوت دیگر به تفکیک کالای خریداری شده و شماره موبایل مشتریان و ایمیل آنها

۷بازاریابی تلفنی هوشمند بدون نیاز به استفاده از کارشناسان فروش

۸ثبت اطلاعات مشتریان به صورت جامع و نرم افزاری بدون درگیری هاست و سایت

۹اطلاع از سابقه ( نشانی شماره تماس کالاهای خریداری شده کالای مرجوع شده پیگیریهای انجام شده ) فرد تماس گیرنده با شرکت به صورت هوشمند

۱۰اختصاص کد های ویژه به مشتریان جهت برقراری ارتباط سریع با شرکت

۱۱ایجاد بستری مناسب برای ارتباط با نمایندگی های شرکت بدون صرف هزینه تلفنی

۱۲ایجاد شرایط مناسب برای دور کاری کارشناسان فروش و صرفه جویی مالی و منابع

۱۳امکان گسترش ساده داخلی های مجموعه و افزایش پرسنل بدون نیاز به سیم کشی داخلی جهت برقراری ارتباط تلفنی با مشتریان

· مدیریت فروش و خدمات پس از فروش با ویپ

گزارش توزیع تماس ها:
• تعداد تماسهای پاسخ داده شده در هر روز
• میانگین/حداکثر/حداقل طول مدت تماس در هر روز
• زمان انتظار تماسهای برای پاسخ داده شده در هر روز
• میانگین/حداقل/حداکثر زمان انتظار در هر روز
• زمان انتظار تماسهای برای پاسخ داده نشده در هر روز
• میانگین/حداقل و حداکثر زمان انتظار تماسها در هر روز
• تماس برای فروش و مخاطبین در هر روز
• تماس های توزیع شده در هر ساعت
• میانگین/حداقل و حداکثر طول تماسها در هر ساعت
• میانگین/حداقل و حداکثر طول مدت انتظار تماس در هر ساعت
• توزیع زمان انتظار مکالمه های پاسخ داده شده در هر ساعت
• زمان انتظار برای تماسهای بی پاسخ در هر ساعت
• میانگین/حداقل وحداکثر زمان انتظار تماسهای بی پاسخ در هر ساعت
• میزان فروش و مخاطبین در هر ساعت
• تماسهای پاسخ داده شده در هر روز هفته
• میانگین/حداقل و حداکثر طول مدت مکالمه در هر روز هفته
• زمان انتظار تماسهای پاسخ داده شده در هر روز هفته
• میانگین/حداقل و حداکثر زمان انتظار تماسهای بی پاسخ در هر روز هفته
• میزان فروش و مخاطبین در هر روز هفته
• گزارشات ساعتی را می توان برای نیم یا یک ربع ساعت نیز تنظیم کرد.

گزارش عملکرد اپراتورها:
تعداد اپراتورهای در دسترس
مجموع زمان
میانگین زمان اپراتور
حداقل/حداکثر طول مدت دوره اپراتور
در دسترس بودن اپراتور
زمان اپراتور در حالت وقفه
زمان قابل پرداخت و غیر قابل پرداخت اپراتور
زمان دوره ها و وقفه های هر اپراتور
میانگین مدت دوره هر اپراتور
میانگین مدت وقفه هر اپراتور
نسبت مدت هر وقفه به هر دوره
درصد زمان وقفه سپری شده
میانگین وقفه در هر دوره
تماسهای پاسخ داده شده (تعداد،میانگین زمان، درصد کل) برای هر اپراتور
تماسهای پاسخ داده شده مربوط به گروه خدماتی
مکان تماسهای پاسخ داده شده هر اپراتور
جزئیات کامل دوره وقفه اپراتور
جزئیات کامل وقفه اپراتور
تاریخچه دوره وقفه کامل اپراتور (تاریخچه دوره و وقفه به طور همزمان)

گزارش جزئیات تماس:
زمان و تاریخ
صفحه نمایشگر
لیست انتظار
زمان انتظار و مکالمه
علت قطع ارتباط
اپراتور
شماره تماس گیرنده
تعداد دفعات توزیع خودکار تماس
کدهای وارد شده تماس
تعداد تماس های چند منظوره (و جزئیات کامل)
سرور
شنود کامل صوتی

گزارش جزئیات تماسهای از دست رفته:
زمان و تاریخ
شماره تلفن تماس گیرنده
لیستهای انتظار هدف تماس
علت قطع ارتباط
موقعیت در صف هنگام قطع تماس
زمان انتظار قبل از قطع ارتباط
تعداد توزیع خودکار تماسها
کد تماسی وارد شده به وسیله اپراتور
کلید فشار داده شده
تعداد تماسهای چند منظوره
سرور

گزارش مرکز بررسی بدون تاخیر:
نمایش شماره تلفن تماس گیرنده
زمان ورودی
زمان انتظار(به روز شدن آنی)
زمان مکالمه (به روز شدن آنی)
اپراتور های متصل به شبکه
زمان و مدت اتصالات قبلی
خواندن آسان وضعیت پانل
قوانین تعریف شده کاربر برای مشاهده هشدارها به رنگ زرد و سبز
تعداد اپراتورهای منتظر در لیست
تعداد اپراتور های اماده/متوقف/اشغال در لیست دیگر انتظار/اپراتورهای ناشناس آن لاین
تعداد تماسهای منتظر در هر صف
تعداد تماسهای ورودی پاسخ داده شده
تعداد تماسهای خروجی ایجاد شده
اطلاعات کامل سرور
اخرین تماس پاسخ داده شده به وسیله هر اپراتور (زمان و لیست انتظار)

· مراکز تماس

مراکز تماس ( Call Center )

مرکز تماس مکانیست که تماسهای تلفنی مشتریان و سایر تماسها به وسیله یک سازمان مورد پاسخگویی قرار می گیرند و عموما این فرآیند توسط پردازشهای کامپیوتری صورت می گیرد. محبوبیت مراکز تماس در جوامع امروزی به طور فزاینده ای در حال افزایش است چرا که بسیاری از شرکتها به متمرکز نمودن خدمات و پشتیبانی مشتریان روی آورده اند. مراکز تماس کارمندان بسیاری را برای ارائه خدمات پشتیبانی و فروش استخدام می کنند. مراکز تماس قدرت پشتیبانی از تعداد قابل توجهی از تماس های همزمان، نمایش وضعیت آنها، مسیردهی هوشمند هر تماس به پاسخگوی واجد صلاحیت و ثبت جزییات دقیق تماس ها را دارا هستند و اغلب محیط های کار بزرگی هستند که در آن اپراتورها در حال تماس گرفتن یا دریافت تماس هستند. با توجه به حجم فعالیت های یک مرکز تماس، ممکن است تعداد کارمندان از تعدادی محدود تا صدها نفر متغیر باشد.بنابر نیازهای کمپانی مراکز تلفن امکان دریافت تماسها و یا برقراری تماس های خارجی را دارند. برخی از این مراکز بیشتر بر تماسهای ورودی تمرکز دارند مانند بانکی که شماره دسترسی رایگان را در اختیار مشتریان قرار می دهد. در این مورد اپراتورها می توانند موجودی حساب را به آنها بگویند یا به در خواست وام از طریق تلفن پاسخ دهند. سایر مراکز بر تماسهای خارجی تمرکز دارند مانند مراکز آمارگیری که در آن صورت اپراتورها برای پرسیدن پرسش های مربوط به موضوع آمارگیری، از طریق تلفن با مردم تماس می گیرند.

مزیت مراکز تماس :

با متمرکز کردن سرویس تلفنی و پشتیبانی در یک مکان، شرکتها می توانند به راحتی میزان قابل دسترس بودن کارمندان خود را با حجم تماسهای گرفته شده، هماهنگ سازند.مراکز تماس می توانند در هر جایی دایر گردند و به شرکت ها امکان بهره مندی از زمان و ساعت یک منطقه جغرافیایی و نرخهای دستمزد کمتر را در شهر یا کشورهای مختلف می دهد.مراکز تماس با متمرکز کردن نیازهای تکنولوژیک شرکت ها و با برپایی مرکز ارتباطات راه دور در یک محیط به جای ایجاد چند اداره کوچکتر، به روز رسانی و آموزش کارمندان را آسان می سازند.بسیاری از مراکز تماس از ابزار و اصول متفاوتی برای کمک به اصلاح کارایی و تجربه مشتری استفاده می کنند. مراکز تماس داخلی از توزیع اتوماتیک تماسها استفاده می کنند که در آن تماسهای داخلی به عاملین به ترتیبی که تماسها را دریافت می کنند، اختصاص می یابد. مراکز دیگر روش نظارت بر تماس را به کار می گیرند که درآن تلفن عاملین به صورت ناگهانی توسط بازرس کیفی و برای حصول اطمینان از برآورده شدن نیازهای مشتریان شنود می شود. این تکنولوژی به کارمندان برای کمک موثر و کافی به مشتریان کمک می کند.

امکانات:

مجموع تماسها:
• مجموع تماسهای پردازش شده
• درصد تماسهای پاسخ داده شده در هر دوره صف
• درصد تماسهای قطع شده در هر دوره صف
• روند تماسهای چند منظوره

تماسهای پاسخ داده شده:
• تعداد تماسها
• طول مدت هر مکالمه
• میانگین طول مدت مکالمه
• میانگین مدت انتظار
• حداقل/حداکثر طول مکالمه
• حداقل/حداکثر زمان انتظار مکالمه
• مدت زمان کل مکالمه
• کل زمان مکالمه
• اپراتورهای در صف
• تعداد تماسهای گرفته شده به وسیله هر اپراتور
• تعیین سطح خدمات
• دلایل قطع ارتباط
• انتقالهای تماس
• تماسهای پاسخ داده شده به وسیله سیستم صف انتظار
• تماسهای پاسخ داده شده بر اساس جهت تماس داخلی/خارجی
• تماسهای پاسخ داده شده بر اساس تماس های چند منظوره
• تماسهای طولانی و جزییات تماس های چند منظوره

تماسهای قطع شده (بی پاسخ):
• تعداد تماسهای قطع شده
• میانگین زمان قبل از قطع ارتباط
• حداقل/حداکثر زمان انتظار در زمان قطع ارتباط
• کل زمان قبل از قطع ارتباط
• میانگین موقعیت در صف در زمان قطع ارتباط
• حداکثر/حداقل موقعیت در صف انتظار در زمان قطع ارتباط
• دلایل قطع ارتباط
• تماسهای پاسخ داده نشده بر اساس صف انتظار
• توزیع بر اساس طول زمان تماسهای بی پاسخ مانده
• ارائه سطح کیفیت بر اساس تماسهای پاسخ داده شده و بی پاسخ
• تماسهای پاسخ داده نشده که با فشار کلید مربوط به منوی
IVR وصل شده اند
• تماسهای پاسخ داده نشده بر اساس تعداد تماس های چند منظوره
• جزئیات تماسهای بی پاسخ

تفکیک کد ناحیه (تماسهای پاسخ داده شده و قطع شده):
کد ناحیه
تعداد
مجموع زمان مکالمه
میانگین زمان در هر تماس (برای تماسهای پاسخ داده شده)
میانگین انتظار در هر مکالمه
میانگین موقعیت در قطع ارتباط (برای تماس های قطع شده)
تفکیک کد ناحیه می تواند به طور پویا با زیر رشته های کد ناحیه مختلف انجام گیرد.

توزیع خودکار تماسهای ورودی:
تعداد کل تماسهای خودکار ارسال شده به اپراتورها
میانگین تماسهای توزیع شده پاسخ داده شده
حداکثر/حداقل تماسهای توزیع شده پاسخ داده شده
مجموع جستجوهای تماسهای پاسخ داده شده
میانگین تعداد توزیع پاسخ داده نشده
حداکثر/حداقل تعداد توزیع تماس های پاسخ داده نشده
مجموع تعداد توزیع تماسهای پاسخ داده شده
تعداد تماس های توزیع شده بر اساس ترمینال
میانگین تعداد زنگ ها به ازای هر ترمینال که با پاسخگویی یا عدم پاسخگویی قطع شده اند
مجموع تعداد زنگ ها به ازای هر ترمینال که با پاسخگویی یا عدم پاسخگویی قطع شده اند
تعداد تماس های توزیع شده هر صف
میانگین تعداد زنگها در صف انتظار که با پاسخ گویی یا عدم پاسخگویی قطع شده اند
جمع تعداد زنگها در لیست انتظار که با پاسخ گویی یا عدم پاسخگویی قطع شده اند

توزیع تماس:
تعداد تماسهای پاسخ داده شده در هر روز
میانگین/حداکثر/حداقل طول مدت تماس در هر روز
زمان انتظار تماسهای برای پاسخ داده شده در هر روز
میانگین/حداقل/حداکثر زمان انتظار در هر روز
زمان انتظار تماسهای برای پاسخ داده نشده در هر روز
میانگین/حداقل و حداکثر زمان انتظار تماسها در هر روز
تماس برای فروش و مخاطبین در هر روز
تماس های توزیع شده در هر ساعت
میانگین/حداقل و حداکثر طول تماسها در هر ساعت
میانگین/حداقل و حداکثر طول مدت انتظار تماس در هر ساعت
توزیع زمان انتظار مکالمه های پاسخ داده شده در هر ساعت
زمان انتظار برای تماسهای بی پاسخ در هر ساعت
میانگین/حداقل وحداکثر زمان انتظار تماسهای بی پاسخ در هر ساعت
میزان فروش و مخاطبین در هر ساعت
تماسهای پاسخ داده شده در هر روز هفته
میانگین/حداقل و حداکثر طول مدت مکالمه در هر روز هفته
زمان انتظار تماسهای پاسخ داده شده در هر روز هفته
میانگین/حداقل و حداکثر زمان انتظار تماسهای بی پاسخ در هر روز هفته
میزان فروش و مخاطبین در هر روز هفته
گزارشات ساعتی را می توان برای نیم یا یک ربع ساعت نیز تنظیم کرد.

اپراتورها:
تعداد اپراتورهای در دسترس
مجموع زمان
میانگین زمان اپراتور
حداقل/حداکثر طول مدت دوره اپراتور
در دسترس بودن اپراتور
زمان اپراتور در حالت وقفه
زمان قابل پرداخت و غیر قابل پرداخت اپراتور
زمان دوره ها و وقفه های هر اپراتور
میانگین مدت دوره هر اپراتور
میانگین مدت وقفه هر اپراتور
نسبت مدت هر وقفه به هر دوره
درصد زمان وقفه سپری شده
میانگین وقفه در هر دوره
تماسهای پاسخ داده شده (تعداد،میانگین زمان، درصد کل) برای هر اپراتور
تماسهای پاسخ داده شده مربوط به گروه خدماتی
مکان تماسهای پاسخ داده شده هر اپراتور
جزئیات کامل دوره وقفه اپراتور
جزئیات کامل وقفه اپراتور
تاریخچه دوره وقفه کامل اپراتور (تاریخچه دوره و وقفه به طور همزمان)

نتیجه:
زمان کل تماسهای توزیعی خودکار اپراتور ها
زمان کل قابل پرداخت اپراتورها
زمان کل غیر قابل پرداخت اپراتور ها
فروش کل و SPH
مخاطبین کل و مقدار هزینه در ساعت
شاخص تعیین بها
نتیجه تماسها با بازده و درصد
فعالیتهای قابل پرداخت بنابر زمان و مقدار
فعالیتهای غیرقابل پرداخت بنابر زمان و مقدار
شرح جزئیات فعالیتها ،میزان فروش و مشترکین هر اپراتور

جزئیات تماس:
• زمان و تاریخ
• صفحه نمایشگر
• لیست انتظار
• زمان انتظار و مکالمه
• علت قطع ارتباط
• اپراتور
• شماره تماس گیرنده
• تعداد دفعات توزیع خودکار تماس
• کدهای وارد شده تماس
• تعداد تماس های چند منظوره (و جزئیات کامل)
• سرور
• شنود کامل صوتی

جزئیات تماسهای از دست رفته:
زمان و تاریخ
شماره تلفن تماس گیرنده
لیستهای انتظار هدف تماس
علت قطع ارتباط
موقعیت در صف هنگام قطع تماس
زمان انتظار قبل از قطع ارتباط
تعداد توزیع خودکار تماسها
کد تماسی وارد شده به وسیله اپراتور
کلید فشار داده شده
تعداد تماسهای چند منظوره
سرور

مرکز بررسی بدون تاخیر:
نمایش شماره تلفن تماس گیرنده
زمان ورودی
زمان انتظار(به روز شدن آنی)
زمان مکالمه (به روز شدن آنی)
اپراتور های متصل به شبکه
زمان و مدت اتصالات قبلی
خواندن آسان وضعیت پانل
قوانین تعریف شده کاربر برای مشاهده هشدارها به رنگ زرد و سبز
تعداد اپراتورهای منتظر در لیست
تعداد اپراتور های اماده/متوقف/اشغال در لیست دیگر انتظار/اپراتورهای ناشناس آن لاین
تعداد تماسهای منتظر در هر صف
تعداد تماسهای ورودی پاسخ داده شده
تعداد تماسهای خروجی ایجاد شده
اطلاعات کامل سرور
اخرین تماس پاسخ داده شده به وسیله هر اپراتور (زمان و لیست انتظار)

· کاهش هزینه­ ها، مدیریت تماس ها و گزارشات هدفمند با تکنولوژی VOIP

 • آیا دارای دفاتر متفاوت در شهرها و کشورهای دیگر هستید و از هزینه مکالمات به ستوه آمده اید؟
 • آیا جهت برنامه ریزی و کنترل تماس ها نیاز به گزارشات هدفمند دارید؟
 • آیا از اینکه به تمامی تماس های مشتریانتان پاسخ داده اید مطمئن هستید؟
 • آیا می­دانید زمان اوج کار شما چه وقت از شبانه روز است؟
 • آیا توانسته اید درصد تماسهای مشتریان را در یک زمان مشخص بر اساس برنامه­های بازاریابی خود معین کنید؟

بخشی از مزایای این تکنولوژی به قرار زیر است:

 • کاهش هزینه­های تماس، سخت افزار و نگهداری سیستم
 • برقراری ارتباط تلفنی رایگان بین شعب و نمایندگی­ها بدون محدودیت جغرافیایی
 • استخراج گزارشات متنوع مدیریتی از عملکرد Call Center به تفکیک پرسنل
 • تعیین زمان ترافیک کاری جهت تخصیص مناسب منابع
 • عدم نیاز به سیم کشی تلفن
 • تعریف صف­های مختلف تماس بر حسب واحدها (IVR)
 • کنفرانس با نفرات مختلف
 • ضبط مکالمات، صندوق صوتی و ماشین فکس مجازی
 • اضافه نمودن خطوط داخلی بدون نیاز به سخت افزار خاص و سیم کشی
 • امکان برقراری ارتباط با سیستم مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)
 • و ده­ها امکان دیگر

راه­کار VOIP برای :

 • شرکت های بازرگانی مجهز به کال سنتر، واحد فروش و خدمات پس از فروش
 • شرکت­هایی با پراکندگی جغرافیایی
 • شرکت هایی که مدیرانشان دائم در سفر هستند.
 • شرکت هایی که خدمات نوین و نرم افزاری می­خواهند.

· ۱۰ دلیل استفاده از سیستم­های نوین تلفن (VOIP) بجای سیستم های سنتی (سانترال)

۱٫نصب و راه اندازی ساده: سیستم های IP-PBX دارای رابط کاربری بر پایه وب هستند و از هر مکان روی شبکه می توان با استفاده از یک مرورگر وب به سیستم دسترسی داشت و تنظیمات و تغییرات مورد نظر را اعمال نمود در حالی که سیستم های تلفن سانترال باید از طریق نرم افزارهای خاص خود و یا شماره گیری کدهای خاص از روی تلفن برنامه ریزی شوند.

۲٫کاهش چشمگیر هزینه ها با استفاده از خدمات (VoIP (Voice Over IP : با استفاده از سیستم های ویپ می توان مکالمات بین شهری و بین المللی را از طریق خطوط داده مانند اینترنت و یا شبکه های WAN بین شعب یک سازمان انجام داد و صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه های تلفن انجام داد.

۳٫عدم نیاز به سیم کشی اختصاصی برای شبکه تلفن: برخلاف تلفن سانترال که می بایست برای هر مشترک یک زوج سیم ارائه کرد و برای افزایش مشترکین و یا نصب سیستم سانترال، حجم قابل ملاحظه ای سیم کشی انجام داد، سیستم های مبتنی برIP می توانند از بستر شبکه موجود برای کاربران استفاده کند و نیاز به سیم کشی اختصاصی ندارند. برای مثال یک سیستم IP-PBX می تواند از شبکه LAN متصل شده به رایانه کاربر برای خط تلفن نیز استفاده کند. همچنین از یک خط LAN می توان به صورت همزمان برای تعداد زیادی کاربر استفاده نمود. از طرفی سیستم IP-PBX استفاده از شبکه بی سیم Wi-Fi در مکان هایی که امکان هیچ نوع سیم کشی وجود ندارد را ممکن می سازد.

۴٫عدم محدودیت در بکارگیری یک برند خاص: در سیستم های سانترال برای حفظ کارایی سیستم معمولا توصیه می شود که اجزاء سیستم مانند گوشی کاربران و دیگر سیستم های مکمل، از برند مشابه سیستم سانترال انتخاب شوند. در سیستم های IP-PBX به این علت که تمام تجهیزات مرتبط بر اساس استاندارد SIP ساخته می شوند، این محدودیت وجود ندارد و شما می توانید از هر برند مورد علاقه خود استفاده نمایید و در عین حال، هیچ کاهشی در کارایی سیستم مشاهده نخواهید کرد.

۵٫توسعه پذیری: سیستم های ویپ در ظرفیت خطوط شهری و تعداد مشترکین بسیار انعطاف پذیر هستند. هرگاه به تعداد بیشتری از خطوط شهری نیاز باشد و یا بخواهید تعداد کاربران را افزایش دهید، می توان به سادگی با افزودن Gateway مناسب این کار را انجام داد و محدودیتی در تعداد و یا برند Gateway وجود ندارد.

۶٫افزایش بازدهی و ارتقاء کیفیت خدمات به مشتریان: سیستم های ویپ به علت استفاده از بستر IP به راحتی می توانند با سرورها و نرم افزارهای دیگر ارتباط داشته باشند. به عنوان مثال سیستم های ویپ امکان اتصال به سرویس های (CRM (Customer Relationship Management یعنی سرویس مدیریت ارتباط با مشتریان را دارند.

۷٫امکانات بیشتر با قیمت پایین تر: سیستم های IP-PBX به همراه خود دارای طیف وسیعی از امکانات مانند پاسخگویی خودکار، منوی صوتی، پیغامگیر صوتی، امکان ارسال پیغام های دریافت شده به ایمیل کاربر، گزارش گیری مفصل از تلفن های انجام شده و غیره هستند که برای پیاده سازی این امکانات در تلفن سانترال می بایست زیرسیستم های زیادی به آن اضافه نمود که در نهایت هزینه انجام شده چندین برابر قیمت یک ویپ خواهد بود.

۸٫امکان جابجایی و رومینگ: در سیستم های ویپ در صورتی که کاربر بخواهد از مکان دیگری در درون سازمان از شماره داخلی خود استفاده کند تنها کافی است تلفن خود را به نزدیکترین سوکت شبکه روی دیوار متصل کند و مانند سیستم های سانترال نیازی به سیم کشی مجدد و یا انجام تغییرات در سیم کشی نیست. از طرفی کاربر می تواند از خانه و یا هر محل دیگری از طریق شبکه داده به سیستم ویپ متصل شود و تلفن ها و پیغام های خود را از آن محل مدیریت کند.

۹٫امکان استفاده از Soft Phone : Soft Phone نرم افزاری است که بر روی رایانه کاربر نصب می شود و امکانات یک تلفن را برای کاربر فراهم می کند. کاربر می تواند از روی رایانه خود با هر یک از کاربران داخلی و یا در صورت داشتن مجوز با خطوط شهری تماس تلفنی داشته باشد. مزیت Soft Phone این است که با افزایش کاربران سیستم و استفاده آن ها از Soft Phone، هیچ هزینه اضافی بر سازمان تحمیل نخواهد شد.

۱۰-سهولت استفاده از تلفن: استفاده از تلفن های IP ساخته شده بر اساس استاندارد SIP بسیار ساده است. این تلفن ها دارای رابط کاربری ساده ای می باشند.

· ۱۲ روش کاهش هزینه ها با استفاده از ویپ

کاهش هزینه های تلفن: با استفاده از سیستم های ویپ می توان مکالمات بین شهری و بین المللی را از طریق خطوط داده مانند اینترنت و یا شبکه های WAN بین شعب یک سازمان انجام داد و صرفه جویی قابل ملاحظه ای در هزینه های تلفن انجام داد.در ویپ هزینه ی ارتباط راه دور و نزدیک برابر استاین امر باعث می شود که امروزه بیشتر ارتباطات راه دور توسط این تکنولوژی انجام گیرد.

ارتباط رایگان بین دفاتر شما: با استفاده از ویپ، دفاتر شما در هر نقطه از کشور یا حتی دنیا باشند، یک داخلی به آنها تخصیص یافته و برقرای تماس تلفنی با آنها تنها یک تماس درون سازمانی محسوب می­شوند که هزینه آن صفر است.

استفاده از VoIP برای اتصال دفاتر مختلف: در سیستم تلفنی سنتی هر دفتر یک شرکت یا سازمان دارای یک سیستم تلفنی جداست. کارمندان هر دفتر برای تماس به یکدیگر باید از خطوط تلفن و زیرساخت مخابرات استفاده کنند. این موضوع هزینه ارتباطات را بالا میبرد. علاوه بر آن کارمندان مجبورند برای یک تماس ساده شماره های متعددی بگیریند. اما در این کاربرد VoIP ، تمامی دفاتر از یک سیستم تلفنی استفاده میکنند و کارمندان هر دفتر برای تماس با یکدیگر فقط شماره داخلی میگیرند.

هزینه سرور بسیار پایین تر از هزینه سرور در روش های قبلی است:سرور تلفنی در ویپ کوچکتر، ساده تر و بسیار ارزانتر از سانترالهای تلفن آنالوگ هستند.

فکس بر روی الستیکس (ویپ) : با این فن آوری به راحتی میتوان از طریق کامپیوتر فاکس ارسال کنید. معمولاً یک نرم افزار ساده این کار را انجام میدهد و لازم نیست کاربران از دستگاه فکس استفاده کنند. در عین حال می‌توانید چندین دستگاه فکس مجازی داشته باشید. فکس‌های در یافتی فایل PDF تبدیل شده و پس از دریافت قابل رویت خواهند بود.

عدم نیاز به سیم کشی اختصاصی برای شبکه تلفن : برخلاف تلفن سانترال که می بایست برای هر مشترک یک زوج سیم ارائه کرد و برای افزایش مشترکین و یا نصب سیستم سانترال، حجم قابل ملاحظه ای سیم کشی انجام داد، سیستم های مبتنی برIP می توانند از بستر شبکه موجود برای کاربران استفاده کند و نیاز به سیم کشی اختصاصی ندارند. برای مثال یک سیستم ویپ می تواند از شبکه LAN متصل شده به رایانه کاربر برای خط تلفن نیز استفاده کند. همچنین از یک خط LAN می توان به صورت همزمان برای تعداد زیادی کاربر استفاده نمود. از طرفی سیستم IP-PBX استفاده از شبکه بی سیم Wi-Fi در مکان هایی که امکان هیچ نوع سیم کشی وجود ندارد را ممکن می سازد.

امکانات زیاد با قیمت پایین : سیستم های ویپ به همراه خود دارای امکانات بسیاری از قبیل: پاسخگویی خودکار، منوی صوتی، پیغامگیر صوتی، امکان ارسال پیغام های دریافت شده به ایمیل کاربر، گزارش گیری مفصل از تلفن های انجام شده و غیره هستند که برای پیاده سازی این امکانات در تلفن سانترال می بایست زیرسیستم های زیادی به آن اضافه نمود که در نهایت هزینه انجام شده چندین برابر قیمت یک ویپ خواهد بود.

امکان جابجایی کارکنان در سطح سازمان بدون هزینه : در سیستم های ویپ در صورتی که کاربر بخواهد از مکان دیگری در درون سازمان از شماره داخلی خود استفاده کند تنها کافی است تلفن خود را به نزدیکترین سوکت شبکه روی دیوار متصل کند و مانند سیستم های سانترال نیازی به سیم کشی مجدد و یا انجام تغییرات در سیم کشی نیست. از طرفی کاربر می تواند از خانه و یا هر محل دیگری از طریق شبکه داده به سیستم ویپ متصل شود و تلفن ها و پیغام های خود را از آن محل مدیریت کند.

نیازی به خرید گوشی نیست : Soft Phone نرم افزاری است که بر روی رایانه کاربر نصب می شود و امکانات یک تلفن را برای کاربر فراهم می کند. کاربر می تواند از روی رایانه خود با هر یک از کاربران داخلی و یا در صورت داشتن مجوز با خطوط شهری تماس تلفنی داشته باشد. مزیت Soft Phone این است که با افزایش کاربران سیستم و استفاده آن ها از Soft Phone، هیچ هزینه اضافی بر سازمان تحمیل نخواهد شد.

امکان برقراری کنفرانس تصویری : با استفاده از این ویژگی میتوان سرویسهایی را خلق کرد که پیاده سازی آنها با مراکز تلفنی سنتی اگر غیر ممکن نباشد، بسیار دشوار است. سیستم مشاوره تلفنی و یا نظرسنجی تلفنی نمونه ای از این سرویسها هستند.

تهیه گزارشات بدون هزینه: در روش­های قبلی برای تهیه هر گزارش از عملکرد واحد فروش و یا خدمات پس از فروش و پشتیبانی، علاوه بر هزینه های زیاد صرف شده، بعضاً گزارشات مورد نظر استخراج نمی شد در حالیکه چون در ویپ بستر و مبنای اصلی نرم افزار است (بر خلاف سانترال که مبنای سخت افزاری داشت)، اخذ گزارشات از نرم افزار کاری بس ساده خواهد بود.

· انتقال خطوط تلفن

یکی از موارد پر مصرف استقاده از سیستم VoIP انتقال خطوط تلفن می باشد. با این روش خطوط تلفن شهری یا داخلی از نقطه ای به نقزه دیگر منتقل می شوند.در برخی مناطق مانند کمپ های واقع در بیابان، مراکز دور از شهر، ایستگاه های دریایی و مناطق صعب الغبور مخابرات یا امکان واگذتری خط تلفن شهری را ندارد یا هزینه های سرسام آوری برای مشتریان دارد. راهکار مناسب برای این نقاط استفاده از سرویس VoIP می باشد. برای این کار ابتدا یک لینک ارتباطی مانند وایرلس بین نقطه ای که می خواهیم خطوط تلفن را از آنجا انتقال دهیم و نقطه مقصد برقرار می گردد. از این لینک نه تنها برای ارتباط VoIP بلکه برای انتقال تصاویر دوربین های مدار بسته، اطلاعات، اینترنت و امثالهم نیز می توان استفاده کرد. یک دستگاه VoIP Gateway FXO در نقطه مبدا قرار داده و خطوط شهری یا داخلی های سانترال را به آن متصل می کنیم. انتخاب دستگاه ها بسته به تعداد خطوط مورد نیاز برای انتقال دارد و در مدل های ۲,۴,۸,۱۶,۲۴,۳۲ پورت قابل ارایه می باشد. سپس در نقطه مقصد یک دستگاه VoIP Gateway FXS قرار داده و بوق خطوط را دریافت می کنیم.

· دلایل فنی برتری ویپ نسبت به سانترال

 • تنظیمات تحت وب
 • عیب یابی بسیار آسان
 • انعطاف پذیری در انجام پروژه های مختلف
 • با توجه به انتقال صوت به صورت دیتا، فناوری ویپ سازگاری بیشتری با سیستمهای کامپیوتری دارد.
 • از نظر فنی تجهیزات شبکه های دیتا نسبت به شبکه های سنتی مخابراتی بسیار ساده تر و بنابراین ارزانتر هستند.
 • پیاده سازی شبکه های دیتا (شامل روتر ها و سوئیچها) برای سرویس ویپ به مراتب آسانتر از شبکه های مخابراتی می باشد.
 • از نظر فنی پایداری شبکه های دیتا بیش از شبکه های مخابراتی مبتنی بر سوئیچهای مداری میباشد و احتمالی خرابی آنها پائینتر است.
 • سیستم های تلفنی ویپ نسبت به مراکز تلفن سنتی پایدارتر هستند و انعطاف بالاتری دارند.
 • عدم محدودیت در بکارگیری یک برند خاص در اجزایی مثل مانند گوشی کاربران و دیگر سیستم های مکمل
 • جابه جایی و نقل مکان بسیار ساده کاربران در سطح شرکت در مقابل روش های سنتی

· ارتباط بین سانترال های آنالوگ

سازمان ها و شرکت های دارای دو یا چند شعبه معمولا دارای مکالمات روزمره بین همدیگر می باشند. برای برقراری این مکالمه شماره شهری دفتر مقابل را گرفته و شروع به مکالمه می کنند که این امر مستلزم شماره گیری طولانی و پرداخت هزینه های مکالمه تلفنی می باشد. استفاده از تکنولوژی VoIP در این مورد سبب کاهش شماره گیری، عدم برخورد به اشغالی خطوط و کاهش هزینه های مکالمه می گردد.اتصال سانترال های آنالوگ به طرق مختلفی قابل اجرا می باشد.

استفاده از دستگاه های VoIP FXO:

در این روش در کنار هر سانترال بر حسب تعداد مکالمه همزمان مورد نیاز یک دستگاه VoIP Gateway FXO با تعداد پورت لازم قرار داده می شود. سپس به تعداد مورد نیاز از داخلی های سانترال به آن متصل می گردد. برای مثال برای یک ارتباط با ۴ مکالمه همزمان دستگاه ۴ پورت در کنار سانترال قرار گرفته شده و داخلی های ۱۲۰,۱۲۱,۱۲۲,۱۲۳ به آن متصل می شود. بعد با انجام تنطیمات لازم در صورتی که در نقطه A یک داخلی مانند ۱۰۱ شماره ۱۲۰ را شماره گیری نماید، بوق داخلی ۱۲۰ در نقطه B را خواهد داشت و بمانند این است که داخلی ۱۲۰ در نقطه B می باشد و می تواند تمامی داخلی های نقطه B را شماره گیری نماید.

استفاده از VoIP GW FXO, FXS:

در این روش در کنار یک سانترال بر حسب تعداد مکالمه همزمان مورد نیاز یک دستگاه VoIP Gateway FXO با تعداد پورت لازم قرار داده می شود. سپس به تعداد مورد نیاز از داخلی های سانترال به آن متصل می گردد. برای مثال برای یک ارتباط با ۴ مکالمه همزمان دستگاه ۴ پورت در کنار سانترال قرار گرفته شده و داخلی های ۱۲۰,۱۲۱,۱۲۲,۱۲۳ به آن متصل می شود. در کنار سانترال دوم VoIP Gateway FXS چهار پورت قرار داده می شود و از پورت های آن به ورودی های خطوط شهری اتصال داده می شود. حال اگر شخصی در نقطه A قصد تماس با نقطه B را داشته باشد ۱۲۰ را شماره گیری می نماید. در نقطه B بمانند تماس شهری سانترال تماس را به سمت منشی هدایت کرده و منشی به شخص مورد نظر متصل می نماید یا در صورت وجود IVR مستقیم شماره طرف مقابل را می گیرد. در سمت B شخصی که قصد تماس با نقطه A را دارد با دادن کدی مانند عدد ۸ مستقیم به داخلی های سمت A متصل شده و داخلی ها را شماره گیری می نماید.

استفاده از IP-PBX و Voip GW FXS:

این روش برای زمانی که تعداد مراکز زیاد باشد مناسب است. خطوط داخلی به پورت های FXO مرکز IP-PBX متصل می شود. سپس در تمامی مراکز در کنار سنترال آنالوگ VoIP GW FXS گذاشته و پورت های آن را به ورودی های شهری متصل می کنیم. حال اگر شخصی در نقطه A قصد تماس با نقطه B را داشته باشد ۱۲۰ را شماره گیری می نماید. در نقطه B بمانند تماس شهری سانترال تماس را به سمت منشی هدایت کرده و منشی به شخص مورد نظر متصل می نماید یا در صورت وجود IVR مستقیم شماره طرف مقابل را می گیرد. در سمت B شخصی که قصد تماس با نقطه A را دارد با دادن کدی مانند عدد ۸ مستقیم به داخلی های سمت A متصل شده و داخلی ها را شماره گیری می نماید. از مزایای این سیستم امکان اتصال IP-Phone و موبایل به این سیستم می باشد که برای اشخاصی که تماس بیشتری دارند قرار داده شده و باعث تسریع و راحتی کار آنان می گردد. همچنین امکان اتصال در نقاط خارج از این مراکز با موبایل و لپتاپ نیز وجود دارد.

· چه کسانی از VOIP بهره می برند

VoIP دارای مزایای بسیاری است که هر مجموعه می تواند به نوعی از آن استفاده کند. در ذیل چند مورد برای نمونه آورده شده است و موارد دیگر توسط هر سازمان قابل شناسایی است.

سازمان ها، شرکت ها و ادارات دارای شعب
سازمان ها و مجموعه هایی که دارای دو و یا چندین دفتر و شعبه در یک شهر و یا شهرها و کشورهای مختلف می باشند بصورت روزانه با همدیگر در حال تماس تلفنی می باشند که برای اینکار از سیستم تلفن شهری بهره می برند. مزیت بزرگ سیستم VoIP برای این مجموعه ها یکپاره سازی تلفن مجموعه می باشد. با کمک تکنولوژی VoIP سیستم تلفن تمام مراکز با هم یکپارچه شده و در حکم یک سانترال واحد عمل می کنند. ارتباط داخلی با همدیگر تنها با گرفتن شماره داخلی میسر می شود و دیگر مشکلات شماره گیری طولانی و اشغالی خطوط و موارد دیگر نمی شوند. انتقال شخصی که از بیرون دفتر شماره گیری کرده به افراد حاضر در دفاتر دیگر و شعب و کارخانه از همان محل میسر می باشد و نیاز به ارجاع دادن شخص به گرفتن شماره دفاتر دیگر نیست. دیگر اینکه برای ارتباط با کلیه دفاتر تنها ارایه دادن شماره و درج روی کارت شماره دفتر مرکزی کفایت می کند. مزیت بزرگ دیگر آن این است که کلیه مکالمات بصورت رایگان انجام می پذیرد.

دور کاری
امروزه دورکاری برای کاهش هزینه ها به امری عادی بدل شده است. افرادی که نیاز به حضور فیزیکی آنان نیست در منزل . یا محل دیگر خارج از مجموعه به انجام امور مشغول می گردند. با کمک این سرویس برای این افراد یک گوشی داخلی در محلی که هستند قرار داده می شود تا علاوه بر از بین بردن هزینه مکالمه، تماس به راحتی صورت گرفته و تماس از بیرون مجموعه با این شخص به آسانی صورت گیرد و حضور آن شخص در خارج شرکت احساس نشود.

رستوران ها، مراکز خدماتی و فروشگاه های زنجیره ای
رستوران ها و فروشگاه های زنجیره ای که سرویس های بیرون بر نیز دارند علاوه بر اینکه با همدیگر در تماس هستند لازم است تماس مشتری را به نزدیکترین شعبه انتقال دهند. بهترین روش برای این کار استفاده از سیستم VoIP می باشد. با این کار یک شماره به عنوان شماره مرکزی به مشتریان اعلام می گردد و سپس از آنجا تماس ها به نزدیکترین شعبه انتقال می یابد.

افراد کثیر السفر
افرادی که بصورت مداوم در حال سفرهای داخل و خارج از کشور می باشند بیشترین بهره را از این سیستم می برند. این افراد در مکان هایی که به سرویس اینترنت مجهز می باشد می توانند با موبایل خود به مرکز تلفن تحت شبکه به مانند یک داخلی با پرسنل شرکت در تماس باشند و یا با شماره های مستقر در دفتر شماره گیری نمایند که سبب کاهش هزینه می گردد. از دیگر امکانات این سیستم امکان اتصال سیم کارت به این مجموعه می باشد. بدین معنی سیم کارت داخل دستگاه نصب شده و اشخاص می توانند با شماره موبایل کسی که در سفر است تماس گرفته و مکالمه از طریق اینترنت به موبایل متصل به اینترنت انتقال یابد که سبب کاهش هزینه رومینگ برای مسافر و کاهش هزینه مکالمه بین المللی برای تماس گیرنده می گردد.

انتقال خطوط تلفن شهری و داخلی
در برخی نقاط مانند کمپ های واقع در بیابان، مراکز دور از شهر، ایستگاه های دریایی و مناطق صعب العبور، مخابرات امکان واگذاری خطوط تلفن را ندارد.برای استفاده از خطوط شهری در چنین مراکزی سرویس VoIP مورد استفاده قرار می گیرد. ابتدا به کمک لینک وایرلس یک بستر ارتباطی بین دو نقطه ایجاد می گردد، سپس خطوط تلفن به این نقاط انتقال می یابد.

استفاده از خظوط واقع در شهر دیگر
فرض نمایید در دفتری واقع در یک شهر قرار دارید و تماس های زیادی با شهر یا کشور دیگری برقرار می کنید یا تماس های زیادی از آن جا با شما گرفته می شود.
اولین مزیت این سیستم برای شما این است که در صورت در اختیار داشتن یک شماره در شهر و کشور دیگر، تماس هایی که حاصل می کنید هزینه مکالمه شهری عادی در آن نقطه محاسبه می شود. همچنین افراد تماس گیرنده با شما نیز هزینه مکالمه شهری عادی را پرداخت می کنند. مزیت دیگر این سیستم آن است که شخص تماس گیرنده متوجه عدم حضور شما در آن شهر نمی گردد. برای مثال می توانید برای انجام معاملات خارجی، خود را واقع در دفتری خارج از ایران معرفی کرده ولی تماس ها از داخل ایران پاسخگویی شود.

کارخانجات و مجموعه های وسیع
استفاده از سیستم های رایانه ای و شبکه برای سازمان هاو مجموعه ها و کارخانجات امری اجتناب ناپذیر است. تمامی کارخانجات و مراکز دارای وسعت برای انتقال اطلاعات و داده ها بصورت وایرلس یا فیبر نوری یک ارتباط شبکه ای بین نقاط فراهم می کنند. راه اندازی سیستم تلفن مرکزی تحت شبکه بر روی همین بستر امکان پذیر می باشد و دیگر نیاز به کابل کشی مجزا برای تلفن وجود ندارد.

موارد بیشمار دیگری نیز برای استفاده از تکنولوژی VoIP متصور است که با کمک آن میتوان ارتباط تلفنی آسانتر و ارزانتری را برقرار نمود.

· انواع گزارشات با ویپ

بدون در اختیار داشتن گزارشات مختلف، مدیران قادر نخواهند بود تصمیمات مقتضی را در زمان مناسب اتخاذ نمایند. این موضوع خصوصاً در واحدهایی که سکان سازمان در اختیار آنها است، از جمله واحد فروش امیت دو چندانی دارد. یعنی چنانچه مدیران روش و بازاریابی شرکت­ها اطلاعات و گزارشات مناسبی در اختیار نداشته باشند، قادر نخواهند بود مدیریت مناسبی اعمال نمایند. با توجه به اینکه در سیستم­های قبلی (سانترال) بازیگر اصلی سخت افزار بودف بدیهی است از سخت افزار نمی توان انتظار ارائه گزارش داشت لیکن چون در سیستم های ویپ نقش اصلی را نرم افزار ایفا می­نماید، گزارشات مختلفی قابل استخراج می­باشد. در این مقاله به برخی از گزارشاتی که ویپ می تواند در اختیار مدیران فروش، خدمات پس از فروش و سایر مدیران ارشد قرار دهد اشاره می­گردد.

گزارش مجموع تماسها

 • مجموع تماسهای پردازش شده
 • درصد تماسهای پاسخ داده شده در هر دوره صف
 • درصد تماسهای قطع شده در هر دوره صف

گزارش تماسهای پاسخ داده شده
• تعداد تماسها
• طول مدت هر مکالمه
• میانگین طول مدت مکالمه
• میانگین مدت انتظار
• حداقل/حداکثر طول مکالمه
• حداقل/حداکثر زمان انتظار مکالمه
• مدت زمان کل مکالمه
• اپراتورهای در صف
• تعداد تماسهای گرفته شده به وسیله هر اپراتور
• دلایل قطع ارتباط
• انتقالهای تماس
• تماسهای پاسخ داده شده به وسیله سیستم صف انتظار
• تماسهای پاسخ داده شده بر اساس جهت تماس داخلی/خارجی
• تماسهای پاسخ داده شده بر اساس تماس های چند منظوره
• تماسهای طولانی و جزییات تماس های چند منظوره

گزارش تماسهای قطع شده (بی پاسخ):
• تعداد تماسهای قطع شده
• میانگین زمان قبل از قطع ارتباط
• حداقل/حداکثر زمان انتظار در زمان قطع ارتباط
• کل زمان قبل از قطع ارتباط
• میانگین موقعیت در صف در زمان قطع ارتباط
• حداکثر/حداقل موقعیت در صف انتظار در زمان قطع ارتباط
• دلایل قطع ارتباط
• تماسهای پاسخ داده نشده بر اساس صف انتظار
• توزیع بر اساس طول زمان تماسهای بی پاسخ مانده
• تماسهای پاسخ داده نشده که با فشار کلید مربوط به منوی
IVR وصل شده اند
• تماسهای پاسخ داده نشده بر اساس تعداد تماس های چند منظوره
• جزئیات تماسهای بی پاسخ

گزارش به تفکیک کد ناحیه (تماسهای پاسخ داده شده و قطع شده):
کد ناحیه
تعداد
مجموع زمان مکالمه
میانگین زمان در هر تماس (برای تماسهای پاسخ داده شده)
میانگین انتظار در هر مکالمه
میانگین موقعیت در قطع ارتباط (برای تماس های قطع شده)
تفکیک کد ناحیه می تواند به طور پویا با زیر رشته های کد ناحیه مختلف انجام گیرد.

گزارش توزیع خودکار تماسهای ورودی
تعداد کل تماسهای خودکار ارسال شده به اپراتورها
میانگین تماسهای توزیع شده پاسخ داده شده
حداکثر/حداقل تماسهای توزیع شده پاسخ داده شده
مجموع جستجوهای تماسهای پاسخ داده شده
میانگین تعداد توزیع پاسخ داده نشده
حداکثر/حداقل تعداد توزیع تماس های پاسخ داده نشده
مجموع تعداد توزیع تماسهای پاسخ داده شده
تعداد تماس های توزیع شده بر اساس ترمینال
میانگین تعداد زنگ ها به ازای هر ترمینال که با پاسخگویی یا عدم پاسخگویی قطع شده اند
مجموع تعداد زنگ ها به ازای هر ترمینال که با پاسخگویی یا عدم پاسخگویی قطع شده اند
تعداد تماس های توزیع شده هر صف
میانگین تعداد زنگها در صف انتظار که با پاسخ گویی یا عدم پاسخگویی قطع شده اند
جمع تعداد زنگها در لیست انتظار که با پاسخ گویی یا عدم پاسخگویی قطع شده اند

· تجهیزات مورد استفاده در VOIP

برای راه اندازی سیستم ارتباط تلفنی مبتنی بر VoIP از تجهیزات و دستگاه های مختلفی استفاده می شود. برای هر روش از اجرای VoIP از یک یا چند مورد از این ادوات استفاده می شود. در زیر برای آشنایی شما با این تجهیزات، دستگاه ها به همراه کارکرد آنها ذکر شده است.

مرکز تلفن تحت شبکه IP-PBX

PBX مخفف Private Branch Exchange مرکز تلفن خصوصی می باشد که برای برقراری ارتباط تلفنی داخل مجموعه و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این مرکز که به نام سانترال نیز شناخته می شود در یک مجموعه نصب می شود و تمامی تلفن ها به آن متصل می شوند تا بتوانند ارتباط داخلی با همدیگر برقرار نمایند و همچنین همگان بتوانند از خطوط شهری که عموما به تعداد کمتری نسبت به کارکنان می باشد استفاده نمایند. IP-PBX مخفف IP-Priavte Branch Exchange مرکز تلفن تحت شبکه می باشد. در مدل های قدیمی سانترال در نقطه ای از مجموعه نصب می شود. سپس از تمامی تلفن ها یک سیم تا سانترال کشیده می شود وارتباط راه اندازی می شود. در سیستم تلفن تحت شبکه مرکز تلفن در شبکه و به سوییچ متصل می شود. گوشی های نلفن تحت شبکه، نرم افزار ها، موبایل و بقیه تجهیزات به شبکه متصل شده و به دستگاه سانترال تحت شبکه رجیستر می شوند. از آنجایی که برای رجیستر شدن نیاز به کابل فیزیکی مستقیم تا مرکز تلفن نیست محدودیت جغرافیایی از بین می رود و هر دستگاه کافی است به نوعی به شبکه متصل شود که می تواند از طریق شبکه محلی و یا وایرلس و اینترانت و و اینترنت انجام پذیرد. IP-PBX ها در دو مدل سخت افزاری و نرم افزاری عرضه می شوند. در مدل نرم افزاری، نرم افزار و کارت های مخصوص بر روی یک سرور نصب شده و پس از انجام تنظیمات سرور نقش مرکز تلفن را بازی می کند. در مدل سخت افزاری شرکت ها و کارخانجات مختلف برد های مخصوص با امکان نصب ماژول های مورد نیاز را تولید کرده و سپس نرم افزار خود را بر روی آن بصورت Embedded نصب می کنند.

FXO و FXS چیست؟

FXO مخفف Foreign Exchange Office خطوط شهری و یا داخلی های سانترال و در کل خطوط آنالوگ که دارای بوق قابل استفاده در تلفن را می باشد را به سیگنال VoIP تبدیل می کند.

FXS مخفف Foreign Exchange Station سیگنال VoIP دریافتی از تجهیزات تلفن تجت شبکه را به سیگنال آنالوگ قابل استفاده در گوشی های معمولی و دستگاه فکس تبدیل می کند.

ویپ گیتوی VoIP Gateway

دستگاه های ویپ گیتوی تجهیزات شبکه ای هستند که صدا و فکس را بین سیستم های شبکه IP و سیستم آنالوگ تبدیل می کنند. این دستگاه ها بر حسب نوع خود دارای تعدادی ورودی سوکت RJ۱۱ برای سیستم آنالوگ و E۱/T۱ و پورت شبکه برای اتصال به شبکه IP می باشند و در مدل های FXO,FXS,E۱/T۱ عرضه می شوند. از دو روش می توان ازدستگاه های ویپ گیتوی استفاده کرد

 • انتقال خط تلفن:از این روش برای انتقال خطوط تلفن شهری و یا داخلی های سانترال از نقطه ای به نقطه دیگر استفاده می شود. در محلی که خطوط شهری قرار دارد دستگاه FXO را قرار داده و خطوط شهری به آن متصل می شود. سپس در نقطه دوم ذستگاه FXS نصب می شود و تلفن های آنالوگ به آن متصل می شود. پس از انجام تنظیمات دو دستگاه گوشی های متصل به دستگاه FXS بوق خطوط متصل شده به دستگاه FXO را دریافت می کنند.
 • اتصال به IP-PBX:برای برقراری ارتباط بین خطوط شهری و تلفن های آنالوگ به مرکز تلفن تحت شبکه به کار می روند. خطوط شهری به دستگاه FXO و تلفن های آنالوگ و دستگاه فکس به دستگاه FXS متصل می شوند. سپس با انجام تنظیمات در دستگاه IP-PBX و FXO و FXS کلیه داخلی های متصل به IP-PBX امکان استفاده از خطوط شهری و گوشی های متصل به FXS امکان استفاده از مرکز تلفن را پیدا می کنند.

کارت های VoIP:

مدل های نرم افزاری IP-PBX که بر روی سرور نصب می شوند امکان استفاده مستقیم از خطوط شهری را ندارند و همچنین تلفن های آنالوگ و دستگاه فکس نمی توانند بطور مستقیم با آن ارتباط برقرار کنند. بدین منظور از دستگاه های Gateway و یا کارت های VoIP استفاده می شود.کارت های VoIP در مدل های PCI و PCI-e به بازار عرضه می شود.این کارت ها که دارای ماژول های FXO برای اتصال خطوط شهری، FXS برای گوشی های آنالوگ و E۱ برای خطوط E۱ می باشد بر روی سرور نصب شده و پس از نصب درایور و شناسایی توسط IP-PBX مورد استفاده قرار می گیرند.

تلفن تحت شبکه IP Phone

IP Phone یک گوشی تلفن بمانند گوشی های معمولی است با این تفاوت که این تلفن ها با تکنولوژی VoIP کار می کنند و قابلیت اتصال به مراکز تلفن تحت شبکه IP-PBX را دارند. و با مرکز تلفن های آنالوگ کار نمی کنند. IP-PHONE ها عموما دارای دو پورت شبکه می باشند. یکی برای اتصال به شبکه و دیگری برای اتصال به کامپیوتر. این دو پورت که با تنظیم بصورت Bridge عمل میکنند سبب می شوند تا نیاز به کابل کشی مجزا برای تلفن های تحت شبکه نباشد از کابل شبکه موجود برای اتصال استفاده کنند.تلفن های تحت شبکه برای کارکرد نیاز به برق دارند. برای این منظور یا از آداپتور استفاده می شود یا در شبکه سوییچ های POE نصب می گردد تا برق گوشی ها از طریق کابل شبکه برای آن ارسال شود. IP Phone های USB به تنهایی قادر به برقراری ارتباط نمی باشند و برای کارکرد نیاز به اتصال به کامپیوتر دارند.

POE Switch

IP Phone های مورد استفاده در شبکه تلفنی تحت شبکه نیاز به برق دارند که آن را از طریق آداپتور تامین می کنند. مشکل استفاده از آداپتور علاوه بر دست و پا گیر بودن این است که در صورت قطع شدن برق تلفن از کار می افتد. برای حل این مشکل از سوییچ POE استفاده می شود. روش کار این سوییچ ها بدین شکل است که در صورت اتصال دستگاه هایی که از استاندارد ۸۰۲٫۱۱f پشتیبانی می کنند، برق مورد نیاز آنها را از روی کابل شبکه ارسال می کند. با توجه به قرار داشتن UPS در کنار رک و تامین برق آن در صورت رفتن برق تلفن ها همچنان مشغول به کار می مانند. این سوییچ ها توسط شرکت های مختلف و با تعداد پورت های گوناگون تولید می شود. پورت های این سوییچ ها برای دستگاه های معمولی نیز قابل استفاده است.

تلفن نرم افزاری Softphone

این نرم افزار های شبیه سازهای تلفن هستند که بر روی کامپیوتر یا موبایل نصب شده و یک تلفن مجازی در اختیاز شما قرار می دهد. تلفن نرم افزاری یک کنسول مانند صفحه کلید تلفن در اختیار کاربر قرار می دهد و با اتصال به مرکز تلفن تحت شبکه بمانند یک تلفن معمولی کار میکند که در کامپیوتر با کمک اسپیکر و هدفون و با موبایل بمانند یک مکالمه معمولی ارتباط تلفنی را برای شما فراهم می کند.

ATA

ATA مخفف Analog Telephone Adaptor همانطوز که از اسمش پیدا است وسیله تبدیل تلفن آنالوگ به VoIP می باشد. تفاوت این دستگاه با VoIP Gateway FXS این است که این وسیله عموما در مدلهای تک و دو پورت عرضه شده و قابلیت کارکردن با دستگاههای Voip Gateway FXO را ندارد و از قیمت پاینتری نسبت به گیتوی ها برخوردار است.

· کاربرد سرویس تلفن گویا برای سازمانها و مجموعه های بزرگ

معرفی زمان‌ها و یا دوره های زمانی خاص برای سازمان یکی از روش‌های ارائه اطلاعات مورد نیاز مراجعین هر سازمان، ارائه از طریق سیستم‌های اطلاع رسانی گویا است. تماس گیرندگان با تلفن گویا، قادر خواهند بود با راهنمایی هایی که این سیستم در اختیارشان قرار می‌دهد به اطلاعات مورد نیاز خود از طریق درختواره اطلاعاتی، دسترسی پیدا کنند. نرم افزار الستیکس

امکان تعریف چارت مستقل با تمامی جزئیات را برای هر خط ورودی فراهم میکند و نیازی به تعریف چارت‌های حجیم و تودرتو برای مجموعه های بزرگتر نمی باشد. در نتیجه امکان تعریف چند سیستم گویای کاملا مجزا برای خطوط مختلف وجود دارد. تمامی کلید ها و صدا های ساختار قابل تغییر می‌باشند که صدا های مورد نیاز سیستم می‌تواند به صورت مستقیم توسط میکروفن از طریق خود نرم افزار ضبط شوند. با تعریف تقویم پاسخگو، تنظیم سیستم گویا بر اساس تاریخ، ساعت، روز و هفته خاص امکان پذیر می‌باشد ، بدین صورت سیستم در یک تاریخ و ساعت مشخص، از چارت تعریف شده برای آن زمان استفاده خواهد نمود. به طور مثال امکان ایجاد چارت اختصاصی برای ساعات و روزای تعطیل وجود دارد. از دیگر امکانات این سیستم امکان اجرای چارت خاص بر اساس شماره تماس گیرنده (Caller ID) می باشد.
تلفن گویا
آیا تا به حال با سازمانی تماس گرفته اید که صدایی را بشنوید و از شما بخواهد عددی را از یک فهرست انتخاب کرده، وارد کنید یا بخوانید؟ در واقع شما با یک سیستم تلفن گویا ارتباط برقرار کرده اید. در هر موسسه چگونگی ارائه خدمات به مراجعین و داشتن سیستم‌های پاسخگویی به مشتریان، یکی از مهم‌ترین عوامل رضایت مشتریان و در نتیجه سودآوری و پیشرفت موسسه است. با توجه به گسترش خدمات تلفنی و استفاده آسان از تلفن برای عموم مردم، ارتباط تلفنی شاید اولین و مهم‌ترین راه ارتباط مردم با سازمان باشد. از این رو داشتن بخش روابط عمومی و پاسخگویی به مراجعین یکی از اساسی‌ترین نیازهای هر سازمان است و در بسیاری از مواقع نیروی انسانی بسیاری را درگیر می‌نماید.به همین منظور سیستم‌هایی تحت عنوان تلفن گویا وارد بازار شدند که این سیستم‌ها ابزاری برای برقراری ارتباط مستقیم و دریافت اطلاعات از یک مرکز اطلاع رسانی می‌باشند که با تجهیز سازمان به تلفن گویا، ارباب رجوع بدون نیاز به داشتن امکانات خاص، با در اختیار داشتن یک خط تلفن معمولی می تواند با این سیستم تماس گرفته و اطلاعات لازم خود را که قبلا در این سیستم برای آنها فراهم گردیده به صورت صوتی دریافت کند

صندوق صوتی
صندوق صوتی امکان ثبت هر گونه پیغام به عنوان انتقاد، پیشنهاد و یا پرسش و پاسخ را فراهم می آورد، به طوری که پس از ثبت هر پیغام یک کد پیگیری به شخص اعلام می گردد و تماس گیرنده می تواند در آینده با وارد کردن شماره پیگیری خود پیغام مدیر و یا شخص ذیربط را بشنود. هر شخص یا واحد می تواند یک صندوق صوتی برای خود ایجاد نماید و در شرایط مختلف مانند ساعات غیر اداری، یا هنگامی که امکان پاسخگویی به تماس ها وجود ندارد، پیغام تماس گیرندگان را ضبط نموده تا در صورت نیاز پیگیری شوند. در این سیستم افراد بر حسب سطح دسترسی خود ( مدیر – کاربر ) می توانند با استفاده از نرم افزار تحت شبکه پیغام‌های صندوق خود و یا سایر صندوق ها را بررسی و در صورت نیاز آنها را ارجاع دهند.لازم به ذکر است که انجام کلیه امور مربوط به صندوق صوتی از قبیل گوش کردن پیغام ها، گذاشتن پاسخ و همچنین حذف و آرشیو آنها از طریق تلفن و بدون نیاز به کامپیوتر امکان پذیر است. همچنین امکان فعال کردن تنظیماتی از قبیل ارسال فکس یا پیغ

ام دریافتی به ایمیل صاحب صندوق و یا اعلام دریافت پیغام جدید به صاحب صندوق از طریق SMS نیز وجود دارد. برخلاف سایر سیستم‌های موجود، با توجه به ظرفیت هارد دیسک‌های جدید عملا هیچ محدودیتی در ذخیره سازی پیغامهای صوتی وجود ندارد.
فکس
نرم افزار الستیکس ، قادراست فایل‌های Fax با فرمت PDF و TIF را ارسال نماید ، مدیر سیستم با مشخص نمودن فایلهای مورد نظر در سیستم اطلاع رسان خود ، می تواند فایل‌های مربوطه را در صورت انتخاب توسط تماس گیرندگان برای آنها ارسال نماید. همچنین امکان ارسال فکس دسته ای برای لیستی از شماره‌ها نیز امکان پذیر می باشد. با استفاده از این نرم افزار، افراد می توانند فایل‌های خود را در محیط‌های مختلف آماده و به شماره های خاصی فکس نمایند.
همچنین امکان ارسال فکس‌های رسیده از طریق پست الکترونیکی و امکان انتقال فکس دریافتی از طریق شبکه نیز وجود دارد.

راه اندازی مرکز تماس CISCO ELASTIX

گسترش مراکز تلفن VoIP با توجه به کارکرد این مراکز بر اساس مدل های کامپیوتری و شبکه امکان ایجاد و گسترش نرم افزاری این مراکز فراهم شد. شرکت هایی اقدام به تولید مرکز تلفن نرم افزاری نمودند که شرکت دیجیوم با تولید نرم افزار استریسک یکی از آن ها است. مرکز تلفن استریسک و نرم افزارهایی که از آن به عنوان موتور اصلی استفاده می کنند به علت گسترش سریع و متن باز بودن آن و پایداری قابل قبول به محبوب ترین نرمافزار حال حاضر جهان تبدیل شده اند.

با توجه به قابلیت های بسیار بالای سیستم های تلفنی تحت شبکه شرکت نت وب جهت تامین نیاز مشتریان اقدام به ارائه سرویس راه اندازی مرکز تماس Cisco Elastix می نماید

استریسک محبوب ترین نرم افزار متن باز [open source] لینوکسی میباشد که توسط (Mark spencer) مدیر عامل شرکت دیجیوم در سال ۱۹۹۹ خلق شد . شما به راحتی میتوانید یه سیستم تلفنی رو بدون نیاز به دستگاه تلفن از طریق شبکه IP به صورت صوتی و تصویری در منزل – محل کار – شرکت و یا کارخانه خود راه اندازی کنید . اگه سازمان یا ادارتون داری شعبه و مراکز مختلف توی همون شهر و یا شهرستان های دیگه هست – اگه شعبه شما توی یه کشور دیگه هست – اگه کارمند یا دانشجو هستید در خارج از کشور با این سیستم به راحتی بیش از ۶۰٪ هزینه های تماس بین سازمان یا ارگان و شرکت و دوستان و بستگان خود را کاهش دهید .استریسک همه قابلیت های کاربردی یک سیستم تلفنی را برای شما فراهم می کند. با استفاده از استریسک امکان انتقال صوت و تصویر رو بر روی بستر شبکه ی IP با بهره گیری از پروتکل های مختلف امکان پذیر می شود.شما میتونید با یه سیستم معمولی که حداقل یک گیگ رم و سی پی یو معمولی ۶۳۰ یا ۷۵۵ به بالا و ۴۰ گیگ هارد این مرکز تماس رو راه اندازی کرده. البته بسته به تعداد داخلی ها و نوع تنظیمات استریسک میتونیم از قطعات قوی تر و حرفه ای تری استفاده کرد.

· راه اندازی مرکز تلفن ( سانترال ) تحت شبکه

نصب و راه اندازی مدل های مختلف سانترال هاAی تلفنی تحت شبکه سخت افزاری و نرم افزاری که نسل جدید مراکز تلقن می باشد از جمله تخصص های تیما شبکه در زمینه VoIP می باشد.

Cisco Call Manager: شرکت سیسکو از پیشگامان ارایه سیستم های VoIP و Video Conference در دنیا می باشد.کیفیت برتر اولین مشخصه محصولات سیسکو می باشد و آن را به انتخاب اول سازمان ها شرکت های بزرگ دنیا بدل نموده است.

 • Cisco CME:این سیستم راه کار سخت افزاری مرکز تلفن تحت شبکه شرکت معظم سیسکو می باشد. در این سیستم روتر مناسب را تعداد داخلی و خطوط PSTN انتخاب می شود. سپس با انجام تنظیمات مربوطه IP-PBX در اختیار کاربر قرار می گیرد.
 • Cisco CUCM:این سیستم مدل Enterprise و نرم افزاری مراکز تلفن سیسکو می باشد که نیاز به نصب بر روی سرور های مورد تایید سیسکو دارد. این مراکز برای ارایه سرویس ها و اتصال داخلی ها به لایسنس نیاز دارد و برای هر نوع سرویس یا گوشی تعدادی لایسنس مصرف می کند.

Asterisk: نرم افزارهای متن باز با امکان گسترش آسان و توسعه سریع به محبوبیت خاصی بین کاربران دست یافته اند. از این جمله نرم افزار ها مرکز تلفن Asterisk می باشد. این نرم افزار پس از نصب بر روی سرور و نصب کارت های مخصوص یک مرکز تلفن کامل و پیشرفته در اختیار شما قرار می دهد.

Elastix: نرم افزار Asterisk نیاز به دانش فنی بالا و آشنایی با فرامین لینوکس و Asterisk دارد که کار با آن را برای کاربران عادی مشکل می سازد. شرکت های زیادی به توسعه و نصب برنامه های کمکی که انجام تنظیمات بر روی Asterisk را آسان میسازد مشغول می باشند که Elastix یکی از آن ها می باشد. این شرکت با ارایه سیستم Asterisk Base همراه با منوی کاربری آسان و سرویس های افزوده یک مرکز تلفن جامع را ارایه می کند.

راه کار های سخت افزاری SOHO, Midsize:

محصولات SoHo و Midsize مرکز تلفن های سخت افزاری برای شرکت های کوچک و متوسط می باشند. این محصولات با قیمتی مناسب امکانات خوبی را در اختیار مشتری قرار می دهند. از این محصولات میتوان به ATCOM, Yeastar اشاره کرد.

راه کار های Enterprise سخت افزاری:

این سری محصولات مخصوص سازمان ها و مراکز بزرگ ساخته می باشند. تعداد بالای داخلی و گسترش ورودی های شهری و قیمت بالاتر از مختصات این سری محصولات است.

· استریسک ASTERISK چیست؟

استریسک نرم افزار مرکز تلفن تحت لینوکس می باشد که یک کامپیوتر یا سرور را تبدیل به یک مرکز تلفن قدرتمند، مرکز کنفرانس، ویپ گیتوی و بسیاری امکانات ارتباطی دیگر تبدیل می کند. استریسک برای شرکت های کوچک و متوسط و سازمانهای بزرگ به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد.تنظیمات استریسک بصورت دستوری است و نیاز به دانش لینوکس وآشنایی با فرامین استریسک دارد.امروزه در سیستمهای مدرن و پیشرفته تلفن سانترال امکانات گسترده ارتباطی را به صورت یکپارچه در اختیار خواهید داشت. Elastix یک نرم افزار با سورس کد باز است جهت برقرارکردن ارتباطات یک پارچه. در خصوص این مفهوم، هدف Elastix یکپارچه سازی تمامی قابلیتهای ارتباطی موجود که در سطح حرفه ای به کار میروند، در یک مجموعه واحد و قدرتمند است.مرکز ارتباطی الستیکس امور ارتباطی مانند مرکز تلفن، فکس، پست الکترونیک و … را به صورت مرتبط با یکدیگر در اختیار کاربران قرار میدهد.
برخی از ویژگیهای قابل اشاره که فقط در قسمت مرکز تلفن الستیکس مشاهدی میشود عبارتند از:
تلفن گویا، اپراتور خودکار، صندوق صوتی، ضبط خودکار، مرکز تماس ….. بدون نیاز به خرید تجهیزات اضافی!
عدم وجود محدودیت در ایجاد شماره داخلی جدید
تلفن داخلی تان را با خود به سفر ببرید!
بدون محدودیت در تعداد اعضای کنفرانس در هنگام مکالمه
امکان استفاده از تلفن تصویری
بدون نیاز به شبکه کابل تلفن داخلی
در صورت نیاز از کامپیوترتان به جای گوشی تلفن استفاده کنید
و ده ها امکان پیشرفته دیگر که فقط در مدرن ترین سیستمهای تلفن سانترال قابل مشاهده میباشند

· الستیکس ELASTIX چیست؟

ارائه سیستمهای تلفن گویا ، مرکز تماس و فکس سرور در مرکز تلفن های (تلفن سانترال) کامپیوتری (IPPBX) با استفاده از پیشرفته ترین فن آوریهای ارتباطات تخصص ماست . با استفاده از فن آوری مرکز تلفن تحت شبکه های کامپیوتری و اینترنت (VoIP) دیگر نگران هزینه های تلفن دور کاری در سازمان خود نباشید. شرکت نت وب افتخار دارد با بهره گیری از مجرب ترین و متعهد ترین کارشناسان فناوری اطلاعات و مخابرات، در سطح کشور نسبت به ارائه مشاوره، خدمات فنی و تجهیزات VoIP اقدام نماید و با تلاش روزافزون سعی برآن دارد تا بهترین خدمات و مطمئن ترین پشتیبانی را جهت استفاده کاربران خود فراهم آورد. جلب رضایت و خشنودی مشتری یکی از اهداف اساسی در نت وب است

الستیکس محبوب ترین سیستم تلفنی کد باز دنیاست و یک سیستم جامع ارتباطی محسوب می شود. با نصب و راه اندازی الستیکس در واقع یک سیستم تلفنی تحت شبکه (VoIP) و مبتنی بر IP راه اندازی کرده اید که قابلیت های زیادی مانند صندوق صوتی ، ارسال فکس به ایمیل ، ضبط مکالمات ، دیدن جزییات تماس ها ، راه اندازی اتاق کنفرانس ، کالرآی دی ، صف انتظار ، منوی منشی دیجیتال(IVR) و … .دارد و می تواند به نرم افزارهای داخلی شرکت مانند CRM نیز متصل شود.الستیکس دارای یک رابط گرافیکی تحت وب می باشد و با استفاده از این رابط می توانید به راحتی سیستم تلفنی VoIP خود را مدیریت کنید .توسط الستیکس می توانید سیستم های تلفنی هوشمند نظیر تلفنبانک ، سیستمهای پرسش و پاسخ ، ارائه کد رهگیری ، مسابقات تلفنی و … پیاده سازی کنید.الستیکس ویژگی های فوق العاده ای دارد که برای یک شرکت کوچک به عنوان یک منشی تلفنی دیجیتال تا یک مرکز تماس کامل برای سازمانهای بزرگ و حتی مرکز تلفن بین المللی مورد استفاده قرار می گیرد.در سیستمهای معمولی مراکز تلفن سانترال مانند پاناسونیک، خطوط داخلی به صورت محدود ارائه میگردند. به عنوان مثال ۳ خط شهری با ۸ خط داخلی یا ۶ خط شهری با ۱۶ خط داخلی عرضه میگردند. در اینگونه مراکز تلفن سانترال معمولا جهت افزایش قابلیت اتصال تعداد بیشتر خطوط داخلی، باید نسبت به خرید و نصب ماژولهای توسعه (در صورتی که سیستم قابل توسعه باشد!) با قیمتهای نسبتا قابل توجهی اقدام کرد. چنانچه سیستم مرکزی تلفن، قابلیت توسعه را نداشته باشد نیز تنها راه افزایش تعداد خطوط داخلی، تعویض کل دستگاه مرکزی تلفن با دستگاهی با ظرفیت بالاتر میباشد.

در مراکز IP-PBX مبتنی بر فن آوری VoIP قابلیت تعریف تعداد بسیار زیاد (چندین هزار) خط داخلی، تقریبا بدون نیاز به پرداخت هزینه های اضافی و همچنین بدون نیاز به توسعه سخت افزاری در مرکز سیستم، ارائه میگردد. اتصال داخلی ها از چند روش ممکن می باشد. گیتوی های FXS، IP Phone، ATA و یا تلفن های نرم افزاری پروتکل های مورد استفاده در این نرم افزار های SIP = Session Initiation Protocol و IAX = Inter-Asterisk Exchange می باشد. تجهیزاتی که از یکی از این دو پروتکل پشتیبانی کنند به راحتی به این مراکز متصل شده و به عنوان داخلی عمل می کنند. الستیکس نرم افزار مرکز تلفن می باشد که از موتور استریسک بهره می برد اما با توسعه امکانات و ارایه محیط گرافیگی کاربر پسند و آسان مرکز تلفنی قوی فراهم نموده است که مورد اقبال جهانی قرار گرفته است.الستیکس و استریسک بر روی یک کامپیوتر معمولی نیز قابل تصب هستند. این مراکز برای برقراری ارتباط با خطوط شهری از گیتوی ها یا کارت های مخصوص FXO استفاده می کنند.اتصال داخلی ها از چند روش ممکن می باشد. گیتوی های FXS، IP Phone، ATA و یا تلفن های نرم افزاریپروتکل های مورد استفاده در این نرم افزار های(Session Initiation Protocol) SIP و IAX (Inter-Asterisk Exchange ) می باشد. تجهیزاتی که از یکی از این دو پروتکل پشتیبانی کنند به راحتی به این مراکز متصل شده و به عنوان داخلی عمل می کنند.

از امکانات میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • منشی تلفنی پند لایه
 • صندوق صوتی برای کاربران
 • اتاق کنفرانس
 • تعداد نا محدود داخلی
 • برقراری ترانک بین الستیکس های مختلف
 • صف انتظار
 • مکالمه تصویری
 • فکس سرور جهت دریافت و ارسال فکس
 • تعریف مدل های مختلف شماره گیری
 • شماره گیری بر اساس نام اشخاص
 • مدیریت ساده تحت وب
 • تعریف مدیران و کاربران با دسترسی های مختلف
 • رمان بندی های مختلف برای دریافت و هدایت تماس ها
 • ضبط و شنود مکالمات
 • امکان اتصال با موبایل و کامپیوتر
 • گزارش گیری های متنوع و آماری

· یک پارچه سازی ارتباطات با ELASTIX

پروژه Elastix در ابتدای امر به عنوان یک رابط گزارشگیری از مکالمات در نرم افزار Asterisk آغاز و در مارس ۲۰۰۶ خاتمه یافت. این پروژه در سال بعد، همراه نرم افزاری که با استفاده از Asterisk ایجاد گردیده بود، انتشار یافت.ارتباط تلفنی راه کاری سنتی و پیشتاز در انواع روشهای ارتباطی در قرن بیستم بود، چرا که بسیاری از شرکتها و کاربران اجبارا تلفن را جهت رفع نیازمندیهای ارتباطی سازمان خویش برگزیده بودند و بحث یک پارچه سازی ارتباطات معمولا در مراکز تلفنی خلاصه میشد. Elastix نه نتها راه کار تلفنی را به نحوی شایسته به خدمت گرفته، بلکه مجتمع و یک پارچه سازی سایر امکانات ارتباطی را جهت استفاده در محیط سازمان شما با قابلیتهای افزونتر و موثرتر فراهم آورده است.در شکل زیر رسانه های ارتباطی که در Elastix به خدمت گرفته میشوند، مشهود است.هر روزه امکانات جدید ارتباطی به وجود می آیند و حتما شامل مزایا و قابلیتهای بیشتری نیز هستند. Elastix به گونه ای طراحی شده تا گنجایش دایرنمودن محیطی کارآمد در سازمان شما با امکان افزایش قابلیتهای زیادی که این امکان را فراهم می آورد تا مکانهای متعدد محیط کارتان (چندین دفتر در مکانهای مختلف) به صورت مجازی کنار یکدیگر قرار گیرند. به عنوان مثال: چنانچه شعبه ای از شرکت شما در تبریز و دفتر مرکزی آن در تهران باشد، با امکاناتی که Elastix فراهم می آورد، حالتی پدید می آید که گویی کاربران سیستم در یک مکان مشغول کارند.

· برخی از ویژگیهای اساسی ELASTIX

 • صندوق پست صوتی
  ارسال فاکس از طریق e-mail (پست الکترونیک)
  پشتیبانی از نرم افزارهای Softphone
  تنظیمات از طریق محیط وب
  اتاق کنفرانسهای مجازی
  امکان ضبط مکالمات (بدون نیاز به تجهیزات اضافی)
  صرفه جویی در هزینه مکالمات
  قابلیت انتقال آسان خطوط داخلی
  قابلیت اتصال به مراکز قدیمی PBX (مرکز تلفن سانترال)
  امکان نمایش مشخصات تماس گیرنده
  امکان مدیریت پاسخ گویی به مشتری
  گزارشات متعدد و پیشرفته

· مزیت مرکز تماس ELASTIX

تخصیص تعداد بسیار زیاد (تقریبا نامحدود) خطوط داخلی:

در سیستمهای معمولی مراکز تلفن سانترال مانند پاناسونیک، خطوط داخلی به صورت محدود ارائه میگردند. به عنوان مثال ۳ خط شهری با ۸ خط داخلی یا ۶ خط شهری با ۱۶ خط داخلی عرضه میگردند. در اینگونه مراکز تلفن سانترال معمولا جهت افزایش قابلیت اتصال تعداد بیشتر خطوط داخلی، باید نسبت به خرید و نصب ماژولهای توسعه (در صورتی که سیستم قابل توسعه باشد!) با قیمتهای نسبتا قابل توجهی اقدام کرد. چنانچه سیستم مرکزی تلفن، قابلیت توسعه را نداشته باشد نیز تنها راه افزایش تعداد خطوط داخلی، تعویض کل دستگاه مرکزی تلفن با دستگاهی با ظرفیت بالاتر میباشد.در مراکز IP-PBX مبتنی بر فن آوری VoIP قابلیت تعریف تعداد بسیار زیاد (چندین هزار) خط داخلی، تقریبا بدون نیاز به پرداخت هزینه های اضافی و همچنین بدون نیاز به توسعه سخت افزاری در مرکز سیستم، ارائه میگردد.

قابلیت اتصال نامحدود خطوط شهری FXO و E1 , به مرکز تلفن IPPBX :

در سیستم IP-PBX پیشنهادی این شرکت (Elastix)، با استفاده از فن آوری VoIP، تقریبا بدون نیاز به افزایش حجم شبکه یا مرکز تلفن، امکان اتصال تعداد قابل توجهی خط شهری FXO ، یا E1 وجود دارد.امکان فعال نمودن پیام گیر اختصاصی جهت هریک از کاربران داخلی و در صورت نیاز ارسال پیام های ذخیره شده به یک آدرس معین پست الکترونیک.در سیستم مرکز تلفن VoIP به ازای هر شماره داخلی میتوان یک پیام گیر صوتی تعریف نمود. در صورت نیاز میتوان سیستم را به گونه ای تنظیم نمود که پیام صوتی ضبط شده را به یک آدرس e-mail نیز ارسال نماید. بدین ترتیب دریافت پیام از هر نقطه (حتی خارج از محل استقرار مرکز تلفن) که بتوان e-mail را دریافت کرد، ممکن میگردد.امکان ایجاد صندوق پیشنهادات و انتقادات جهت تماس گیرنده گان تا در صورت نیاز نظرات و پیشنهادات خود را به صورت آزاد، در ساعات اداری یا پس از آن، به مدیریت شرکت انتقال دهند.

امکان تبادل تصویر در هنگام مکالمه:

امکان برقراری تماس تصویری در هنگام مکالمه با استفاده از IP Phone های تصویری و همچنین برقراری کنفرانس تصویری (Video Conference) در این سیستم وجود دارد.

قابلیت اتصال چندین مرکز تلفن IPPBX با یکدیگر در گستره شبکه IP.

امکان اتصال چندین مرکز IP-PBX به یکدیگر وجود دارد و با استفاده از این قابلیت، شرکتها و سازمانهایی که ۲ یا چند شعبه در شهر خود، شهردیگر یا حتی خارج از کشور دارند میتوانند بدون استفاده از خطوط تلفن شهری یا راه دور و فقط با استفاده از خطوط تلفن داخلی به تبادل دیتا و مکالمه بین مراکز بپردازند. استفاده از این سیستم هزینه مکالمات شهری و بین شهری و بین الملل را تا حد چشمگیری کاهش میدهد.

قابلیت بهره گیری از سیستم کنفرانس با استفاده از خطوط داخلی یا شهری به صورت نامحدود.

امکان مکالمه همزمان بین چندین خط داخلی یا خارجی به صورت کنفرانس تلفنی تقریبا به تعداد نامحدود در سیستم وجود دارد.

استفاده از نرم افزار یا گوشی تلفن

جهت استفاده از این سیستم IP Phone های متعدد با قابلیتهای گوناگون در جهان طراحی و ارائه میگردند که (بسیاری از انواع آنها در بازار داخلی قابل تهیه است) البته استفاده کننده با توجه به نیاز و متناسب با بودجه خود میتواند انتخاب مناسبی داشته باشد. استفاده از نرم افزارهای SoftPhone نیز میتواند انتخاب مناسبی جهت کاهش شدید هزینه و در عین حال بهره مندی از اکثریت قابلیتها و تواناییهای سیستم باشد. نصب این نرم افزار بر روی گوشیهای پیشرفته برخی از تلفنهای همراه نظیرiPhone وهمچنین گوشیهایی با سیستم عامل Android یا کامپیوترهای لپ تاپ امکان بهره برداری از سیستم را دو چندان میکند. با استفاده از قابلیت حمل که در این وسایل وجود دارد، چنانچه دسترسی به اینترنت نیز فراهم باشد، امکان اتصال آنها به شبکه داخلی تلفن شرکت حتی از مسافتهای بسیار دور به دست می آید. به این ترتیب تلفن همراه یا Laptop شما میتواند در منزلتان به عنوان خط تلفن داخلی محل کارتان مورد استفاده قرار گیرد. مرکز تلفن IP-PBX Elastix به گونه ای طراحی شده تا استفاده از انواع گوشیهای استاندارد IP-Phone (گوشیهایی که پروتکل SIP را پشتیبانی کنند) در آن ممکن باشد. البته باید در نظر داشت تلفنهای معمولی که در مراکز تلفن PBX به خدمت گرفته میشوند نیز با استفاده از رابط مناسب میتوانند در مراکز IP-PBX مورد استفاده قرار گیرند.

امکان تنظیم سیستم جهت توزیع متناسب تماس های ورودی بین اپراتورهای شرکت

در جهت پاسخگویی هر چه مناسبتر به ارباب رجوع و ایجاد سهولت در برقراری مکالمه بین تماس گیرنده گان از خارج مجموعه با اپراتورهای داخلی شرکت، روشهای متعددی در سیستم پیش بینی شده تا در کوتاهترین زمان ممکن اپراتورها پاسخگوی تماس گیرنده باشند.

قابلیت تنظیم صف انتظار پیشرفته

سیستم IP-PBX که از فن آوری VoIP استفاده مینماید، این امکان را به کاربر میدهد که در صورت وجود حجم بالای ترافیک تماس در شبکه، صف انتظار را فعال و تنظیم نماید و جهت آگاهی تماس گیرنده از مدت زمان باقیمانده تا پاسخگویی، زمان مورد نیاز جهت انتظار ایشان را پیش بینی و اعلام نماید.

قابلیت تنظیم آسان انواع پیامهای اعلام

مزایای تلفن گویای هوشمند Interactive Voice Response) IVR ) استفاده کننده را قادر میسازد با تنظیم مناسب سیستم، ارتباط متقاضی به منابع اطلاعاتی و همچنین شماره های داخلی به سادگی میسر میگردد.

سهولت در نقل و انتقال

در صورت انتقال محل کار کارمندی از یک اتاق به اتاقی دیگر در همان ساختمان، تنها کافی است تا گوشی IP-Phone خود را در محل جدید به کابل شبکه کامپیوتری متصل نماید تا با همان شماره قبلی، مجددا فعال گردد. در صورتی که جابجایی یک خط داخلی در سیستمهای سانترال قدیمی بسیار پر دردسر و نیازمند به حضور تکنسین سیستم تلفن سانترال میباشد.

ارسال فکس نیز به سادگی فرستادن Mail

فکس سرور این سیستم امکان دریافت و توزیع و ذخیره فکسهای دریافتی را در Mail box از پیش تعریف شده ای به صورت فایلهایی با فرمت PDF فراهم می آورد. با توانمندی یکپارچه سازی سیستم فکس با e-mail ، ارسال فکس نیز به سادگی فرستادن e-mail است.

امکان دریافت پیام صوتی (voice mail)

با استفاده از این سرویس در صورت عدم امکان پاسخ گویی کاربر , می توان برای او پیام گذاشت. کاربر در زمان دلخواه و با استفاده از IP Phone خود امکان شنیدن این پیام ها را خواهد داشت . در این حالت پیغام ها روی سرور اصلی ذخیره می گردند. کاربر برای شنیدن صندوق ورودی خود می تواند با شماره گیری یک شماره داخلی و وارد کردن رمز خود، پیغام ها را دریافت نماید .

ضبط مکالمات :

کاربران این امکان را خواهند داشت مکالمات خود را ضبط نمایند و بعدا از آنها استفاده کنند . می توان برای شماره های مورد نظر این ویژگی را بصورت پیش فرض فعال نمود تا تمام مکالمات شماره یا کاربر مربوطه ضبط گردد . این مکالمات از طریق voice mail کاربر در دسترس می باشد.

در گاه های مبدل تلفن آنالوگ (ATA)

از طریق این مودم ها امکان دسترسی به خطوط با تلفن های آنالوگ معمولی فراهم می گردد این مودم ها از طرفی با اتصال به شبکه و ارتباط با IP-PBX و تبدیل خطوط VoIP این سیستم به آنالوگ , امکان اتصال گوشی های معمولی به این سیستم را فراهم می نمایند .

Voice mail to Email

با استفاده از این ویژگی کاربران امکان دریافت صندوق voice mail خود را از طریق E-Mail خواهند داشت . استفاده از این ویژگی مشروط به پشتیبانی E-Mail Server از سرورVoIP است . مثلا در حال حاضر سرور Server Microsoft Exchange با تجهزات Cisco سازگاری دارد. در ویرایش های جدید Asterisk نیز این سازگاری ها رو به بهبود است .

شنود مکالمات (Call barging )

با این ویژگی کاربران با اجازه دسترسی قادر به شنود مکالمات در حال انجام می باشند . از این ویژگی می توان برای سناریوهای مختلف مانند آموزش کارکنان جدید برای پاسخ گویی به مشتریان استفاده کرد . در این حالت مدیر قسمت با ورود رمز قادر به شنود مکالمه کاربران دیگر می باشد با این ویژگی خاص که مدیر می تواند با کاربر مکالمه کند بدون آن که صدایش برای طرف دیگر (مشتری) ارسال شود.

ارجاع تماس ها از طریق DID/CID

این ویژگی تماس ها را با توجه به شماره تماس گیرنده , به مقصد مورد نظر هدایت می نماید . بطور مثال با وارد نمودن شماره منزل کارکنان , در صورت تماس از منزل شخص مورد نظر ارتباط با شماره داخلی وی برقرار میگردد و نیازی به اتصال با اپراتور نیست .

Call waiting

این ویژگی در صورت اشغال بودن خط کاربر تماس های جدید را از طریق پیغام صوتی یا بصری به اطلاع کاربر می رساند . مثلا اگر کاربر در حال مکالمه تماس جدبدی را از طرف کاربر دیگر دریافت داشته باشد بر صفحه ی تلفن وی پیغامی ظاهر میگردد که این مسئله را اعلام می نماید .

VoIP by Wi-FI

کاربران امکان استفاده از طریق شبکه های بی سیم را خواهند داشت که با توجه به آنکه سرویس Wi-Fiدر اکثر سازمان ها وجود دارد , زمنیه برای استفاده از IP phone های بی سیم فراهم خواهد بود . می توان از ساختار این شبکه ها برای کاربرانی که در فضا های مختلف سازمان فعالیت دارند استفاده نمود . یا در صورت عدم برقرای شبکه با سیم می توان از ساختار بی سیم استفاده نمود .

ارتباط تصویری

کاربرانی که از softphone های تحت این سیستم استفاده می نمایند قادر به برقراری ارتباط های تصویری با دیگر کاربران خواهند بود . برخی از IP Phone ها نیز از این سرویس پشتیبانی می نمایند . با استفاده از این دستگاه ها امکان برقراری ارتباطات تصویری بطور مستقل و بدون نیاز به کامپیوتر برای کاربران فراهم است .این ویژگی ها برای کاربران به سادگی قابل استفاده اند . اکثر این ویژگی با استفاده از IP-Phone ها که همانند گوشی های تلفن معمولی بدون نیاز به عملکرد استفاده پیچیده , در اختیار کاربران است . IP-PBX ها با برند های تجاری متفاوت در مدل هایی که همواره در حال بروز شدن هستند بصورت سخت افزاری یا نرم افزاری ارائه می شوند .Asterisk یکی از محبوبترین نرم افزارهایی است که این سیستم را بصورت رایگان فراهم می کند . نصب این نرم افزار بروی یک کامپیوتر شخصی معمولی یک IP-PBX را فراهم می کند . بنابراین برای استفاده از این سیستم نیاز به صرف هزینه بالایی برای تهیه سخت افزار نیست . البته برای اتصال این سیستم به خطوط تلفن شهری یا خطوط دیجیتال E1/T1 از کارت هایی که روی ماژول PCI یا PCI Express ارائه می شوند استفاده می شود که بسته به تعداد خطوط دارای قیمت هایی به طور معمول از ۱۵۰ هزار تومان تا یک میلیون تومان هستند .

اتصال دفاتر به یکدیگر

یکی از ویژگی های مفید استفاده از IP PBX ها امکان اتصال این دستگاه ها به یکدیگر از طریق شبکه است . با این ویژگی ارتباطات تلفنی بین دفاتر از طریق یک سیستم یکپارچه بر روی بستر شبکه انجام می شود . این مطلب به معنی حذف هزینه مکالمه بین دفاتر می باشد . نمای زیر گویای این ساختار است که با توجه به آن تمامی این دفاتر از طریق اینترنت به یکدیگر متصل هستند .

راهبری و کنترل سیستم مرکز تلفن و فکس سرور

این سیستم به مدیر مجموعه امکان میدهد تا گزارشات مختلف آماری از تماسهای ورودی و خروجی به مجموعه را با تمام جزئیات مورد نیاز از قبیل شماره تماس گیرنده، مدت مکالمه، زمان مکالمات، تماسهای بی پاسخ، فاکسها، mailها و …. را مشاهده نماید.مانیتورینگ سیستم توسط نرم افزار و بسیار ساده صورت میگیرد. در صورت نیاز، مدیر سیستم میتواند حتی از راه دور نظارت کامل بر عملکرد کل سیستم داشته باشد و در شرایطی که لازم بداند نسبت به ضبط یا شنود یک یا چند خط داخلی یا شهری به صورت هم زمان و بدون نیاز به نصب تجهیزات اضافی، اقدام نماید.محیط نرم افزاری elastix کاملا web based است و به گونه ای طراحی شده تا اعمال تغییرات و تنظیمات سیستم به سهولت امکانپذیر باشد. این محیط امکاناتی را فراهم می آورد تا عملیات پشتیبانی و نگهداری سیستم از راه دور امکانپذیر باشد.با توجه به اینکه مرکز تلفن Elastix از یک دستگاه سرور Linux بهره مند است، لذا کنترل کامل این سرور از طریق شبکه اینترنت (حتی از مسافتهای بسیار دور) امکان پذیر است.

تماس اینترنتی :

هزینه تماس های (شرکت – سازمان – اداره – کارخانه و …) خود را تا ۶۰٪ کاهش دهید این ماژول قابلیت گذاشتن داخلی ها روی اینترنت را دارا میباشد شما میتوانید با منزل یا دفتر خود در هر جای دنیا تنها با گرفتن شماره داخلی ارتباط برقرار کرده و هزینه تماس های بین شهری و کشوری و موبایل خود را کاهش داده.

ساخت داخلی ها :

(Extensions)بنا به نیاز خود میتوانید داخلی های دلخواه را با پروتکل SIP و IAX درست کرده.

تجهیزات منزل یا محل کار خودتون رو کنترل کنید :

با یک پیامک و یا یک تماس به سرور استریسک میتونید دستور بدین که چراغ ها – کولر – مایکروفر – کامپیوتر و یا حتی درب پارکینگ منزل یا محل کار خودتون رو باز و بسته و یا روشن و خاموش کنید.

صندوق صوتی : (Voice Mail):

قابلیت فعال کردن صندوق صوتی برای هر داخلی که در صورت جواب ندادن داخلی ها تماس به صندوق صوتی هدایت بشه.

انتقال تماس ها : (Follow Me & Divert)

نتقال تماس ها در صورت جواب ندادن اپراطور یا شخص مربوطه بر روی داخلی دیگر یا شماره موبایل و … .

ورود افراد رو به مراکز مهم کنترل کنید :

بعد از اینکه شخصی که قصد ورود به سازمان یا دفترتون رو داره کلمه عبورش رو وارد کرد شما میتونید با استفاده از کد DTMF درب های امنیتی رو باز کنید.

تماس های خارجی :مدیریت تمام تماس های خارجی و محدود کردن تمام مکالمات و یا یکسری از داخلی ها و گذاشتن پیش شماره جهت ارتباط به خط شهری

تماس های ورودی :مدیریت تمام تماس های ورودی و هدایت آنها و یا بخشی از تماس ها که بستگی به تعداد خطوط دارد به سمت یک داخلی خاص یا یک گروه خاص (پشتیبانی ، فنی ، فروش و غیره … .)

تعیین زمان کاری :

شما میتوانید برای تماس های ورودی به سیستم – الگوهای متفاوتی بکار ببرید به طور مثال میخواهید در زمان ساعت کاری تماس های ورودی به یک IVR خاص هدایت شده و بعد از پایان ساعت کاری تمام تماس ها به یک IVR دیگه – مبنی بر اینکه ساعت کاری شرکت به اتمام رسیده و …. . برای تماس های ورودی پخش خواهد شد.

منوی منشی دیجیتال :

IVR پیامی است که قبلا ضبط شده و برای تماس گیرنده پخش میشود و از وی درخواست کلیدی از تلفن برای اتصال با دیگر بخش های سیستم مینماید سپس تماس به مقصد مورد نظر هدایت شده (فروش ، پشتیبانی ، فنی ، مالی و غیره …. .)

ایجاد گروه پاسخگو :

قابلیت ایجاد گروه های مختلف و قرار دادن تعدادی از داخلی ها درون یک گروه خاص مثلا ایجاد گروه فروش و قرار دادن ۵ یا ۱۰ و یا حتی تعداد بیشتری از داخلی ها در داخل گروه فروش و به محض اینکه تماس ها به این گروه وصل شده میتوانیم مشخص کنیم که همه داخلی ها با هم زنگ خورده و یا به نوبت و یا به صورت رندوم باشد.

راه اندازی قصه گو و موزیک سرور :

شما میتونید روی سرور استریسک داستانهای مختلف بزارید و یا موزیک های متفاوت و روی ivr تعریف کنید که مثلا اگه میخواهید داستان یا قصه گوش بدین عدد ۱ رو شماره گیری فرمایید و اگه میخواهید موزیک پخش بشه عدد ۲ رو شماره گیری فرمایید. که بازم برای هر کدوم از این بخش ها میتونید زیر مجموعه های دیگه ای هم تعریف کنید .

صف انتظار : (Queue)

هرگاه بخواهیم با تعداد محدودی از منشی ها به تماس گیرندگان زیادی پاسخ دهیم یک صف انتظار تشکیل داده تا وقتی که تمام منشی ها مشغول هستند تماس گیرنده ها در صف انتظار نگه داشته و در صورت آزاد شدن هر منشی تماس به وی منتقل شود .

ارسال پیام :

گاهی اوقات نیاز است که یک پیغام خاصی برای تعدادی از کاربران ارسال شود .

مرکز تماس : (Call Center)

این ماژول جهت انجام تماس های تبلیغاتی خودکار و یا بازاریابی میباشد.

تلفن گیم و وب گیم :

راه اندازی تلفن گیم برای برنامه های مختلف صدا و سیما و حتی مشتریانی که در صف انتظار ماندند به دلیل ترافیک زیاد سرور که سرگرمشون کنیم . و راه اندازی بازی تحت وب که کاربر با استفاده از اعداد و بازی کردن با اونها بتونه از طریق وب بازی دلخواه خودش رو انجام بده.

ماژول پیام فوری :

این ماژول یک پیام رسان (Chat) بسیار محبوب میباشد که پس از نصب این برنامه یک سرور پیام رسان همانند سرویس های Google Talk , Yahoo Mesenger و یا موارد مشابه را داشته باشیم .

ارتباط تصویری بر روی سرور :

قابلیت تماس تصویری از طریق Video Phone یا سافت فون با یکدیگر

رکورد یا ضبط مکالمات تلفنی : (System Recording)

قابلیت رکورد تمامی تماس ها برای مراکز حساس و مهم

اتاق انتظار :

نگه داشتن مشتریان در اتاق انتظار جهت ارتباط با بخش های دیگر و یا انتقال آن تماس به داخلی یا گروه کاربری دیگر و پخش موزیک انتظار برای اشخاصی که در اتاق انتظار هستند.

تماس بیسیم و متحرک :

گوشی خودتون رو به بیسیم مخابراتی تبدیل کنید . شما میتونید یه داخلی رو روی گوشی خودتون تنظیم کنید و کافی هست که گوشیتون به اینترنت (شرکت یا سازمان و یا یکی از اپراطورها مثل رایتل -همراه اول – ایرانسل ) وصل باشه بعدش هر کی شماره داخلی شما رو بگیره گوشی موبایلتون زنگ میخوره . تمام تماس های شما از بستر اینترنت انتقال داده میشه و هر چقدر دوست دارید میتونید با همکار یا دوستان خود صحبت کنید . توی پارک یا توی خیابان درحال قدم زدن یا حتی در حال ماشین سواری .

ماژول پیجینگ :

صدا کردن یک نفر یا شخص خاصی توسط یکی از منشی ها و پخش آن در تمام بلند گو های تلفن ها

قابلیت اتصال به انواع سوییچ ها و نرم افزاری ها متداول :

مایتل ، الکاتل ، اریکسون ، پاناسونیک سانترال ، روتر ، تنور ، لینک ، شیرپوینت ، اوراکل ، Mssql ، Mysql

مانیتورینگ تماس ها :

ماینتور کردن تماس های مختلف و ارائه گزارش که چه داخلی های به چه شماره هایی تماس گرفته اند و یا اینکه چه شماره های با چه داخلی هایی تماس گرفته اند.

مدیریت تماس های از دست رفته :

قابلیت ارسال تماس های از دست رفته به پست الکترونیکی شما و یا خبر رسانی از طریق پیامک

پیامک بزنید به سرور که سرور با شما تماس بگیره :

شما میتونید به سرور استریسک پیامک بزنید و بعدش سرور به صورت اتوماتیک با شما تماس میگیره و شما رو به ivr وصل میکنه و بعدش میتونید هر داخلی دوست داشتید بگیرید و با بخش های مختلف تماس حاصل فرمایید. و حتی میتونید از طریق خط شهری که به سرور وصل هست تماس ها تون رو بگیرید .

تماس ها ورودی و خروجی خودتون رو مدیریت کنید :

شما میتونید برای تماس هاتون محدودید بزارید . مثلا هر داخلی تا ۵ دقیقه بتونه مکالمه داخل شهری داشته باشه یا تماس بین اللمللی نتونه داشته باشه یا فقط چند تا داخلی خاص بتونن تماس های بین اللملل داشته باشند . و حتی در صورتی که در خارج از زمان اداری بودید میتونید تعریف کنید که تماس گرفته شده با سیستم رو به سمت موبایل شما و یا شماره منزل خود هدایت کنید که هیچ تماسی رو از دست ندهید.

سیستم اعلام هشدار استریسک :

قابلیت اتصال به انواع نرم افزار های مانیتورینگ شبکه جهت ارسال اخطار که میتونه از طریق پیامک و یا تماس صوتی به مدیران شرکت ها یا سازمانها و ارگانهای دولتی در صورت بروز مشکل یا خطر که برای تجهیزات به وجود آمده.

شماره گیر سریع و خودکار :

شما میتونید تعریف کنید که اگه من مثلا شماره ۷ رو گرفتم به صورت خودکار سرور استریسک شماره موبایل ۰۹۲۰۱۲۳۴۵۶۷۸۹ رو برام شماره گیری کنه .

مرکز اورژانس سیار :

راه اندازی مرکز تماس اورژانس سیار با استفاده از GSM Modem

اطلاع رسان برای فروشگاه های اینترنتی :

قابل استفاده در فروشگاه های اینترنتی در صورتی که کسی محصول رو خرید از طریق سایت سرور استریسک از طریق پیامک یا تماس تلفنی صاحب فروشکاه اینترنتی رو از این موضوع باخبر کنه و استفاده استریسک در کنار سیستم های مالی و حسابداری

ایستگاه رادیویی :

استفاده استریسک در کنار تجهیزات بیسیم و ارتباط استریسک با انواع ایستگاه های رادیویی

استریسک یا ساعت هوشمند :

سیستم تلفنی استریسک خود رو به ساعت هوشمند بیدار باش تبدیل کنید . شما میتونید هر روز صبح با استفاده از استریسک سر ساعت ۶ صبح از خواب بیدار شید. حتی میتونید تعریف کنید که روزهای شنبه تا پنچ شنبه ساعت ۶ صبح و جمعه ها ساعت ۹ صبح از طریق تماس تلفنی بیدار کنه .

سیستم اخبار و اطلاع رسانی استریسک :

شما میتونید توی استریسک بگین که هر روز ساعت ۷ صبح اطلاعات بازار بورس – ترافیک – پروازهای داخلی و خارجی و حتی آب و هوا رو براتون پخش کنه یا از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی کنه .

موزیک انتظار :

پخش موزیک انتظار بر حسب ماه های مختلف سال که موزیک های مختلفی برای افراد تماس گیرنده پخش کنه موقعی که در صف انتظار جهت برقراری به اپراطور هستند.

فروش بلیت تلفنی :

قابل استفاده در پایانه های مسافربری جهت فروش و رزرو بلیط از طریق تلفن به مسافران

استریسک در بانک ها :

میتونید یه پیغام صوتی رو برای تعداد زیادی از مشتریان ارسال کنید که میتونه اون فایل صوتی شامل تسحیلات باشه یا بدهی های معوقه مشتریان بانک ها که از این طریق خبر رسانی کنه.

استریسک در بیمارستان و مراکز درمانی :

پزشک مربوطه اول هر هفته اطلاعات خودش رو توی سیستم ثبت میکنه و بیمار وقتی با سیستم تماس میگیره و دکتر مربوطه رو میگیره یه فایل صوتی برای بیمار پخش میشه که دکتر مربوطه روزهای فلان و ساعت فلان تشریف دارند.

ایمیل سرور : (Email Server)

راه اندازی ایمیل سرور برای کارکنان و کارمندان یک سازمان و یک دفتر و نهادهای مختلف دولتی و خصوصی

· معرفی نسخه نرم افزاری

از این محصول به صورت نسخه Software Appliance ارائه می شود که بدون نیاز به سیستم عامل می باشد. در واقع Elastix SoftwareAppliance یک نسخه Customize شده از لینوکس است که نرم افزار Elastix بر روی آن نصب شده است. سیستم الستیکس Elastix بر پایه لایسنس GPLv2 تولید شده است، شما می توانید آن را رایگان استفاده کنید .

· از امکانات الستیکس میتوان به موارد زیر اشاره کرد

 • منشی تلفنی پند لایه (IVR)
 • تعریف منشی تلفنی چند زمانه برای ساعات مختلف کاری
 • صندوق صوتی برای کاربران
 • امکان استفاده از تلفن تصویری , مکالمه تصویری
 • تعداد نا محدود داخلی
 • محدود کردن تماس ها داخلی ها و گروه های کاری
 • راه اندازی اتاق کنفرانس
 • برقراری ترانک بین الستیکس های مختلف
 • توزیع تماس های ورودی بین کاربران یک گروه کاری (صف تماس)
 • فکس سرور جهت دریافت و ارسال فکس
 • تعریف مدل های مختلف شماره گیری
 • شماره گیری بر اساس نام اشخاص
 • مدیریت ساده تحت وب
 • تعریف مدیران و کاربران با دسترسی های مختلف
 • زمان بندی های مختلف برای دریافت و هدایت تماس ها
 • تلفن داخلی تان را با خود به سفر ببرید!
 • ضبط و شنود مکالمات
 • امکان اتصال با موبایل و کامپیوتر

· یک پارچه سازی ارتباطات با ELASTIX

امروزه در سیستمهای مدرن و پیشرفته تلفن سانترال امکانات گسترده ارتباطی را به صورت یکپارچه در اختیار خواهید داشت. مرکز ارتباطی الستیکس امور ارتباطی مانند مرکز تلفن، فکس، پست الکترونیک و … را به صورت مرتبط با یکدیگر در اختیار کاربران قرار میدهد. Elastix یک نرم افزار با سورس کد باز است جهت برقرارکردن ارتباطات یک پارچه. در خصوص این مفهوم، هدف Elastixیکپارچه سازی تمامی قابلیتهای ارتباطی موجود که در سطح حرفه ای به کار میروند، در یک مجموعه واحد و قدرتمند است. پروژه Elastix در ابتدای امر به عنوان یک رابط گزارشگیری از مکالمات در نرم افزار Asterisk آغاز و در مارس ۲۰۰۶ خاتمه یافت. این پروژه در سال بعد، همراه نرم افزاری که با استفاده از Asterisk ایجاد گردیده بود، انتشار یافت.ارتباط تلفنی راه کاری سنتی و پیشتاز در انواع روشهای ارتباطی در قرن بیستم بود، چرا که بسیاری از شرکتها و کاربران اجبارا تلفن را جهت رفع نیازمندیهای ارتباطی سازمان خویش برگزیده بودند و بحث یک پارچه سازی ارتباطات معمولا در مراکز تلفنی خلاصه میشد. Elastix نه نتها راه کار تلفنی را به نحوی شایسته به خدمت گرفته، بلکه مجتمع و یک پارچه سازی سایر امکانات ارتباطی را جهت استفاده در محیط سازمان شما با قابلیتهای افزونتر و موثرتر فراهم آورده است

ویژگی ها:

هر روزه امکانات جدید ارتباطی به وجود می آیند و حتما شامل مزایا و قابلیتهای بیشتری نیز هستند. Elastix به گونه ای طراحی شده تا گنجایش دایرنمودن محیطی کارآمد در سازمان شما با امکان افزایش قابلیتهای زیادی که این امکان را فراهم می آورد تا مکانهای متعدد محیط کارتان (چندین دفتر در مکانهای مختلف) به صورت مجازی کنار یکدیگر قرار گیرند. به عنوان مثال: چنانچه شعبه ای از شرکت شما در تبریز و دفتر مرکزی آن در تهران باشد، با امکاناتی که Elastix فراهم می آورد، حالتی پدید می آید که گویی کاربران سیستم در یک مکان مشغول کارند.

برخی از ویژگیهای اساسی Elastix عبارتند از:

 • صندوق پست صوتی
 • ارسال فاکس از طریق e-mail (پست الکترونیک)
 • پشتیبانی از نرم افزارهای Softphone
 • تنظیمات از طریق محیط وب
 • اتاق کنفرانسهای مجازی
 • امکان ضبط مکالمات (بدون نیاز به تجهیزات اضافی)
 • صرفه جویی در هزینه مکالمات
 • قابلیت انتقال آسان خطوط داخلی
 • قابلیت اتصال به مراکز قدیمی PBX (مرکز تلفن سانترال)
 • امکان نمایش مشخصات تماس گیرنده
 • امکان مدیریت پاسخ گویی به مشتری
 • گزارشات متعدد و پیشرفته
 • تلفن گویا، اپراتور خودکار، صندوق صوتی، ضبط خودکار، مرکز تماس ….. بدون نیاز به خرید تجهیزات اضافی!
 • عدم وجود محدودیت در ایجاد شماره داخلی جدید
 • تلفن داخلی تان را با خود به سفر ببرید!
 • بدون محدودیت در تعداد اعضای کنفرانس در هنگام مکالمه
 • امکان استفاده از تلفن تصویری
 • بدون نیاز به شبکه کابل تلفن داخلی
 • در صورت نیاز از کامپیوترتان به جای گوشی تلفن استفاده کنید
 • و ده ها امکان پیشرفته دیگر که فقط در مدرن ترین سیستمهای تلفن سانترال قابل مشاهده میباشند

· فایروال ELASTIX SIP

SIP فایروال یک رابط سخت افزاری است که در مرز ورودی دیگر دستگاه ها قرار می گیرد و در کنار VoIP IP PBX یک لایه امنیتی ایجاد می کند.

چگونگی عملکرد دستگاه

این دستگاه به IP ها یا کشورهای بخصوصی اجازه دسترسی به سیستم را نمی دهد، از PBX شما در مقابل مزاحمت های موجود که سعی می کنند به نام کاربری و رمز عبورتان را بدست آورند محافظت می کند.SIP فایروال الستیکس چگونه به این اهداف دست پیدا می کند؟ با استفاده از مجموعه سیستم های بررسی به موقع مبتنی بر SNORT،SIP فایروال، هر مجموعه SIP را که به سمت سیستم حرکت می کند بررسی می کند، موارد مخرب و غیر طبیعی را شناسایی و Ip منابع آن ها را مسدود می کند.

ویژگیهای کلیدی:

 • پشتیبانی از ۵۰ خط تلفن به صورت همزمان
 • بررسی مجموعه SIP با استفاده از سیستم بررسی دقیق مبتنی بر Snort
 • پروتکل ناهنجاری های SIP با استفاده از مولفه های شناسایی قابل انطباق
 • شناسایی و جلوگیری از مجموعه های SIP آسیب رسان
 • شناسایی حملات ( دستگاه های اثر انگشت SIP، شمارش کاربر، تلاش های دستیابی به رمز عبور)
 • جلوگیری از حملات Dos/DDos
 • مهار کردن حمله به Script اصلی سایت
 • جلوگیری از سر ریز Buffer
 • مهار ناهنجاری های احتمالی SIP
 • جلوگیری خطرات ناشی از فروشنده شخص ثالث
 • تقلب در شناسایی را اعلام کرده و از ایجاد آن جلوگیری میکند.
 • در مقابل VOIP Spam و شماره گیری های متعدد مقاومت می کند.
 • پاسخی که در مقابل حمله می دهد حذف بی سر و صدای مجموعه های مخرب SIP برای جلوگیری از حمله های پیاپی است.
 • سرویس بروز رسان پویای لیست سیاه VOIP، SIP PBX و تهدیدات Gateway دارد.
 • با قوانین لیست سیاه، لیست سفید و فایوال منطبق است.
 • از مسدود سازی نسبت به موقعیت جغرافیایی پشتیبانی می کند.
 • گزینه ای برای امنیت در مقابل آسیب پذیری های نرم افزار فراهم می کند.
 • بدون نیاز به اضافه کردن دستگاهی به شبکه موجود شما به عنوان یک دستگاه لایه ۲ کار می کند تا زیرساخت IP موجود را روشن کند.
 • اجازه دسترسی به مدیریت دستگاه مبتنی بر Web/SSL را فراهم میکند که اجازه مدیریت دستگاه ها را از هرکجای فضای ابری فراهم می کند.
 • توانایی محدود کردن مدیریت دستگاه جهت دسترسی به IP/Network خاص را فراهم می کند.
 • سیستمی را فراهم می کند تا وضعیت و امنیت رویدادهایی که برای کنترل کردن syslog سرور وارد آن می شود مشخص شوند.
 • افزایش توان SIP تا Mbps10

· سرور NLX4000 الستیکس

سرور NLX4000 یک سرور ارتباطی تلفیقی برای کسب و کارهای بزرگ و محیط هایی با امور اجرایی معمولی و بالاست.دستگاه های مجهز به نرم افزار Elastix که بر اساس نیازهای مشتری منطبق شده اند ارائه می شوند. سیستم تلفنی از طریق یک سیستم کارآمد بدون آنکه اجزای داخلی سرور را به خطر بیاندازدمی تواند به سرعت فضای کاری را تغییر دهد.سرور NLX4000 مناسب برای پروژه هایی است که به دسترسی بالا نیاز دارند تا توانایی ادغام دو درایو، سخت افزار RAID و پشتیبانی از منبع تغذیه اضافی را داشته باشند. Elastix یک راه حل متن باز است. شما نیازی به پرداخت هزینه های مجوز در ارتباط با بهره برداری از NLX4000 خود ندارید.

ویژگیهای کلیدی:

 • قابلیت ارتقاء درایوهای دیسک های سخت افزاری
 • طراحی، تعمیر و نگهداری موثر
 • دسترسی غیر تهاجمی به درایوهای سخت افزاری از قسمت جلو
 • منبع تغذیه قدرتمند بر اساس تقاضای کاربر
 • وجود نرم افزار RAID به صورت پیش فرض
 • سخت افزار RAID بر اساس تقاضای کاربر
 • دسترسی بالا تا U5 به صورت بالقوه
 • رابط شبکه اترنت گیگابیت
 • تطبیق پذیری ادغام سیستم تلفنی
 • نصب و راه اندازی ادغام سیستم تلفنی غیرتهاجمی
 • رابط تشخیص سخت افزار
 • پشتیبانی از رابط های آنالوگ مانند FXS/FXO (PSTN/POTS)
 • پشتیبانی از رابط های دیجیتال مانند پروتکل های E1/T1/J1 through PRI/BRI/R2
 • لغو کردن یکپارچگی اکو
 • Dialplan توزیع شده با Dundi
 • بیش از صدها قابلیت تنظیم پایه و پیشرفته برای PBX

· سرور NLX MINIUCS

این دستگاه به صورت پیش فرض دارای نرم افزار Elastix است و قابلیت انطباق با تلفن های آنالوگ و دیجیتال را با توجه به نیازهای مشتری داراست. هرچند که این دستگاه پروتکل محلی SIP است ولی می تواند با ۸ پورت آنالوگ و ۱ پورت دیجیتال (E1/T1/J1) ادغام شود.نسخه های اختصاصی از سخت افزار یکپارچگی سیستم تلفنی استفاده می کنند ( تایید شده توسط Elastix )، که برای فرمت دیجیتالی ۴ پورتی BRI ،ترکیبی از انطباق آنالوگ و دیجیتال یا پورت های GSM برای تلفن موبایل تنظیم شده است. به علاوه با محصولات مشابه خود هماهنگی بالایی داشته و توانایی حفظ دو اتصال جداگانه اینترنت از طریق پیکربندی ۳ گیگابایتی پورت اترنت را نیز دارد که به ما اجازه می دهد تا تنها یک رابط برای پروتکل SIP اختصاص دهیم.Elastix یک راه حل متن باز است. شما نیازی به پرداخت هزینه های مجوز در ارتباط با بهره برداری از miniUCS خود ندارید.

ویژگیهای کلیدی:

 • درایو ثابت
 • طراحی مناسب، کوچک و سبک با وزنی کمتر از ۲ پوند
 • سه رابط شبکه برای ارتباط مستقل بدنه پروتکل SIP
 • رابط تشخیص سخت افزار
 • پشتیبانی از رابط های آنالوگ مانند FXS/FXO (PSTN/POTS)
 • پشتیبانی از رابط های دیجیتال مانند E1/T1/J1 از طریق PRI/BRI/R2 protocols
 • لغو کردن یکپارچگی اکو
 • Dialplan توزیع شده با Dundi
 • IVR قابل تنظیم و انعطاف پذیر
 • ضبط مکالمات
 • ایمیل صوتی
 • مرکز کنفرانس با اتاق های مجازی
 • پشتیبانی از پروتکل های SIP و IAX درمیان دیگران
 • پشتیبانی از چندین کد
 • بیش از صدها قابلیت تنظیم پایه و پیشرفته برای PBX
 • گزارشات پیشرفته و تنطیم صورتحساب برای مقاصد و کانال ها و مصارف گوناگون
 • تقویم یکپارچه PBX با پشتیبانی از یادآورهای صوتی
 • دفترچه تلفن با قابلیت کلیک کردن جهت تماس
 • پشتیبانی از صدای ترکیبی
 • سرور فکس مبتنی بر HylaFax
 • قابلیت ارسال فکس از طریق ایمیل
 • استفاده از برنامه های رویت فکس و تبدیل آن به فایل های PDF قابل دانلود

· CALL MANAGER EXPRESS

Call Manager Express یا CME یک مرکز تلفن برای شرکتهای کوچک و متوسط و یا شعب یک شرکت می باشد. این مرکز مجموعه ای از سرویس های ارتباطی و تلفنی را که توسط کاربران شرکت ها برای ارتباط صوتی و تصویری مورد استفاده قرار می گیرند را در اختیار آنان قرار میدهد. CME یک مرکز تلفنی قابل اعتماد و اقتصادی با استفاده از روتر و نرم افزار ارتباط صوتی سیسکو است.مرکز تلفن سیسکو کاربران را در برقراری یک ارتباط موثر، کارآمد و ساده، دسترسی به منابغ صحیح با اولین تلاش یاری می دهد. CME یک قسمت کلیدی از ارتباطات تجاری سیسکو برای سازمانها و شرکت ها که شامل زیر ساخت شبکه، امنیت، مدیریت شبکه، ارتباط بی سیم و چرخه مدیریت سرویس در کنار گسترش قابل انعطاف و اختیارات مدیریتی، بسته های کاربران نهایی و یا شرکا تجاری و برنامه های دیگر افراد مرتبط می باشد.کاربران اکنون می توانند سیستم تلفنی تحت شبکه را برای شرکتهای کوچک و متوسط با سیستمی که بسیار ساده در گسترش، مدیریت راحت و رفع ایراد ساده است را تجربه کنند. CME بهترین راهکار برای مشتریانی است که به دنبال یک راه حل قابل اعتماد و با امکانات بالا تا ۲۴۰ کاربر می باشند.

مشخصات کلیدی و مزایا
سیستم تلفنی تحت شبکه در حال حاضر دستخوش رشد غیر قابل باوری شده است که توسط امکانات فراوانی که فقط توسط سیستم IP Telephony به کاربران داده می شود سرعت بخشیده می شود. علاوه بر این مزیت اقتصادی در استفاده از یک بستر مشترک برای انتقال دیتا، صدا و تصویر به جای سیم کشی های متعدد برای هر کدام بصورت جداگانه دلیل دیگری در رشد روز افزون این تکنولوژی می باشد.در زیر مزایای استفاده از این سیستم که در یک روتر مجتمع شده آورده شده است.

عملکرد اقتصادی در ایجاد یک پلتفرم دیتا و صدا بصورت واحد برای تمامی شعب
استفاده از روتر های بسیار قابل اطمینان سیسکو شامل روتر های سری ۲۸۰۰ و ۳۸۰۰ فراهم کننده یک سیستم کنترل کیفیت، امنیت بالا، فایروال، رمز گذاری است و ماژولهای متنوع که توزیع کننده ارتباط VPN و سیستم محتوا شبکه برای شعب است. سیستم شامل IP Telephony، صندوق صوتی و سیستم عملکرد خودکار که به کاربران اجازه میدهد که هر دستگاه را به یک آدرس مطابق نیازشان نسبت دهند که باعث مدیریت و ایراد یابی ساده می شود و صرفه جویی در هزینه ها را به همراه دارد.

امکانات پیشرفته سانترال تلفنی
شرکت های کوچک دارای گروههای کاری مختلفی هستند و نیازمند امکانات تخصصی بر اساس کارشان می یاشند. CME مجموعه ای قدرتمند از این امکانات را فراهم میکند و قابلیت های بی همتایی را از طریق XML که برای کاربران نهایی بهینه شده است را در اختیار قرار میدهد که توسط سیستمهای قدیمی امکان پذیر نیست.

ایجاد هماهنگی بین سیستم CME و سازمان یا شرکت
این هماهنگی می تواند CME را در مقیاس سایت های بزرگ تر بین شعب مرتبط سازد. روتر ها با ترانک های SIP یا H323 سایت های شما را در مقیاس LAN و WAN به هم متصل میکند و مکالمات شما ره به سمت یکدیگر ارسال می کند که با فشرده سازی استفاده ای بهینه از پهنای باند می کند.

سیستم مراقبت از سرمایه گذاری و به روز رسانی آسان با مجتمع سازی مرکز تلفن
از طریق تنظیمات ساده با CME یک روتر تبدیل به VOIP Gateway قوی برای یک شبکه راه دور میشود که باعث صرفه جویی در هزینه ها و یک تجارت موفق می شود.

رفع ایرادات از راه دور
مدیر سیستم از راهد دور و اتصال ریموت میتواند ایرادات سیستم را به راحتی و در محیطی ساده بر طرف سازد. CME به یک سیستم روتر سیسکو این امکان را میدهد که تمام پردازش را برای تلفن های آنالوگ انجام دهد. تمام تنظیمات تلفن ها در یک روتر انجام می گیرد، علاوه بر اینکه این راه کار به شما یک سوییچ شبکه تلفنی PSTN قوی را پیشنهاد میدهد. سیسکو پیشرو در ارایه سیستمهای تلفنی تحت شبکه سرویس کیفیت بهتر سرویس را با H.323 Gatekeepr یا SIP Proxy server را در کنار عملکردهایی مانند Channel Service Unit/digital و Network Termination و هماهنگی با دستگاه های PSTN با استفاده از کارت های مختلف، با CME فراهم میکند.
CME
بروی روتر های مختلفی قابل اجرا است که بر اساس نوع روتر میتواند از ۲۴ تا ۲۴۰ کاربر را برای شما مدیریت کند.

· سیستم مرکز تلفن سیسکو CISCO CALL MANAGER

این محصول جایگزین کاملا معتبر و کامل بجای مرکز تلفن سیسکو می باشد. تمام قابلیت ها از جمله فروارد تماس، منو های روی گوشی، فون بوک کامل، جستجو در اعضا، تعریف سطح اجازه های مختلف و بسیاری قابلیت های دیگر از محسنات این محصول می باشد. این یک محصول کاملا ایرانی است، که براساس پروتکل های سیسکو پیاده سازی شده است، و شما را از خرید لایسنس ها گران قیمت و یا کرک شده و نا معتبر بی نیاز می کند. این سرور یک نرم اقزار کاملا ایرانی و جایگزین کامل برای سرورهای مرکز تماس Cisco Call Manager می باشد. تمام قابلیت های کال منجر سیسکو را شامل می باشد و با نیاز سازمان شما بصورت کامل انعطاف پذیر می باشد. این سرور در سازمان هایی با بیش از ۱۲۰۰ دستگاه ای پی فون تست و راه اندازی شده است. این محصول بصورت کامل براساس انواع مختلف گوشی های سیسکو پیاده سازی شده است تا کاربران بتوانند بدون نیاز به لایسنس گرانقیمت سرور سیسکو از تمام مزایای گوشی های خود استفاده کنند.

قابلیت های این سرور:

 • پشتیبانی از تمام فانکشن های تماس از قبیل Call Forwarding, Call Holding, Call Parking, Conference.
 • پشتیبانی از تمام گوشی های موجود ۷۹۰۵,۷۹۱۱,۷۹۴X, 796X, ….
 • پشتیبانی از ماژول اکسپنشن Expansion . با تمام قابلیت ها.
 • امکان تعربف دایرکتوری ها و سرویس های مختلف بسیار منعطف تر از سرور سیسکو .
 • امکان اتصال به پورتال سازمانی برای مشاهده گزارش ها.
 • ارایه دقیقترین گزارش ها و سطح دسترسی.
 • پشتیبانی از خطوط مشترک با تمام قابلیت ها Line Sharing.
 • کاملا انعطاف پذیر با نیاز های سازمان های بزرگ.

· معرفی CISCO UC

ترکیب کلیه ارتباطات در قالب یک راه حل در راستای امکان‌پذیر ساختن ارتباطی سریع و آسان برای کارمندان ، مشتریان ، تامین‌کننده‌ها و شرکایتان. خلاقیت ، نوآوری و پاسخ سریع از طریق ارتباطات یکپارچه سیسکو ، به آسانی و در کمترین زمان می‌توانید بین کارمندان و اطلاعات ارتباطی کارامد برقرار کرده و در عین حال ، تجربه‌ای موثر و جامع از همکاری و تعامل را برای محیط کار خود به ارمغان آورید. مزایای این محصول به شرح ذیل هستند:

 • برقراری ارتباط بین همکاران ، شرکا ، فروشندگان و مشتریان براساس اطلاعات و تخصص مورد نیاز سازمان
  دسترسی و اشتراک ویدئو از طریق رایانه شخصی و دستگاه‌های سیار بنا بر تقاضا و بسادگی یک تماس تلفنی
  تسهیل تعاملات اعضای تیم و همچنین گردهمایی پویای افراد ، گروه‌های کاری مجازی و تیم‌ها
  تبدیل دستگاه‌های موبایل به انشعابی از شبکه شرکت بطوریکه بهره‌وری کارمندان از هر نقطه‌ای افزایش خواهد یافت
  یکپارچه‌سازی همکاری و ارتباطات در روندهای تجاری و برنامه‌های کاربردی

· CISCO UNIFIED COMMUNICATIONS MANAGER

«Cisco Unified Communications Manager» (که قبلاً «Cisco Unified CallManager» نامیده می‌شد) نقش مولفه پردازش‌گر تماس مبتنی بر نرم‌افزار را برای «Cisco Unified Communications» بازی می‌کند. از طرفی «Cisco Unified Communications Applications Server» بستر سرور لازم برای پردازش تماس، خدمات و برنامه‌های کاربردی این محصول را با حداکثر دسترس‌پذیری فراهم می‌سازد. سیستم Cisco Unified Communications Manager ویژگی‌ها و کارکردهای تلفن را تا دستگاه‌های شبکه تلفن مبتنی بر انتقال بسته داده مانند تلفن‌های IP ، دستگاه‌های پردازش رسانه ، Gateway VoIP و حتی برنامه‌های چند رسانه‌ای گسترش داده است. از سوی دیگر خدمات صوت و تصویر ، ارسال پیام یکپارچه ، کنفرانس چندرسانه‌ای ، مراکز تماس تعاملی از طریق برنامه کاربردی (API) تلفن این محصول قادر به تبادل و تعامل هستند. «Cisco Unified Communications Manager» خدمات کنترل تماس و ارسال سیگنال را در اختیار برنامه‌های کاربردی تلفن سیسکو و همچنین برنامه‌های دیگر قرار می‌دهد. این محصول از قابلیت‌های اصلی ذیل برخوردار است:

 • پردازش تماس
  کنترل دستگاه و ارسال سیگنال
  مدیریت و نظارت بر برنامه شماره‌گیری
  مدیریت و نظارت بر ویژگی تلفن
  خدمات دایرکتوری
  بهره‌برداری ، مدیریت و نظارت (OAM&P)
  واسط برنامه‌نویسی برای برنامه‌های کاربردی خارجی پردازش صوت مثلاً:
  • Cisco IP Communicator
  • Cisco Unified IP Interactive Voice Response (IP IVR)
  کنسول همراه Cisco Unified Communications Manager


مدیریت ارتباطات یکپارچه سیسکو به عنوان یک ابزار
«Cisco Unified Communications Manager»
به عنوان یک ابزار تعبیه‌شده بر روی سیستم عامل غیر ویندوز کار می‌کند. از جمله ویژگی‌های کاری این ابزار به موارد ذیل می‌توان اشاره کرد:

 • کارکرد بر روی بسترهای سخت‌افزاری اختصاصی که سیسکو مشخص و تامین کرده و در برخی موارد، بسترهای تامین شده از جانب مشتری
  کارکرد در محیط نرم‌افزاری کنترل شده‌ایی که سیسکو مشخص و نصب کرده است
  شامل بر کلیه نرم‌افزارهای لازم برای بهره‌برداری ، نگهداری ، حفظ امنیت و مدیریت سرور ها (از جمله ، Cisco Security Agent )
  ارائه خروجی‌ از انواع پارامترهای مدیریتی از طریق واسط منتشر شده برای ارائه اطلاعات به برنامه‌های مدیریتی تایید شده مانند:
  • NetIQ Vivinet Manager
  • HP Openview
  • Integrated Research Prognosis
  کارکرد بدون کیبورد ، ماوس ، یا پشتیبانی مانیتور VGA البته برخی از بسترهای سخت‌افزار ، نیازمند کیبورد ، ماوس و مانیتور است
  واسط‌های خارجی
  اترنت به شبکه
  واسط وب برای مدیریت و نظارت بر بستر و مدیر ارتباطات یکپارچه سیسکو
  واسط خط فرمان (CLI) برای استفاده مدیران
  واسط‌های برنامه کاربردی (API) مانند JTAPI ، AXL/SOAP و SNMP برای پشتیبانی مدیریت و برنامه کاربردی شرکت‌های ثالث
  برخی نرم‌افزارها برای سهولت گسترش سرورهای «Cisco Unified Communications Manager» توسط مشتری و شرکا از قبل نصب شده‌اند. همچنین جستجوی خودکار به روزرسانی‌ها و اطلاع به مدیران در زمان در دسترس بودن راه حل‌های امنیتی و امکان ارتقای نرم‌افزار نیز در این سیستم وجود دارد.
  شما می‌توانید سرورهای «Cisco Unifgied Communications Manager» را ارتقا داده و در عین حال ، پردازش تماس‌های‌تان را ادامه دهید ، بطوریکه روند ارتقا با حداقل زمان از کار افتادگی به وقوع پیوندد.
  این محصول بواسطه پشتیبانی از Unicode بر روی نمایشگرهای تلفن با وضوح بالا از بازارها آسیایی و خاورمیانه نیز قابل پشتیبانی است
  • Cisco Unified Communications Manager
  قابلیت FCAPS (خطا ، پیکربندی ، حسابداری ، عملکرد و امنیت) را نیز ارائه می‌کند.
  قابلیت توسعه تا ۳۰,۰۰۰ شماره بر روی یک کلاستر و تا ۱,۰۰۰,۰۰۰ شماره بر روی یک سیستم یکپارچه امکان پذیر است.
  امکان برقراری ارتباط VoIP بین شعب یک سازمان و هر سازمان دیگر تحت پروتکل های استاندارد و از طریق بستر های شبکه ای مبتی بر IP که باعث کاهش هزینه مکالمات و بازگشت سرمایه می گردد.
  برقراری ارتباط با شبکه مخابرات (PSTN) از طریق خطوط آنالوگ (FXO) و خطوط E1-PRI با قابلیت DID (Direct Inward Dialing) ، با استفاده از روتر ها و Access Server های سیسکو و با ظرفیت دلخواه امکان پذیر است
  یکپارچگی با سرویس های LDAP نظیر Active Directory (2003,2008) برای برسی صحت و جستجوی کاربران.
  یکپارچگی با Microsoft Exchange جهت پشتیبانی Fax Over IP که با استفاده از پروتکل T.38 امکان پذیر می باشد.
  ایجاد کنفرانس های سه نفره بدون نیاز به امکانات اضافی مقدور است
  در صورت استفاده از روتر های Cisco به همراه ماژول PVDM امکان ایجاد چندین کنفرانس همزمان ۸ نفره به صورت یکپارچه با CallManager وجود دارد و در صورت نیاز ، کنفرانس های همزمان بیش از ۸ نفر به صورت یکپارچه با CallManager با استفاده از سرور های جداگانه امکان پذیر است
  امکان ارائه سرویس AAA برای تماس های کاربران با استفاده از Radius Server و فعال کردن پروتکل Radius بر روی Voice Gateway وجود دارد.
  استفاده از رنج وسیعی از IP-Phone ها با قابلیت و قیمت های متفاوت ممکن می باشد.
  استفاده از امکانات منحصر به فرد سیستم IP-Telephony نظیر مدیر و منشی دیجیتال (IPMA) ، Call Park ، Call Pickup ، Call Transfer ، Call Forward ، Extension Mobility و Video Telephony باعث افزایش بهره وری سازمان می گردد.
  با توجه به وجود سوئیچ دو پورت بر روی IP-Phone ها ، و پشتیبانی از Voice Vlan در سوئیچ های شبکه ، پورت های دسترسی به صورت همزمان برای ارتباط با IP-Phone و PC قابل استفاده می باشند و نیاز به بستر شبکه مجزا برای سیستم IP-Telephony نمی باشد.
  وجود Redundancy در سیستم مرکزی مدیریت تماس ها (Call Manager) ، بستر شبکه و Voice Gateway ها ، در دسترس بودن (Availibilty) و قابلیت اطمینان (Reliability) راه حل IP-Telephony را بسیار بالا می برد.
  امکان یکپارچگی VoIP با قابلیت های سوئیچ ها و روتر های Cisco نظیر Auto QoS ، RSVP Agent و… به صورت هوشمندانه کیفیت سرویس را افزایش می دهد.
  • CAR (Call Detail Record Analysis and Reporting)
  امکان آنالیز جزئیات کلیه تماس ها و ارائه گزارش های مختلف از جزئیات تماسها را فراهم می کند.
  • Real Time Monitoring Tool
  امکان مانیتورینگ بهنگام سرویس IP-Telephony و اطمینان از صحت و کارایی مطلوب سیستم را فراهم می کند .
  امکان یکپارچگی با دیگر راه حل های Cisco Unified Communication امکان پذیر می باشد که شامل موارد زیر می باشد
  • Voice and Unified Messaging
  • Rich-Media Coneferncing and Collaboration
  • Mobility
  • Contact Center
  • Management Suite
  امکان استفاده از کلاینت های متعدد ممکن می باشد که می تواند شامل موارد زیر باشد:
  • IP-Phone
  های Cisco و غیر Cisco ( با قابلیت پشتیبانی از پروتکل SIP )
  • Soft-Phone
  با استفاده از Cisco IP Communicator
  • Voice
  ، Video ، Instant Messaging ، Voice Mail و Web Conferencing به صورت یکپارچه بر روی PC توسط Cisco Unified Personal communicator
  • IP Phone
  های WireLess ، تحت استاندارد های ۸۰۲٫۱۱a/b/g
  گوشی های موبایل Dual-Mode نوکیا سری E به صورت Wlan IP Phone تحت استاندارد های ۸۰۲٫۱۱a/b/g
  • Cisco Unified Video Advantage
  جهت برقراری کنفرانس تصویری P2P به صورت یکپارچه با IP Telephony

· CISCO JABBER

سیسکو Jabber برنامه کاربردی ارتباطات یکپارچه‌ای است که بهره‌وری کاربر را در هر جا سازگار با دستگاه‌های گوناگون افزایش می‌دهد. محیط کار پراکنده و جهانی امروز چالش‌های قابل ملاحظه‌ای را پیش‌روی کارمندان قرار داده است تا جایی که برقراری ارتباط را با افراد درست دشوارتر ساخته و در عین حال، تعداد و شیوه‌های ارتباطات را به میزان چشمگیری افزایش داده است. سازمان‌های کوچک و بزرگ نیز همواره تلاش کرده تا ارتباطات‌شان را به منظور حفظ پایگاه مشتریان خود، رقابت با کسب و کارهای جدید، کنترل هزینه‌ها و گسترش و رشد کسب و کارشان در سطحی جهانی بهبود بخشند. نرم‌افزار Cisco Jabber برای سیستم عامل ویندوز جریان ارتباطات را برقرار کرده و بهره‌وری را از طریق یکپارچه‌سازی قابلیت‌های حضور موثر، ارسال پیامک ، صوت و تصویر ، پیامک صوتی ، اشتراک تصویر و کنفرانس آن هم فقط از پشت میزکار به میزان قابل ملاحظه‌ای افزایش داده است. Cisco Jabber ارتباطاتی فوق العاده امن ، شفاف و قابل اطمینان را میسر می‌سازد. این نرم‌افزار با عرضه مدل‌های انعطاف‌پذیر و قابل گسترش، تکیه بر استانداردهای باز و یکپارچگی با برنامه‌های کاربردی دسکتاپ رایج گزینه‌ای ایده‌آل به شمار می‌رود. اکنون شما با اتصال به اینترنت از کجا و با هر کس می‌توانید ارتباط برقرار کرده و همکاری موثر داشته باشید

ویژگی‌ها و مزایا
کاهش تاخیر در ارتباطات با کمک اطلاعات تماس و حضوری موثر
بستر Cisco Jabber شما را قادر می‌سازد تا به آسانی از میزان دسترس‌پذیری همکاران و دیگر کارمندان در داخل و خارج سازمان‌تان اطلاع یابید. اکنون می‌توانید در یک نگاه افراد آفلاین ، در دسترس ، خارج از سازمان، رزرو ، یا پر مشغله را تشخیص دهید. از طرفی می‌توانید وضعیت‌های دسترس‌پذیری سفارشی را تدوین کنید، مثلاً: «در جلسه با مشتری». کارت‌های تماس نیز اطلاعات تماس اضافی و چند گزینه دیگر را برای آغاز ارتباط در اختیار قرار می‌دهند . این قابلیت‌ها تاخیرهای ارتباطی را کاهش داده و روند تصمیم‌گیری را سریع‌تر و در عین حال ، بهره‌وری را افزایش خواهند داد.

ارتباط سریع از طریق ارسال پیامک بدون مرز کلاس تجاری
ارسال پیامک یک شیوه ارتباطی مهم به شمار می‌رود که تعامل موثر را در محیط تجاری امروز با وظایف متعدد امکان‌پذیر می‌سازد . بستر سیسکو جابر قابلیت‌های ارسال پیامک را ارائه کرده که براساس پروتکل حضور و ارسال پیام توسعه‌پذیر (XMPP) پایه‌ریزی شده است. این راه‌حل اتاق‌های گفت و گوی شخصی ، گروهی و دائمی را در اختیار قرار می‌دهد که ارتباط سریع با همکاران تجاری‌تان را ممکن می‌سازد. سوابق گفت و گوها و قابلیت‌های ثبت وقایع مبتنی بر سرور رویت محتوای گفت و گوهای پیشین و ذخیره‌سازی پیام‌ها را امکان پذیر کرده است. گزینه ارسال پیامک با دیگر قابلیت‌های ارتباطی یکپارچه شده و لذا شما به آسانی می‌توانید بین گفت و گوها ، مکالمات صوتی و کنفرانس‌های مبتنی وب خود سوئیچ کنید. از طرفی حتی مشترکاً با افراد خارج از سازمان‌تان گفت و گو و تبادل پیامک داشته باشید، حتی افرادی که ممکن از برنامه کاربردی سیسکو جابر نیز استفاده نکنند. قابلیت‌های ارسال پیامک کلاس تجاری بستر نرم‌افزار سیسکو جابر همکاری و تعاملی بدون مرز، کارامدتر ، امن‌تر و انعطاف‌پذیرتر را ممکن می‌سازند.

قابلیت‌های تلفن IP کلاس تجاری از پشت رایانه شخصی
‌برنامه کاربردی Cisco Jabber صدا و تصویر را با کیفیتی عالی میهمان رایانه‌های شخصی‌تان خواهد کرد. با تکیه بر قابلیت‌های پیشرو Cisco Unified Communications Manager ، نرم‌افزار سیسکو جابر بدل به تلفن نرم‌افزاری با کیفیت صدای پهن باند و قابل اطمینان ، تصویر HD مبتنی بر استانداردها (p720) و ویژگی‌های کنترل تلفن ثابت شده است. این ویژگی‌ها دسترس‌پذیری تلفن صوتی و تصویری با کیفیت بالا را در کلیه اماکن و برقراری ارتباط با تلفن‌های ثابت کاربران ، کارگزاران نرم‌افزاری و دستگاه‌های سیار ممکن ساخته‌اند. برنامه کاربردی سیسکو جابر ارتباطات صوتی را ساده ، شفاف و قابل اطمینان‌تر ساخته است

تسریع عملکرد تیمی توام با همکاری و کنفرانس چندجانبه
بستر سیسکو جابر گسترش تدریجی و هموار برای اشتراک راه حل‌های همکاری و کنفرانس Cisco Web یا دسکتاپ را امکان‌پذیر می‌سازد. اکنون شما در کسری از ثانیه می‌توانید اسنادتان را به اشتراک گذارده و گفت و گوها و مکالمات خود را تا کنفرانس‌های صوتی، تصویر و مبتنی بر وب چندجانبه گسترش دهید.


همکاری از طریق برنامه‌های تجاری رایج
شما اکنون می‌توانید از قابلیت‌های برنامه کاربردی سیسکو جابر با تکیه بر برنامه‌های رایج رایانه‌تان مثلاً Microsoft Outlook بهره‌مند شوید ، مثلاً : قابلیت‌های «Lighting Up Presence» و «Click to Communicate» (تماس صوتی و تصویری و ارسال پیامک). با استفاده از Microsoft Outlook ، می‌توانید از آیکون‌های «Click to Communicate» کارت تماس مایکروسافت برای برقراری ارتباط مستقیم از داخل برنامه کاربردی جهت صرفه جویی در زمان و تسریع روند کار استفاده کنید ، زیرا که اکنون به آسانی می‌توانید دسترس‌پذیری کاربران را رویت و ارتباطاتی همچون جلسات گفت و گوی پیامکی ، صوتی و تصویری گروهی و شخصی را بدون سوئیچ بین برنامه‌های کاربردی متفاوت آغاز کنید.

· CISCO UNITY CONNECTION

ارسال ساده پیام و یکپارچه برای ارتقای تعامل و همکاری
Cisco Unity Connection
را باید راه حلی قوی برای ارسال پیام و پست صوتی یکپارچه معرفی کرد که امکانات ارسال پیام انعطاف‌پذیری را توام با گزینه‌های پیشرفته فناوری اطلاعات و همچنین مدیریت ساده در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

ویژگی‌ها و قابلیت‌ها
Cisco Unity Connection
دسترسی و مدیریت سریع و آسان پیام‌ها را از طریق صندوق پستی ایمیل ، مرورگر وب ، برنامه Cisco Jabber، تلفن IP یکپارچه سیسکو ، تلفن هوشمند و یا تبلت برای کاربران امکان‌پذیر می‌سازد. همچنین ، این محصول فرمت های انعطاف‌پذیری را برای دسترسی و تحویل پیام ارائه می‌کند، از جمله پشتیبان از فرمان‌های صوتی، تبدیل گفتار به نوشتار و حتی پیام‌های تبریک ویدئویی. Cisco Unity Connection بطور کامل قابل مجازی‌سازی بوده و بر روی سخت‌افزار مبتنی بر مشخصات اختصاصی قابل اجرا است. «Unity Connection» بسادگی از طریق «Cisco Prime Collaboration» که یک برنامه‌ کاربردی برای مدیریت یکپارچه امکانات صوتی و تصویری بوده قابل گسترش و بکارگیری ، تدارک ، پایش و مدیریت است.

 • دسترسی کاربری انعطاف‌پذیر و سریع به پیام‌ها : کاربران می‌توانند بواسطه دسترسی سریع و کارامد به پیام‌ها از طریق دستگاه‌ها و برنامه‌های کاربردی متفاوت مورد استفاده‌شان براساس فرمت مدنظرشان در وقت صرفه‌جویی و بهره‌وری را افزایش دهند.
 • مدیریت و نظارت مقرون به صرفه و ساده :«Unity Connection» کاملاً مجازی‌سازی شده ، انعطاف‌پذیر بوده و به سادگی در محیط‌های کاربردی و شبکه‌های گوناگون قابل ادغام است.
  این محصول از طریق برنامه Prime Collaboration قابل مدیریت است (که تدارک ، فعال‌سازی خدمات ، پایش ، تحلیل و گزارش عملکرد ، مدیریت ارتقای محصول و مدیریت لایسنس ها را پوشش می‌دهد).
 • فوق العاده امن و سازگار :بخاطر انعطاف‌پذیری در اندازه و مقیاس ، «Cisco Unity Connection» را باید راه‌حل ارسال پیام یکپارچه‌ای معرفی کرد که از سال ۲۰۰۵ اکثر شرکت‌های متوسط و جهانی ، دولتی و حتی امنیت اطلاعات آن را برای سازمان خود برگزیده‌اند.

· CISCO UNIFIED CONTACT CENTER EXPRESS

یا به اختصار «Unified CCX» راه‌حلی یکپارچه با ویژگی‌های متعدد برای مدیریت تماس‌های صوتی مشتری و در عین حال، بهره‌مندی از کلیه مزایای گسترش و استفاده از «Cisco Unified Communications» با پوشش کامل را ارائه می‌کند. این محصول ویژگی‌های مدیریت و نظارت ، مسیریابی تماس پیچیده چند کانالی را برای بخش‌ها ، دفاتر شعب ، یا شرکت‌های کوچک عرضه می‌کند.
بعلاوه از قابلیت نصب ، پیکربندی و میزبانی برنامه کاربردی آن و همچنین کاهش پیچیدگی یکپارچه‌سازی برنامه کاربردی تجاری ، سهولت مدیریت و نظارت ، افزایش انعطاف‌پذیری و کارایی میزبانی شبکه برخووردار است. با تمام این ویژگی‌ها، «Cisco Unified Contact Center Exptress» شبکه‌ای واقعاً تعاملی را به مشتری ارائه می‌کند. «Unified CCX» قابلیت‌های مدیریت تماس جامع و مسیریابی تماس پیچیده‌ای را عرضه کرده و در عین حال، راه‌حل گزارشگری تعبیه‌شده‌ای را شامل می‌گردد که نمایی جامع از آمار مرکز تماس را در نگاه پیش‌روی قرار می‌دهد. این محصول قطعه‌بندی شبکه مشتری را با تکیه بر قابلیت پاسخ صوتی تعاملی پیشرفته‌ و خدمات مشتری پیش‌گستر برای ارائه تجربه کاربری بی مانند بواسطه قابلیت‌های مدیریت تماس یکپارچه امکان‌پذیر می‌سازد. قابلیت‌های این محصول که در آنها از چندین کانال ارتباطی پشتیبانی شده به شرح ذیل هستند: مدیریت صدا ، ایمیل ، وب چَت و جستجو در شبکه های اجتماعی.

ویژگی‌ها و مزایا
قابلیت‌های مدیریت تماس جامع و مسیریابی تماس پیچیده
یکپارچه ‌سازی رسانه اجتماعی ، وب چَت و ایمیل
ویژگی‌های توزیع خودکار تماس ، از جمله مسیریابی شرطی ، تماس در صف و زمان انتظار پیش‌بینی شده پیام‌ها
یکپارچگی حضور از راه دور برای افزایش رضایتمندی تماس‌گیرنده
بهینه‌سازی نیروی کار از جمله مدیریت نیروی کار و مدیریت کیفیت پیشرفته
گزارشات و داشبوردهای بلادرنگ و سوابق گذشته با گزینه‌های انعطاف‌پذیر از طریق «Cisco Unified Intelligence Center»
ویژگی «Mobile Skill Manager» برای مدیریت در حال حرکت
«Cisco Unified Contact Center Express»
در سه بسته نرم‌افزاری متناسب با نیازمندی مشتری عرضه می‌شود.
مزایای تجاری اصلی
بهبود رضایمندی و وفاداری مشتری بواسطه مدیریت تماس جامع
بهبود بهره‌وری نیروی کار
بهینه‌سازی قابل ملاحظه در هزینه‌ها از طریق ارائه راه‌حل «All-In-One»، «Easy-to-Use» و «Easy-to-Deploy»

· CISCO MEDIA SENSE


چشم‌انداز محصول
Cisco MediaSense
یک بستر مبتنی بر شبکه با استانداردهای باز بوده که ضبط ، پخش دوباره ، پخش زنده و ذخیره رسانه‌ها از جمله رسانه‌های صوتی و تصویری را پشتیبانی می‌کند. این گزینه بستری مقرون‌ به صرفه و کارامد را برای ضبط مکالمات تجاری مثلاً تعاملات واحد خدمات مشتری را ارائه کرده است.

ارزش تجاری
کسب و کارها و سازمان‌ها باید به دلایل متفاوت از جمله رعایت مقررات ، مدیریت کیفیت ، کشف موارد نقض قوانین ، آموزش کارمندان ، اطلاعات امنیت تجاری و بهینه‌سازی خدمات به مشتریان تماس‌های خود را ضبط نمایند. متاسفانه ، راه‌حل‌های ضبط سنتی غالباً هزینه‌بر و دشوار هستند. ولی Cisco MediaSense این چالش‌ها را از طریق ضبط صوت و تصویر بر روی شبکه ، ساده‌سازی معماری ، کاهش هزینه‌ها و مقیاس‌پذیری بهینه در انواع سناریوهای کاری مانند ضبط انتخابی ، انتقال تماس‌ها ، ضبط مبتنی بر سایت و کنفرانس‌های چندجانبه برطرف ساخته است. MediaSense جستجو و پخش داخلی موارد ضبط شده را ممکن ساخته و اکنون شما به آسانی می‌توانید از مزایای آن در ارتباط با تعاملات واحد خدمات مشتریان توام با قابلیت‌های «Cisco Finesse Agent Desktop» استفاده کنید. علاوه ضبط و پخش مجدد ، Cisco MediaSense جریان رسانه را بر روی شبکه امکان‌پذیر ساخته و در عین حال ، از قابلیت‌های Video on Hold (VoH) از طریق «Cisco Unified Communications Manager» (UCM)، «Video on Queue» (ViQ) بواسطه Cisco Remote Expert و «Cisco Unified Customer Voice Portal» (Unified CVP)، «Video Greeting» از طریق Cisco Unity Connection و پایش زنده تماس‌های واحد خدمات مشتری نیز پشتیبانی می‌کند. معماری مبتنی بر شبکه MediaSense دسترسی سریع به رسانه‌های ضبط شده را از طریق برنامه‌های کاربردی متفاوت بدون توجه به مکان کاربر صرفاً بواسطه واسط‌های برنامه‌نویسی برنامه کاربردی (API) ساده امکان‌پذیر می‌سازد. این واسط‌ها استانداردهای باز وب را پیاده‌سازی کرده که از اکوسیستم گسترده برنامه‌های کاربردی شرکای فناوری سیسکو از جمله راه حل‌های مدیریت کیفیت (QM) و مدیریت کیفیت پیشرفته (AQM) پشتیبانی می‌کند.

· CISCO VIDEO CONFERENCE

«Cisco TelePresence Server» محصولی برای ویدئو کنفرانس بوده که با «Cisco Unified Communications Manager» ، ارتباط بصری چندجانبه‌ و یکپارچه قابل گسترشی را ممکن می‌سازد. این محصول قابلیت‌های اشتراک محتوا ، صوت و تصویر فوق العاده انعطاف‌پذیری را برای ویدئوکنفرانس چندجانبه عرضه می‌کند. شما می‌توانید به آسانی جلسات ملاقاتی را با تکیه بر End Point ها (یا تجهیزات ارتباطی) تصویری ، دستگاه‌های موبایل ، کلاینت های «Cisco WebEx» و End Point های تصویری ثالث برگزار کرده و یا به جلسات برگزار شده محلق شوید. Cisco TelePresence Server برگزاری ویدئوکنفرانس مبتنی بر استانداردها را با کیفیتی بالا برای کاربران سیستم‌های اتاق کنفرانس ، دسکتاپ‌ها و یا موبایل امکان‌پذیر می‌سازد. این محصول راه حلی فوق العاده مقیاس‌پذیر و متنوع برای مشتریان بزرگ و شرکت‌های متوسط محسوب می‌گردد. Cisco TelePresence Server در راستای ارائه تجربه کنفرانس مقرون به صرفه و انعطاف‌پذیر با Cisco TelePresence Conductor قابل استفاده است. همچنین با برای رزرو و زمان‌بندی کنفرانس و مدیریت منابع با بسته نرم‌افزاری «Cisco TelePresence Management» نیز کار می‌کند.


مزایای این محصول به شرح ذیل هستند:
تجربه کاربری پایدار از طریق راه حل‌های گوناگون ویدئو کنفرانس مبتنی بر تجهیزات اتاق کنفرانس، رایانه دسکتاپ و یا موبایل
آرایش انعطاف‌پذیر و نمای بهینه‌سازی مطابق با قابلیت‌های هر دستگاه
تجربه‌ کاربری متفاوت و گسترده‌ با ویژگی‌هایی مانند آرایش و چیدمان‌های «Cisco ActivePresence»، کنترل‌های حین جلسه Active Control و شناسه‌های انفرادی برای شرکت‌کننده‌ها و همچنین، فناوری «Cisco ClearPath» برای ارائه کیفیت تصویری بهینه
قابلیت گسترش انعطاف‌پذیر جلسات بیش از ظرفیت یک سرور TelePresence Server
دسترسی گسترده‌تر از طریق گسترش جلسات به کاربران WebEx Meeting Center
برگزاری کنفرانس‌هایی بسیار مقرون به صرفه و مقیاس‌پذیر

Cisco TelePresence Server در قالب یک برنامه کاربردی مجازی‌سازی شده سازگار با سرورهای استاندارد «Cisco Unified Computing System» (Cisco UCS) نیز در دسترس بوده یا اینکه می‌توانید آن را بر روی بسترهای سخت‌افزاری اختصاصی به خدمت گیرید. برای این محصول Licensing انعطاف‌پذیری نیز ارائه شده‌اند تا به آسانی و در کمترین زمان ممکن قابلیت‌های Cisco TelePresence Server را متناسب با نیازهایتان به کار گیرید . به ازای هر میزبان با تکیه بر شیوه اعطای لیسانس «Cisco Personal Multiparty» تا بدون محدودیت کل شرکت‌تان از امتیاز «Cisco TelePresence Server» برخوردار گردد. در هر حال ، اصلی‌ترین نیاز کلیه مشتریان اطمینان از بازده بالای سرمایه‌گذاری‌هایشان است . این محصول روند ارتقای نرم‌افزاری را دنبال کرده که امکان گسترش و استفاده از ویژگی‌های جدید مورد نیاز را امکان‌پذیر ساخته و ضمناً با تکیه بر مدل اعطای لایسنس مقرون به صرفه پیاده‌سازی شده ، شما با نظارت کامل سرمایه‌گذاریتان را مدیریت کرده و در عین حال ، از مزایای افزایش چابکی کسب و کار ، تصمیم‌گیری سریع‌تر ، هزینه‌های سفر کمتر و افزایش بهره‌وری کارمندان بهره‌مند گردید. با طراحی منحصر به فرد برای برآوردن نیازهای سازمان‌های متفاوت از شرکت‌های کوچک گرفته تا شرکت‌های بزرگ چند ملیتی ، «TelePresence Server» معماری مقیاس‌پذیری را عرضه کرده که در ابتدا نیازمند سرمایه‌گذاری اندک بوده و با رشد کسب و کارتان می‌توانید بر مقیاس راه حل‌های موجود بیافزایید. این محصول با دامنه وسیعی از بسترهای سخت‌افزاری سازگار بوده و لذا قدرت انتخاب گسترده‌ای برای برگزیدن راه حل متناسب با نیازهایتان خواهید داشت :

 • «Cisco TelePresence Server on VM» به نحوی بهینه‌سازی شده است که می‌تواند بر روی «Multiparty Media 410v» و همچنین بسترهای سرور Third Party یا Cisco UCS بعلاوه نسخه‌های ۶۰۰۰ و ۷۰۰۰ اجرا گردد.
  راه حل‌های تجهیزات سطح شبکه (Entry Level Appliance) نسخه‌های : Cisco TelePresence Server on Multiparty Media 310 & Multiparty Media 320 متناسب با میزان استفاده شرکت‌تان از رسانه تصویری در دراز مدت قابل رشد و گسترش هستند.
  بستر مبتنی بر شاسی :
  Cisco TelePresence Server on Cisco TelePresence Serever MSE 8710
  گزینه‌ای ایده‌آل برای بنگاه‌های اقتصادی بزرگ و ارائه دهندگان خدماتی است که نیازمند راه حلی فوق العاده مقیاس‌پذیر با دسترس‌پذیری بالا هستند. چنین مقیاس‌پذیری از طریق خوش‌بندی چهار سرور Cisco MSE 8710 در یک واحد ممکن شده است.
  • Cisco TelePresence Server
  بر روی بسترهای MCU 5300 (MCU 5300) و Cisco MSE 8510 نیز قابل پیاده سازی است .

مزایای «Cisco TelePresence Server»
تجربه‌ای پایدار و مبتکرانه از یک جلسه ملاقات برای کاربران دارای سیستم‌های تصویری سه بعدی، رایانه‌های دسکتاپ و دستگاه‌های موبایل سازگار با استانداردها
قابلیت گسترش جلسات بیش از ظرفیت یک ظرفیت از طریق ارتباط آبشاری سرور به سرور یا وارد کردن کاربران «WebEx Meeting Center» ، که مقیاس جلسات را گسترش داده و به افراد بیشتری اجازه محلق شدن به جلسات را می‌دهد.
بهبود بهره‌وری : کلیه کاربران از تجربه تعاملی با کیفیت عالی حتی از طریق دستگاه‌های موبایل دارای برنامه کاربردی Jabber و یا سیستم‌های سه بعدی و دسکتاپ بهره خواهند برد. از اینرو ، کارمندانی که از راه دور و یا در منزل کار کرده می‌توانند تعامل و همکاری موثرتر داشته و هزینه‌های سفر نیز کاهش خواهند یافت.

· CISCO TELEPRESENCE CODEC C40

تبدیل اتاق کنفرانس به یک ارتباط صوتی ، تصویری جذاب
Cisco TelePresence Codec C40
یا به اختصار Codec C40 می‌تواند اتاق کارتان را بدل به محیط تبادل تصویری خارق العاده‌ای با کیفیت HD کند. این محصول که برای هر پروژه یکپارچه‌سازی HD استانداردی طراحی شده هر فضای ملاقاتی را اعم از اتاق کنفرانس، اتاق کار تیمی یا دفتر مدیر اجرایی پوشش می‌دهد.

مزایای این کدک به شرح ذیل هستند:
تصویری با وضوح ۳۰p1080 و ارتباط چندین منبع HD دارای حداکثر نرخ فریم و قابلیت اتصال مستقیم حداکثر سه منبع HD و دو میکروفون به واسط
قابلیت ترانس‌کدینگ کامل «Cisco MultiSite» برای حداکثر چهار سایت با نرخ p576
راه حل p1080 سازگار با استانداردها و همچنین ، سازگار با ویدئو مبتنی بر استانداردها بدون از دست رفتن ویژگی‌های مربوطه
استاندارد H.323/SIP حداکثر برای ارتباط Mbps 6 نقطه به نقطه
قابلیت اتصال مستقیم حداکثر سه منبع HD و دو میکروفون به واسط
صدای Full Duplex استریو با کیفیت بالا
واسط‌های برنامه کاربردی (API) کامل
استفاده از قابلیت‌های «Cisco Total Solution Management» ، واحد کنترل چندنقطه‌ای HD ترانس‌کد (MCU) ، ضبط و پخش ، کنفرانس چند جانبه و گذر از فایروال
فناوری جلوگیری از دست رفتن بسته داده Cisco TelePresence ClearPath برای ارائه‌ای تجربه‌ای بهینه
پشتیبانی از Cisco Unified Communications Manager (نیازمند نسخه ۸٫۶ یا بالاتر «Cisco Unified Communications Manager»)
قابلیت پشتیبانی بر روی شبکه «Cisco WebEx Telepresence»

· CISCO TELEPRESENCE CODEC C60


تعامل و ارتباط تصویری Full HD
Cisco TelePresence Codec C60
یا به اختصار Codec C60 کیفیت صوتی و تصویری HD فوق العاده انعطاف‌پذیری را برای تعامل و ارتباط موثر ارائه می‌کند ، که احساس حضور فیزیکی و طبیعی به کاربر می‌دهد، بدون توجه به اینکه واقعاً از کجا این ارتباط را برقرار می‌کند.

ویژگی‌ها و قابلیت‌ها
«Codec C60»
از تصویر با وضوح p720 و Full HD p1080 پشتیبانی کرده که در هر محیطی بهترین کیفیت تصویر را تضمین خواهد کرد. رابط‌های حرفه‌ای و قابلیت اتصال به حداکثر پنج منبع تصویری HD و چهار میکروفون که موفقیت پروژه‌های ارتباطات پیچیده را در هر زمان ممکن می‌سازند.

مشخصات در یک نگاه
یک کدک قدرتمند با ویژگی‌های گوناگون برای ارائه کیفیت تصویر HD 60p1080
صدای Full Duplex استریو با کیفیت بالا
سه ورودی ویدئو همزمان برای استفاده مشترک
سازگار با استانداردها ؛ سازگار با ویدئو مبتنی بر استانداردها
استاندارد H.323/SIP حداکثر برای ارتباط Mbps 6 نقطه به نقطه
حداکثر پهنای باند کل MultiSite برابر Mbps 10
قابلیت اتصال مستقیم حداکثر پنج منبع HD و چهار میکروفون به واسط
صدای Full Duplex استریو با کیفیت بالا
واسط برنامه کاربردی (API) کامل
استفاده از قابلیت‌های «Cisco Total Solution Management»، واحد کنترل چندنقطه‌ای HD ترانس‌کد (MCU) ، ضبط و پخش ، کنفرانس چند جانبه و گذر از فایروال
فناوری جلوگیری از دست رفتن بسته داده «Cisco TelePresence ClearPath» برای ارائه‌ای تجربه‌ای بهینه
پشتیبانی از Cisco Unified Communications Manager (نیازمند نسخه ۸٫۶ یا بالاتر «Cisco Unified Communications Manager»)

· CISCO TELEPRESENCE CODEC C90


ارتباطات بصری‌ انعطاف‌پذیر و قدرتمند
Cisco Telepresence Codec C90
یا به اختصار Codec C90 را باید قدرتمندترین و انعطاف‌پذیرترین موتور ارتباط و همکاری سیسکو معرفی کرد که استودیوهای حضور از راه دور (Telepresence) ، اتاق‌های کنفرانس ، تالارهای سخنرانی ، آموزش و برنامه‌های کاربردی پزشکی از راه دور Telemedicine را مجهز به امکانات صوتی فوق العاده شفاف و تصویر HD p1080 ساخته است.

ویژگی‌ها و قابلیت‌ها
با پنج ورودی ویدئو همزمان ، «Codec C90» اشتراک محتوا و همکاری تیمی فوق العاده خصوصی و تعاملی را ممکن می‌سازد. این واسط اتصال ۱۲ منبع HD مستقیم و هشت میکروفون را قبول می‌کند.
قابلیت‌های و ویژگی‌های یکپارچه‌سازی و سفارشی‌سازی این محصول پا را فراتر از خیال گذارده اند.

مشخصات در یک نگاه
یک کدک قدرتمند با ویژگی‌های گوناگون برای ارائه کیفیت تصویر HD 60p1080
صدای Full Duplex استریو با کیفیت بالا
فناوری MultiSite تعبیه‌شده با کیفیت HD 30p1080 توام با قابلیت ترانس‌کدینگ انفرادی
سازگار با استانداردها سازگار با ویدئو مبتنی بر استانداردها بدون از دست رفتن ویژگی‌های مربوطه
استاندارد H.323/SIP حداکثر برای ارتباط Mbps 6 نقطه به نقطه
حداکثر پهنای باند کل MultiSite برابر Mbps 10
قابلیت اتصال مستقیم حداکثر دوازده منبع HD و هشت میکروفون به واسط
صدای Full Duplex استریو با کیفیت بالا
واسط‌های برنامه کاربردی (API) کامل
استفاده از قابلیت‌های «Cisco Total Solution Management»، واحد کنترل چندنقطه‌ای HD ترانس‌کد (MCU) ، ضبط و پخش ، کنفرانس چند جانبه و گذر از فایروال
فناوری جلوگیری از دست رفتن بسته داده «Cisco TelePresence ClearPath» برای ارائه‌ای تجربه‌ای بهینه
پشتیبانی از «Cisco Unified Communications Manager» (نیازمند نسخه ۸٫۶ یا بالاتر «Cisco Unified Communications Manager»)

· CISCO TELEPRESENCE SX80 CODEC

«SX80» تصویری با کیفیت HD 60p1080 نهایی ارائه کرده و در عین حال ، از استاندارد H.265 برای اولین بار در حوزه صنعت پشتیبانی نموده که شالوده قابلیت‌های کارامد پهن باند آتی را از طریق این استاندارد جدید پایه‌ریزی کرده است. این کدک مجموعه‌ای کامل از ورودی و خروجی و موتور رسانه انعطاف‌پذیری را ارائه کرده و همچنین ، از سه صفحه نمایش پشتیبانی کرده که مطابق با نیازهای ویژه شما کاربردهای گوناگونی خواهد داشت.

سیسکو سه بسته تکمیلی SX80 را برای کاهش نیازمندی‌های تجهیزات خارجی و هزینه کل فعال‌سازی قابلیت‌های بصری در اتاق‌های کنفرانس بزرگتر عرضه می‌کند:
دوربین x4 p1080 «PrecisionHD» و «SX80 Codec» را برای اتاق‌های کوچکتر
دوربین ۶۰ Precision و SX80 Codec برای اتاق‌های بزرگتر با بهترین کیفیت تصویر در بازار
سیستم دو دوربین ۶۰ «SpeakerTrack» و SX80، که رویکرد سوئیچینگ سریع و منحصر به فردی را برای ردیابی فعال اسپیکر دنبال می‌کند

 • وضوح عالی حداکثر تا ۶۰p1080
  استاندارد H.323/SIP حداکثر برای ارتباط Mbps 10 نقطه به نقطه
  حداکثر پهنای باند کل MultiSite برابر Mbps 10
  قابلیت اتصال مستقیم حداکثر چهار منبع HD و هشت میکروفون به واسط
  صدای Full Duplex استریو با کیفیت بالا
  واسط برنامه کاربردی (API) کامل
  استفاده از قابلیت‌های «Cisco Total Solution Management» ، واحد کنترل چندنقطه‌ای HD ترانس‌کد (MCU) ، ضبط و پخش و گذر از فایروال
  فناوری جلوگیری از دست رفتن بسته داده «Cisco TelePresence ClearPath» برای ارائه‌ای تجربه‌ای بهینه
  پشتیبانی از «Cisco Unified Communications Manager» (نیازمند نسخه ۸٫۶ یا بالاتر «Cisco Unified Communications Manager»)

· DESK ENDPOINT DX70

سیسکو ۷۰DX ارتباط و تعاملی بدون وقفه و اختلال را از پشت هر میزکاری ممکن می‌سازد. بهترین تجربه ارتباط و تعامل تصویری HD گسترده همچون ویژگی‌های UC ، برنامه‌های کاربردی اندروید و ایمیل همگی در یک دستگاه مجتمع و یکپارچه. امروز زمان آن فرا رسیده تا تجربه‌ ارتباط و تعاملی ساده با هزینه اندک و مقرون به صرفه را داشته باشید که وسعت قابلیت و توانایی‌هایی‌تان را در هر دفتر و حتی از پشت میزکارتان در خانه افزایش خواهد داد.

 • سیستم ارتباطات تصویری اختصاصی HD p1080 همواره در دسترس
  تلفن IP با ویژگی‌های کامل که اطلاعات را در کنترل تماس سیسکو UCM ثبت می‌کند.
  سیستم صوتی با کیفیت عالی برای پخش مجدد رسانه و همچنین اسپیکر
  صفحه نمایش ۱۶:۹ ۱۴ اینچی که تجربه‌ باور نکردنی از تماس‌های تصویری و قابلیت اجرای برنامه‌های کاربردی ممکن می‌سازد.
  صفحه لمسی خازنی با قابلیت همزمان لمس چند نقطه از صفحه که واسط کاربری قدرتمند و بی مانندی را در اختیار قرار می‌دهد.
  سیستم عامل اندروید با امنیت بالا توام با ویژگی‌های امنیتی پیوسته سیسکو که آرامش خیال را برای مدیران شبکه به ارمغان آورده است
  • «Cisco Extension Mobility»
  از چندین پروفایل پشتیبانی کرده که فضاهای کاری اشتراکی و قابلیت اختصاص میزکار در زمان نیاز (Hot-Desking) را ممکن می‌سازد.
  گزینه‌های متعدد دیگر برای سفارشی‌سازی تجربه کاربری و افزایش بهره‌وری ، از جمله : تصاویر پس زمینه ، ویجت‌ها و آرایش‌ و چیدمان‌های متفاوت صفحه نمایش برای استفاده از انواع لوازم جانبی با اتصال بلوتوث و USB
  دستگاه خودکار که کاربران بسادگی می‌توانند آن را از جعبه در آورده و بدون نیاز به پیکربندی خاصی سریعاً و در کمترین زمان ممکن راه‌اندازی و استفاده نمایند.
  مدیران می‌توانند از «Cisco Expressway» یا «Cisco AnyConnect VPN» تعبیه شده برای اتصال و ارتباطی امن با کارمندان راه دور خود استفاده نمایند.
  نصب آسان و سریع : این محصول دستگاه مجتمع و یکپارچه‌ای است که کلیه کنترل‌ها بر روی صفحه نمایش قرار دارند. فقط کافی است که کابل برق و کابل اترنت آن را متصل کنید (یا از WiFi استفاه نمایید). فرآیند ثبت کاملاً خودکار بوده و فقط احراز هویت برای تکمیل راه‌اندازی انجام می‌گیرد.
  تصویر HD : با صفحه نمایش ۱۴ اینچی با وضوح ۱۰۸۰ X 1920 پیسکل ، دوربین MP 8 و بهترین کلاس فشرده سازی تصویر ، این محصول تجربه مشارکت و تعاملی بی مانند را ممکن می‌سازد.
  سیستم آکوستیک و صدایی با عملکرد فوق العاده این محصول را بدل به گزینه‌ای ایده‌آل برای پخش چندرسانه‌ای ساخته است.
  واسط صفحه لمسی : صفحه لمسی خازنی با قابلیت لمس همزمان چند نقطه از صفحه ، واسط کاربری کارامد و بی مانندی را پیش‌روی قرار داده است
  کلیه کنترل‌ها بر روی صفحه نمایش هستند ، از اینرو تماس‌ها از طریق صفحه نمایش قابل کنترل می‌باشند و نیاز به دستگاه خارجی نیست. گزینه‌ها نیز بطور همزمان در دسترس قرار داشته و در عین حال، ویژگی «On-a-Call» تضمین خواهد کرد که کلیه شرکت کننده‌ها امکان مشارکت در مکالمه را داشته باشند.
  دوربین: دوربین واقع در بالای این محصول را می‌توان به سمت پایین کج کرد تا محتوا و نقشه‌های فیزیکی روی میز را به آسانی با دیگران به اشتراک گذارد
  صفحه نمایش با قابلیت کج شدن : علاوه بر قابلیت تبلت مانند این محصول، کاربران می‌توانند در حالت نشسته و پشت میز خود از آن استفاده کنند. زاویه صفحه نمایش به آسانی توسط کاربر قابل تنظیم بوده و صفحه نمایش متناسب با زاویه مطلوب با میز کار بین ۲۰ تا ۸۵ درجه تنظیم می‌گردد

حداقل پهنای باند برای وضوح و نرخ فریم (fps 30)
• Kbps 299-64 (4:3) 288 x 352 CIF
• Kbps 1500-400 (4:3) 480 x 640 CGA
• Kbps 599-300 (360 x 640) p360
• Kbps 799-600 (480 x 848) p480
• Kbps 1299-800 (576 x 1024) p576
• Kbps 3000-800 (600 x 1024) p600
• Kbps 1999-2000 (720 x 1280) p720
• Kbps 4000-2000 (1080 x 1920) p1080

· DESK ENDPOINT DX80

سیسکو ۷۰DX ارتباط و تعاملی بدون وقفه و اختلال را از پشت هر میزکاری ممکن می‌سازد. بهترین تجربه ارتباط و تعامل تصویری HD گسترده همچون ویژگی‌های UC ، برنامه‌های کاربردی اندروید و ایمیل همگی در یک دستگاه مجتمع و یکپارچه. امروز زمان آن فرا رسیده تا تجربه‌ ارتباط و تعاملی ساده با هزینه اندک و مقرون به صرفه را داشته باشید که وسعت قابلیت و توانایی‌هایی‌تان را در هر دفتر و حتی از پشت میزکارتان در خانه افزایش خواهد داد.

 • سیستم ارتباطات تصویری اختصاصی HD p1080 همواره در دسترس
  تلفن IP با ویژگی‌های کامل که اطلاعات را در کنترل تماس سیسکو UCM ثبت می‌کند.
  سیستم صوتی با کیفیت عالی برای پخش مجدد رسانه و همچنین اسپیکر
  صفحه نمایش ۱۶:۹ ۱۴ اینچی که تجربه‌ باور نکردنی از تماس‌های تصویری و قابلیت اجرای برنامه‌های کاربردی ممکن می‌سازد.
  صفحه لمسی خازنی با قابلیت همزمان لمس چند نقطه از صفحه که واسط کاربری قدرتمند و بی مانندی را در اختیار قرار می‌دهد.
  سیستم عامل اندروید با امنیت بالا توام با ویژگی‌های امنیتی پیوسته سیسکو که آرامش خیال را برای مدیران شبکه به ارمغان آورده است
  • «Cisco Extension Mobility»
  از چندین پروفایل پشتیبانی کرده که فضاهای کاری اشتراکی و قابلیت اختصاص میزکار در زمان نیاز (Hot-Desking) را ممکن می‌سازد.
  گزینه‌های متعدد دیگر برای سفارشی‌سازی تجربه کاربری و افزایش بهره‌وری ، از جمله : تصاویر پس زمینه ، ویجت‌ها و آرایش‌ و چیدمان‌های متفاوت صفحه نمایش برای استفاده از انواع لوازم جانبی با اتصال بلوتوث و USB
  دستگاه خودکار که کاربران بسادگی می‌توانند آن را از جعبه در آورده و بدون نیاز به پیکربندی خاصی سریعاً و در کمترین زمان ممکن راه‌اندازی و استفاده نمایند.
  مدیران می‌توانند از «Cisco Expressway» یا «Cisco AnyConnect VPN» تعبیه شده برای اتصال و ارتباطی امن با کارمندان راه دور خود استفاده نمایند.
  نصب آسان و سریع : این محصول دستگاه مجتمع و یکپارچه‌ای است که کلیه کنترل‌ها بر روی صفحه نمایش قرار دارند. فقط کافی است که کابل برق و کابل اترنت آن را متصل کنید (یا از WiFi استفاه نمایید). فرآیند ثبت کاملاً خودکار بوده و فقط احراز هویت برای تکمیل راه‌اندازی انجام می‌گیرد.
  تصویر HD : با صفحه نمایش ۱۴ اینچی با وضوح ۱۰۸۰ X 1920 پیسکل ، دوربین MP 8 و بهترین کلاس فشرده سازی تصویر ، این محصول تجربه مشارکت و تعاملی بی مانند را ممکن می‌سازد.
  سیستم آکوستیک و صدایی با عملکرد فوق العاده این محصول را بدل به گزینه‌ای ایده‌آل برای پخش چندرسانه‌ای ساخته است.
  واسط صفحه لمسی : صفحه لمسی خازنی با قابلیت لمس همزمان چند نقطه از صفحه ، واسط کاربری کارامد و بی مانندی را پیش‌روی قرار داده است
  کلیه کنترل‌ها بر روی صفحه نمایش هستند ، از اینرو تماس‌ها از طریق صفحه نمایش قابل کنترل می‌باشند و نیاز به دستگاه خارجی نیست. گزینه‌ها نیز بطور همزمان در دسترس قرار داشته و در عین حال، ویژگی «On-a-Call» تضمین خواهد کرد که کلیه شرکت کننده‌ها امکان مشارکت در مکالمه را داشته باشند.
  دوربین: دوربین واقع در بالای این محصول را می‌توان به سمت پایین کج کرد تا محتوا و نقشه‌های فیزیکی روی میز را به آسانی با دیگران به اشتراک گذارد
  صفحه نمایش با قابلیت کج شدن : علاوه بر قابلیت تبلت مانند این محصول، کاربران می‌توانند در حالت نشسته و پشت میز خود از آن استفاده کنند. زاویه صفحه نمایش به آسانی توسط کاربر قابل تنظیم بوده و صفحه نمایش متناسب با زاویه مطلوب با میز کار بین ۲۰ تا ۸۵ درجه تنظیم می‌گردد

حداقل پهنای باند برای وضوح و نرخ فریم (fps 30)
• Kbps 299-64 (4:3) 288 x 352 CIF
• Kbps 1500-400 (4:3) 480 x 640 CGA
• Kbps 599-300 (360 x 640) p360
• Kbps 799-600 (480 x 848) p480
• Kbps 1299-800 (576 x 1024) p576
• Kbps 3000-800 (600 x 1024) p600
• Kbps 1999-2000 (720 x 1280) p720
• Kbps 4000-2000 (1080 x 1920) p1080

· DESK ENDPOINT DX650

 • ارتباطات صوتی و تصویر HD امن ، همواره در دسترس و یکپارچه
  کنفرانس از طریق برنامه‌های جلسه ملاقات Cisco WebEx
  حضور از راه دور و ارسال پیام فوری با بستر مجتمع ارسال پیام Cisco Jabber
  دسترسی بنا بر درخواست به Cloud Service

این محصول با هدف برآوردن نیازهای افرادی که باید تعامل و همکاری موثر و کارامد با کارشناس حتی از فواصل دور داشته طراحی شده است. قابلیت‌های ارتباط و همکاری نوآورانه بدون نیاز به راه‌اندازی یا پیکربندی خاص سیسکو ۶۵۰DX پس از بیرون آوردن آن از جعبه قابل دسترسی هستند. این محصول از وضوح p1080 HD با نرخ فریم ۳۰ (fps) پشتیبانی می‌کند ، امکان تماس تصویری سازگار با دیگر ترمینال‌های تصویری مبتنی بر H.264 و کدینگ تصویری پیشرفته (AVC)، از جمله مدل‌های سری ۹۹۰۰ و ۸۹۰۰ تلفن های IP سیسکو ، بستر Cisco Jabber بر روی دستگاه‌های موبایل شخصی و سیستم‌های اتاق کنفرانس و ترمینال‌های سازگار با سیستم Cisco TelePresence. مشتریان می‌توانند برنامه‌های کاربردی سفارشی را برای اندروید توسعه داده و آنها را برای کاربران موبایل و ۶۵۰DX خود ارائه نمایند. بعلاوه سیسکو ۶۵۰DX از سهولت استفاده سریع سیستم عامل اندروید و قابلیت سفارشی‌سازی با تکیه بر صفحه‌های نمایش خانگی قابل سفارشی‌سازی ، ویجت‌های ارتباطی ، طنین‌های زنگ و غیره برخوردار است. به عنوان یک دستگاه اندروید ، سیسکو ۶۵۰DX بواسطه اتصال بلوتوث از یکپارچگی نزدیک‌تر با دستگاه‌های موبایل شخصی مانند تلفن‌های هوشمند برخوردار است. این محصول دارای قابلیت اشتراک تماس‌ها و سوابق تماس برای افزایش بهره‌وری و صرفاً از طریق فشار یک دکمه است. همچنین شما می‌توانید یک تماس فعال را از تلفن هوشمندتان به سیسکو ۶۵۰DX برای تجربه صدایی بهتر و انعطاف‌پذیری بیشتر در انتخاب نحوه ارتباط انتقال دهید.

ویژگی‌های اصلی سیسکو ۶۵۰DX به شرح ذیل هستند:
صفحه نمایش لمسی خازنی ۷ اینچی ، با پشتیبانی از شناسایی لمس همزمان چند نقطه از صفحه
تصویر HD سازگار با استاندارد H.264 و AVC با وضوح ۳۰p1080
پشتیبانی از صدای پهن باند (بواسطه استاندارد G.722 یا کدک‌های صدای Isac) در هر حالت : گوشی ، هدفون یا اسپیکر
انتخاب اتصال WiFi دسکتاپ ۸۰۲٫۱۱a/b/g یا اتصال شبکه اترنت گیگابیت با استفاده از پورت سوئیچ برای رایانه همراه
دو پورت USB 2.0 نوع A استاندارد و بلوتوث توکار برای لوازم جانبی (برای مثال ، هدفون‌های دوربین خارجی ، درایو شناسایی اثر انگشت یا استیک مموری ، کیبورد و ماوس)
دو نمایشگر مستقل با یک مانیتور خارجی با استفاده از واسط چندرسانه‌ای HD (HDMI) دارای وضوح حداکثر ۱۲۰۰ x 1920 (WUXGA)
سیستم عامل اندروید ۴٫۱٫۱ و دسترسی به Google Play Store برای دانلود برنامه‌های کاربردی شرکت‌های ثالث
بسته‌های نرم‌افزار : برنامه‌های کاربردی کنفرانس Cisco WebEx و ارسال پیام فوری Cisco Jabber، حضور از راه دور ، ایمیل ، تقویم ، تماس‌ها ، پست صوتی تصویری و تبادل داده صوتی و تصویری از طریق Cisco Unified Communications Manager (CUCM)
پشتیبانی از ویژگی‌های ارتباطات یکپارچه سیسکو ، دستگاه‌ها و سیاست‌های امنیت و مدیریت برنامه‌های کاربردی
مدیران می‌توانند از «Cisco Expressway» یا «Cisco AnyConnect VPN» تعبیه شده برای اتصال و ارتباطی امن با کارمندان راه دور خود استفاده نمایند

· CISCO MCU

در صورتیکه بطور منظم باید بین چندین کاربر در یک کنفرانس ، ارتباط صوتی و تصویری چندجانبه برقرار کنید ، آنگاه یک واحد کنترل چند نقطه‌ای یا پل صوتی/تصویری قطعاً در ارتقا و گسترش شبکه تصویری‌تان سودمند خواهد بود. سیسکو دامنه وسیعی از واحدهای کنترل چندنقطه‌ای (MCU) را متناسب با کارکردها و بودجه‌های متفاوت تولید کرده است.
«MCU»
به کاربر اجازه می‌دهد تا شیوه‌های متفاوت نمایش ترمینال‌های کنفرانس را کنترل کند، از جمله:

 • کلیه افراد در یک نمایشگر نمایش داده شوند
  انتخاب گوینده نمایش داده از طریق فرمان صوتی
  نقاط کنفرانس انفرادی بطور کامل بر روی یک نمایشگر نشان داده شده و بطور دستی بین آنها سوئیچ شود

· CISCO WEBEX MEETING CENTER

اشتراک ایده‌ها با هر کس و در هر مکان
انجام‌ سریع‌تر کارهای بیشتر و ارتقای قابلیت‌های نیروی کار از طریق تعامل و ارتباط آنلاین بواسطه Cisco WebEx Meeting Center با امکانات VoIP و کنفرانس صوتی «InterCall Reservationless-Plus»
اشتراک اسناد ، ارائه‌ها و برنامه‌های کاربردی در هر زمان و از هر نقطه. انجام جلسات منظم بدون توجه به پراکندگی اعضا و کارکنان از چشم‌انداز جغرافیایی و در عین حال ، برگزاری جلسات خلاقانه و فعال با حضور مشتریان ، همکاران یا تیم‌های داخلی.

ویژگی‌ها و مزایای استفاده از Cisco WebEx Meeting Center
همکاری کارامدتر و موثرتر با مشتریان ، شرکا و کارمندان
اشتراک اطلاعات با تیم‌ها در هر نقطه از جهان صرفاً با دسترسی به اینترنت
استفاده کامل از منابع با گردآوردن پرسنل بدون نیاز به صرف زمان و هزینه سفر در یکجا
ملاقاتی آنلاین با کیفیت تصویر HD برای حداکثر بهره‌وری و مشارکت

ملاقاتی آنلاین به واقعیت تعاملی رو در رو : برگزاری یک جلسه ملاقات یا ملحق شدن به آن از طریق مرورگر وب ، تلفن همراه یا دستگاه تبلت. امکان اتصال از طریق تلفن یا رایانه شرکت‌کننده‌ها بدون توجه به مکان جغرافیایی‌شان و داشتن جلسات آنلاین با کیفیت تصویر HD برای مشارکتی فعال و بلادرنگ‌تر که بطور خودکار بین گوینده‌ها سوئیچ می‌گردد.
راه حل‌های Cisco WebEx در هزینه‌ها صرفه‌جویی و منابع فناوری اطلاعات را بهینه‌سازی می‌کنند. راه حل‌های کنفرانس مبتنی بر WebEx در قالب Software as a Service (Saas) از طریق «Cisco Collaboration Cloud» ارائه می‌گردند و به آسانی قابل استفاده و گسترش در سرتاسر سازمان‌ هستند. Cisco Collaboration Cloud شبکه‌ای جهانی است که منحصراً برای تحویل امن برنامه‌های کاربردی درخواستی طراحی شده است. این Cloud ، دسترس‌پذیری پایدار و دائم و امنیت چند لایه مورد تایید سازمان‌های استاندارد مستقل از جمله SSAE-16 و ISO 27001 را عرضه می‌کند.

اشتراک سند، برنامه کاربردی و سیستم دسکتاپ :اشتراک محتوا با افراد از راه دور بطور بلادرنگ ، انتقال کنترل به شرکت‌کننده‌ها بطوریکه آنها نیز بتوانند سیستم دسکتاپ‌شان را به اشتراک بگذارند یا در سیستم شما شریک گردند.

تجربه چندرسانه‌ای تعاملی : همراه کردن شنوده از طریق گنجاندن اطلاعات چند رسانه‌ای در فایل‌های ارائه ، از جمله فایل‌های پاورپوینت ، فلش ، انیمیشن ، صوت و تصویر.

تصویر یکپارچه : رویت تصویر ویدئویی حداکثر هفت شرکت‌کننده یا انتخاب نمای کامل برای رویت گوینده فعال در پانل اصلی تصویر درحالیکه تصویر دیگر شنونده‌ها بصورت کوچک شده در پایین صفحه جهت انتخاب نمایش داده شده است . برای دیدن جزئیات بیشتر تصویر ، می‌توانید گزینه صفحه نمایش گسترده را جهت رویت گوینده فعال با وضوح واقعاً HD p720 انتخاب نمایید.

صدای یکپارچه: تجربه‌‌ای واقعاً تعاملی از یک جلسه ملاقات بواسطه کیفیت بالای صدای InterCall Reservationless-Plus ؛ قابلیت انتخاب گزینه‌های «Toll-Free» یا «Toll» توام با «Call-In» یا «Call-Back» یا اجازه به شنونده‌ها برای ملحق شدن از طریق سیستم رایانه.

گوینده فعال: تمرکز بر فرد سخنگو از طریق فناوری گوینده فعال ، که بطور خودکار تصویر گوینده فعال را در پنجره بزرگتری روی صفحه نمایش نشان می‌دهد. در زمان اشتراک برنامه کاربردی و سیستم دسکتاپ ، تصویر گوینده همچنان بر روی صفحه نمایش قابل نشان دادن است. یا می‌توان صفحه نمایش را بر روی یک گوینده قفل کرد.

پانل‌های بازشونده: ارائه نمای تمام صفحه از شنونده‌ها و در عین حال ، مدیریت فعالیت جلسه در پشت صحنه

ضبط، ویرایش و پخش جلسات: ضبط جلسات و کاربردها برای ارجاع در آینده ، آموزش یا امثالهم.

بسته یکپارچه‌سازی دسکتاپ: آغاز جلسات بدون معطلی از طریق Microsoft Office ، Microsoft Outlook ، Lotus Notes و انواع راه حل‌های نرم‌افزاری ارسال پیام فوری.

دسترسی به جلسات با یک کلیک: ارسال دعوت نامه‌ها و پیام‌های یادآوری از طریق تماس تلفنی خودکار ، پیامک و ایمیل کلاینت محلی‌تان یا ارسال پیام فوری

یکپارچگی تجاری: استفاده از قابلیت «Single Sign-On» برای دسترسی به «WebEx Meeting Center» و دیگر برنامه‌های کاربردی تجاری یا جستجو و رویت دیگر قابلیت‌های مجتمع‌سازی شده با محصولات «Cisco Collaboration»

پشتیبانی از کلیه بسترهای رایج: امکان ملاقات با هر کس بواسطه راه حل‌های جلسات ملاقات WebEx بر روی کلیه بسترهای سیستم عامل رایج از جمله : ویندوز ، مک ، لینوکس و سولاریس بعلاوه دستگاه‌های موبایل.

· ۱۰۱ کاری که شما می توانید با استریسک انجام دهید

در طول ۱۰ سال گذشته، استریسک که برای خیلی ها به عنوان سیستم تلفن کد باز مطرح است، همواره در رده های نخست سیستم های تلفنی پیشرفته و به عنوان یک پیشگام در صنعت VoIP شناخته شده است.سیستمی جامع که کاربردهای فراوانی دارد و همواره با توجه به کد باز بودن آن، قابل توسعه توسط برنامه نویسان در سر تاسر جهان است. و هرلحظه می توان قابلیت جدیدی به آن اضافه نمود.لذا شرکت VoIP Supply به همراه شرکت Digium که بنیان گذار اصلی سیستم استریسک است، اقدام به برگذاری مسابقه ای نمودند که در آن کاربران استریسک در سراسر جهان ، موارد کاربرد خود را از سیستم استریسک مطرح نموده، و در نهایت به صورت تصادفی از میان نظراتی که تکراری نباشند، فردی به عنوان برنده مطرح گردید.برنده این مسابقه آقای اشلی کیتو می باشد. که جایزه ۱,۵۰۰,۰۰$ شرکت SupplyVoIP را به خود اختصاص داد. ۱۰۱ کاربرد استریسک :

۱وقتی شما تماسی را از دست می دهید، نه تنها اطلاعات این تماس به پست الکترونیکی شما ارسال می شود، بلکه پیام کوتاهی نیز به تلفن همراه شما ارسال می گردد.

۲می توانید با ارسال یک پیام کوتاه به سیستم استریسک خود، از قابلیت بازگشت تماس (Call back) این سیستم استفاده کنید. یعنی در واقع سیستم استریسک، با استفاده از خط شهری خود، شماره همراه شما را شماره گیری می کند. همچنین از این سیستم می توانید جهت انتقال خط از کشوری(شهری) به کشور(شهر) دیگر نیز استفاده کنید و هزینه مکالمات را به میزان قابل توجه ای کاهش دهید.

۳تعیین میزان دلخواهی که شما می خواهید با یک تماس گیرنده خاص صحبت کنید از روی تقویم. ( شبیه چیزی که شما با استفاده از GMail جهت فیلتر کردن ایمیل ها خود استفاده می کنید)

۴ارسال پیامی به استریسک جهت ایجاد ارتباط خارجی میان دو تماس گیرنده متفاوت با یکدیگر

۵هنگامی که کسی زنگ آیفون خانه تان را می فشارد. تلفن (ها) منزل با الگوی زنگ خاصی زنگ می خورند.

۶ایجاد یک IVR جهت دسترسی اتوماتیک به چراغ های منزل و خاموش و روشن کردن آنها تنها با فشردن یک دکمه و یا حتی باز کردن درب گاراژ منزل!

۷ترکیب سیستم استریسک با Nagios جهت تولید خودکارپیغام ها ی خطا هنگامی که سرویس خارج از دسترس میشود.

۸ضبط و مانیتور مکالمات تلفن های فرزندانتان

۹شماره گیری خودکار مانند شماره فوری ۹۱۱٫ ، نظر سنجی سیاسی، یاد آوری کننده خودکار قرار ملاقات ها

۱۰ترکیب با سیستم های گرافیکی تلوزیون جهت ارائه یک حساب زنده از تعداد خطوط باز تلفن ها .

۱۱پیاده سازی سیستم مراکز تماس (Call Center) بزرگ و چند سایته با ارائه ابزار های سفارش مشتری

۱۲ایجاد یک Asterisk Cluster با Dundi و DNS SRV و بلادرنگ که قابلیت داشتن یک سیستم استریسک بزرگ با پتانسیل n کلاستر را دارد.

۱۳استفاده از AGI جهت نمایش خودکارTelemarketers

۱۴ایجاد سیستم ارتباطی اورژانسی قابل حمل و پیکربندی شده برای کانالهای ترکیبی سیمی و بی سیم. مورد کاربرد در بلایای طبیعی

۱۵ایجاد سیستم اعلام ، هنگامی که شخصی محصولی را در وب سایت شما خریداری میکند.

۱۶تنظیم استریسک به این گونه که، وقتی شما پیام کوتاهی را با عبارت خاص به این سیستم ارسال می کنید. سیستم بازگشت تماس CallBack) با شما تماس گرفته و آن را پخش می کند.

۱۷ترکیب استریسک با سیستم مالی و حسابداری

۱۸ایجاد یک گروه شکار مجازی برای شهر یا باشگاه خصوصی. بدین شکل که می توان یک گروه از افراد علاقه مند را ایجاد کرد و با ذخیره شماره و اختصاص داخلی به هریک، آنها را فورا و به طور همزمان، با خبر ساخت.

۱۹ایجاد بازی هایی جالب برای مشتریانی که در صف انتظار می مانند با استفاده از سیستم هوشمند پاسخ گویی (IVR)

۲۰میزبانی و توسعه یک رقابت تلفنی مجازی و اجرای آن چند بار در روز و هفته. برنده به صورت خودکار به ایستگاه رادیویی متصل شده و صحبت میکند.

۲۱ایجاد شماره خصوصی، بدین شکل که شما نیازی به ارائه شماره حقیقی خود نداشته و تنها با ارائه یک شماره مجازی و مسیر دهی دوباره به آن شماره می توانید کاربران را بدون اطلاع از شماره حقیقی به سمت آن هدایت کنید.

۲۲ایجاد سیستم Help Desk جهت پشتیبانی فنی و تعیین PIN های اختصاصی برای مشتریان خاص جهت ارائه خدمات پیشرفته تر پشتیبانی.

۲۳استفاده از IP DID ها جهت ارائه به خریداران داخلی به منظور دسترسی به تیم های پشتیبانی. همچنین بستن تماس های خارجی برای گروه خاصی از کاربران

۲۴اجازه به کاربران وب سایت جهت ذخیره سازی صدای خود و قرار دادن آن در پروفایل خود تنها با شماره گیری عدد خاصی.

۲۵شنود تماس های خارجی و یا هنگامی که به ID خاصی تماس گرفته می شود.

۲۶ایجادتماس تلفنی

۲۷ترکیب Asterisk, Hylafax, Redfone’s TDMoE جهت جایگزینی ارائه دهنده فاکس سوم شخصتان. صرفه جویی بیش از $۳۰۰۰ در ماه در هزینه فاکس. همچنین با نوشتن یک نرم افزار تحت وب برای کاربران، تا حدود خیلی زیادی نیز هزینه نرم افزار نیز کاهش می یابد.

۲۸ارائه سیستم بیدار کننده از خواب با استفاده از تلفن شما، به این شکل که در زمان خاصی تلفنتان زنگ خورده و اطلاعاتی از قبیل: قیمت ها، آب وهوا و اطلاعات پرواز را در یک پیغام از قبل ضبط شده، و تنها با جایگزینی فاکتورهای جدید، به شما اعلام می دارد.

۲۹ایجاد تماس به کودکانتان جهت پخش داستان شبانه برای آنها با استفاده از فناوری تبدیل متن به گفتار

۳۰پیاده سازی راه حل نرم افزاری برای کارمندان خارج از کشور، جهت استفاده از تلفن های نرم افزاری و برقراری تماس با منزل بدون پرداخت هزنیه تماس بین کشوری.

۳۱انتقال تماس های ورودی به تلفن همراه به همراه انتقال شماره گیرنده و نمایش آن در صفحه نمایش تلفن همراه

۳۲ایجاد سیستم Paging از طریق ترکیب Asterisk با سیستم HomeSeer منزل، جهت تولید پیغام هشدار در شرایط بحرانی

۳۳ترکیب استریسک با سیستم امنیتی ساختمان، بدین شکل که مراجعان با فشردن دکمه ای، مطلع گردند.

۳۴ایجاد لیست یاد آوری کننده صوتی

۳۵ایجاد صف های متفاوت و آهنگ های مختلف برای کشور های مختلف

۳۶ترکیب استریسک با دروازه های GSM از راه دور

۳۷ترکیب سوئیچ های تلفنی MetaSwitch کلاس ۵ برای در برگیری خصوصیات صندق صوتی و موسیقی جهت زمان عدم پاسخ گویی.

۳۸ارائه تلفن نرم افزاری و دوربین کامپیوتر جهت پشتیبانی مشتری از راه دور. مشتریان تنها با گرفتن داخلی ۴ شماره ای می توانند پشتیبان فنی را از راه دور دیده و صحبت کنند. دوربین همچنین می تواند جهت مشاهده تجهزات بکار آید.

۳۹ایجاد یک سیستم اعلان فوری برای کلاس های داخل کمپ که از سیستم استریسک و گوشی های Snom استفاده می کنند.

۴۰تشخیص تماس های داخلی بر اساس Caller ID ورودی و اعمال سیاست های خاص بر اساس شماره دریافتی. به طور مثال هنگامی که John از تلفن همراه، یا منزل تماس می گیرد. با پیغام خوش آمد گویی “سلام جان” مواجه شده. و هنگامی که Bill تماس می گیرد، فورا به مدیران شرکت تماس منتقل می گردد.

۴۱ترکیب Road Warrio و تلفن نرم افزاری (بر اساس پروتکل IAX2)

۴۲استریسک به ما توانایی پیاده سازی یک سیستم چند زبانه تلفن بانک را می بخشد.

۴۳استفاده از استریسک جهت خدمت کنفرانس مشترک

۴۴ترکیب استریسک با تکرارکننده های رادیویی آماتور

۴۵آگاه کردن تحلیلگر از اتمام کار رایانه، با اعلام آن از طریق زنگ خوردن تلفن

۴۶استفاده از استریسک جهت شاخ و برگ دادن به سیستم IVR – شامل تشخیص صدا و سرویس ۴۱۱

۴۷ترکیب استریسک با نرم افزار php . بدین شکل که اگر کاربر وضعیت تماس خود را برای این هفته روی “OnCall” تنظیم کند، بعد اتمام ساعات تماس، تماس ها را به شخص مربوطه منتقل کند. شما همچنین قادر خواهید بود تا تماس را در صورت عدم حضور نفر اول، به نیروی فنی دیگر منتقل کنید.

۴۸ترکیب پشتیبانی تلفنی با سیستم بلیط دهی داخلی. هنگامی که یک مشتری تماس می گیرد، برای آنها یک شماره مشتری و یک pin مخفی در نظر گرفته می شود. از این رو ما محصولات حال حاضر آنها را لیست کرده و آنها از میان لیست تهیه شده، محصولاتی را که با آن مشکل دارند را انتخاب می کنند. سپس ما به صورت خودکار یک بلیط برای آن محصول یا مشتری در نظر گرفته و آنها را به صف اضافه می کنیم. وقتی که شخص پشتیبان شماره آنها را می گیرد. آنها خواهند دید که کدام وب سایت برای شماره آنها است.

۴۹اجرای سیستم پذیرش. تماس های کلی به فرد مورد نظر رسیده و در صورتی که تماس عمومی نباشد به شخص دیگر ارسال می گردد.

۵۰ضبط تماس های کنفرانس کارمندان و ارسال خودکار آنها به پستشان در سایت ویکی

۵۱اختصاص یک گروه زنگ برای هر فرد. کسانی که نیاز دارند تا گروهی از شماره های آنها مانند شماره تلفن روی میز محل کار، و یا تلفن همراه و یا تلفن نرم افزاری آنها زنگ بخورد. آنها را در یک گروه قرار می دهند. با ایجاد تنها یک شماره و قرار دادن آن روی کارت تجاری خود، می توانند از خصوصیات گروه زنگ بهره ببرند.

۵۲سیستم آمار گیری هوشمند از طریق IVR

۵۳ارسال صندق صوتی به چندین صندق پستی

۵۴استفاده از استریسک جهت راه اندازی یک سیستم هات لاین Sport-Piking خیلی ارزان

۵۵ترکیب سیستم صوتی کلیسا با سایت FreeConfereneCall.com و ضبط آن برای افرادی که برنامه را ازدست داده اند.

با استفاده از نرم افزار تحت وب کابران می توانند نوع سخنرانی خود را انتخاب کرده و صوت مربوطه را بشنوند.

۵۶استفاده از DTMF جهت باز کردن در های امنیتی سازمان بعد از اینکه شخصی کد عبور را وارد کرد.

۵۷راه اندازی سیستم خودکار و زمان بندی شده برگشت تماس (Call Back) با استفاده از ارتباط با Google Calendar

۵۸ایجاد ارتباط یک استریسک با استریسک شما به همراه برنامه نویسی Dialplan جهت دریافت اعلام هنگامی که زنگ در فشرده می شود. و سپس تماس با نزدیکترین استریسک جهت اجرای مکانیک بازکردن الکتریکی

۵۹استفاده از سیستم استریسک جهت دریافت اسکریپت هایی که توسط برنامه های آنالیزگر اجرا گردیده و کار مانیتور کردن سرور ها را انجام می دهد. و بر حسب موقعیت و شدت حادثه، استریسک نیز اسکریپت هایی ایجاد کرده و مدیر سیستم را از نوع واقعه، زمان واقعه و محل دقیق واقعه باخبر می کند.

۶۰استفاده از یک PC و نصب استریسک جهت ارتباط میان ماهواره و سیستم تلفنی در زمان های اورژانسی که بلایای طبیعی رخ می دهد. این مدل برای زمانی مناسب است که آنتنهای مخابراتی از کار افتاده و یا overload شده اند. و ارتباطات پشتیبان نیز در دسترس نیست.

۶۱ارتباط امن و ایجاد ترانک میان دو سرور استریسک از طریق استفاده از VPN و همچنین ثبت تلفن از راه دور برای جاهایی که پرت های رایج ویپ توسط ISP بسته می باشند.

۶۲نصب استریسک در بیمارستان و ایجاد لیست خاص در زمانهای بحران. به شکلی که در یک لحظه با تمامی افراد مهمی که در لیست ذکر شده اند تماس برقرار گردد و پیام ضبط شده مربوطه پخش گردد.

۶۳استفاده از استریسک جهت ایجاد پل با استفاده از سیگنالینگ H323 میان یک PBX Avaya در یک مرکز تلفن و یک Spectel/Avaya کنفرانس در یک colo . تا مسیرهای صوتی برای اپراتورها در یک مرکز تلفن برای یک فراهم آورنده کنفرانس آماده گردد.

۶۴ایجاد داخلی مجازی برای خانواده خود و تماس با آنها از خارج از کشور و امکان استفاده آنها از خط شهری کشور مقصد

۶۵استفاده از محیطهای Bach , Cron در استریسک جهت برقراری سیستم نظارتی با ISP 802.11 و اعلام هشدار به نیروی فنی در مواردی که خطا رخ می دهد.

۶۶ایجاد اسکریپت خاصی که این امکان را به ما می دهد تا هنگامی که داخلی خاصی شماره گیری شود. آن تلفن به سیستم لاگین کند. این امکان نیز فراهم است که کاربر در میزهای مختلف با استفاده از لاگین خاص به سیستم متصل شده و تماس های وی به آنجا منتقل گردد.

۶۷ردیابی CDR جهت تعیین خطوط تلفنی استفاده شده برای صورت حساب مشتریان. مخصوصا هنگامی که هزینه های سنگین تماس با خارج کشور مطرح می شود.

۶۸ایجاد سیستم Digital Replay جهت برقراری تماس کاربر نهایی از طریق کد دسترسی و Pin به منظور شنیدن یک تماس ضبط شده از کنفرانس آرشیو شده.

۶۹تهیه یک شماره مخفی DISA که می تواند برای مواردی همچون Caller id readback، تنظیمات Caller ID و بررسی صندق صوتی ، سیستم های ویپ همچون FWD بکار رود.

۷۰تغییر مسیر تماس های خاص و یا شماره های تماس نامشخص یا محدود شده که می خواهند به داخلی خاصی دسترسی داشته باشند.

۷۱به کاری گیری خدمات آب و هوای کشور برای داخلی های. بدین شکل که یک داخلی بتواند آب و هوا را از NOAA بخواند.

۷۲اجرای خودکار تن های SIT (توسط Zapateller ) جهت قطع Telemarketers بدون شماره تماس.

۷۳سیستم پذیرش شناور. بدین شکل که افراد مختلف در زمان های مختلف به عنوان پذیرنده عمل می کنند. آنها با استفاده از سیستم لاگین می توانند در زمان هایی که در دسترس هستند به سیستم تلفنی لاگین کرده و پاسخ گو باشند.

که این کار مانع از آن می گردد که تمامی تلفن ها زنگ خورده و دیگران را دچار مشکل کند. و قابلیت مدیریت خوبی را به کاربران می بخشد.

۷۴ایجاد اسکریپتی که قادر است تماس های ورودی را فیلتر کرده و تنها به نواحی که با آنها رابطه تجاری دارید، اجازه برقراری تماس داده شود.

۷۵ما می خواستیم سیستمی را تهیه کنیم که مشتریان به مناسب ترین روش بتوانند به وام خود توسط مشاوران دسترسی داشته باشند. ما دو راه حل از دریافت کردیم. یک استفاده از سیسکو با ۲۵ تلفن و یک سیستم IVR که $۵۰۰,۰۰۰ هزینه داشت و یا استفاده از استریسک ما قادر بودیم که با هزینه $۲۰,۰۰۰ علاوه بر قابلیت بالا، بتوانیم با استفاده از برنامه نویسی این امکان را ایجاد کنیم که تمامی پرس و جو های استاندارد پایگاه داده IVR را انجام داده و مشخص کنیم که کدام وام به کدام مشتری تعلق گرفته است. علاوه بر این امکان به ما اجازه داد تا یک سیستم گزارش گیری اختصاصی از MySQL داشته باشیم که مدت زمانی را برای هر مشتری صرف شده است مشخص گردد. و نیز این قابلیت را به تلفن ها بدهیم که با استفاده از LDAP به پایگاه داده دسترسی داشته باشند. مانیتور کردن داخلی ها ، سیستم بار گزاری PRI نیزاز ویژگی هایی بود که ما توانستیم از استریسک دریافت کنیم. هیچ PBX دیگری نمی توانست این خصوصیات را با این قیمت به ما ارائه دهد.

۷۶جایگزینی سیستم Comdial با استریسک که باعث رشد سالانه ۲۰۰ در صدی شرکت شد و مرکز تماس ما نیز منجر به کاهش هزینه ها تا $۲۵۰K گردید. ما در یک ماه ۱۶۰۰۰ تماس داشتیم که به مدت ۷۷۷ ساعت صحبت انجام گردیده است. استریسک به ما قابلیت این را داد تا با استفاده از سیستم اندازه گیری قوی آن بتوانیم آمار دقیقی داشته باشیم و بتوانیم برای کارمندان و شبکه شرکت ، برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

۷۷شما می توانید به جای بوقی که برای مشتری پخش می شود، موسیقی مورد دلخواه خود را قرار دهید.

۷۸سیستم ویرایش شده app برای پزشکان جهت برقراری تماس با استفاده از سیستم تعیین هویت ، و ثبت نسخه های خود.

۷۹ایجاد سیستم اعلام برای بیماران، بدین شکل که پزشک مربوطه پیغام خود را برای بیمار با استفاده از گرفتن کدی، ضبط کرده و بیمار آن را در زمان معینی به صورت خودکار می شنود. همچنین جهت افزایش امنیت سیستم، برای بیماران شناسه و شماره Pin تعریف می گردد.

۸۰ترکیب استریسک با دیواره آتش شبکه شرکت، بدین شکل که قبلیت باز کردن پرت خاص توسط سیستم تلفنی صورت گیرد.

۸۱ایجاد رابط کاربری سیستم تشخصی صدا برای سیستم خودکار منزل! با استفاده از استریسک شما می توانید به کافی ساز خود در منزل بگید که چه ساعتی کافی شمارا آماده کند. و یا با استفاه از سیستم های مانیتورینک مثل دوربین های تحت IP منزل خود را مانیتور کرده و فرزندان و خانواده خود را از راه دور مشاهد ه کنید.

۸۲استفاده از مرورگر وب جهت مدیریت تماس های کنفرانس

۸۳ترکیب سیستم Cron و پیغام ضبط شده با تلفن ویپ، بدین شکل که در روزهای کاری صبح به صورت خودکار پیغام زمان رفتن به مدرسه را پخش می کند. نسخه جدید آن قادر به بررسی آب وهوا نیز می باشد. تا در روزهای شدید برفی از پخش شدن پیغام ضبط شده خود داری کند.

۸۴ایجاد نرم افزار یاد آوری کننده ساده ولی قدرت مند، بدین شکل که شما خط یاد آوری کننده را شماره گیری کرده و از شما راجع به روزانه بودن، هفتگی و یا سالانه بودن نوع واقعه را یاد آوری می کند. شما قادر به ضبط پیام های ۳۰ ثانیه ای هستید. و استریسک در زمان های مشخص شده با شما تماس گرفته و پیام را یاد آوری می کند.

۸۵با استفاده از تنها یک شماره، می توانید تمامی تلفنها چه VoIP و یا غیر VoIP را بگیرید.

۸۶استفاده از استریسک جهت انتقال تمامی تماس ها به تلفن همراهتان، هنگامی که در شرکت یا منزل حضور نداریدو یا در جاده هستید.

۸۷اختصاص داخلی خاص برای نوجوانانتان. که شما را از دردسر های تماس های مکرر دوستان فرزندتان با تلفن شما خلاص میکند.

۸۸ترکیب سیستم تلفنی سنتی با سیستم تلفنی VoIP و کاهش هزینه ها به میزان قابل توجه. و یا استفاده ز آداپتور ها (ATA) ها برای تبدیل تلفنهای آنالوگ به تلفن ویپ. این آداپتورها قابلیت جابجایی به شما می دهند. و می توانید هر جای دنیا که هستید با متصل کردن آنها به شبکه اینترنت، به مرکز تماس خود وصل شوید.

۸۹استفاده از استریسک برای گیوت وی های خطوط شهری، PRI ها وارد شده و SiP خارج می گردد. این قابلیت به ما امکان مسیر یابی تماس هایمان در شبکه را امری آسان می کند. قابلیت انتقال تماس هنگامی که برای مدت زمان خاصی کسی در دسترس نیست.

۹۰راه اندازی قوانین خاصی برای داخلی های شماره گیری شده ، بدین شکل که افراد را به مسیر های مختلفی انتقال دهد.

۹۱داشتن تماس خارجی با دوستان یا اعضای خانواده در شبکه یکسان به شکلی که از طریق بلوتوث تلفن همراه شما به جای خط شهری یا ترانک SIP استفاده کند.

۹۲توسط استریسک شما قادر خواهید بود تا پادکست ها ، وبلاگ و یا نمایش های رادیویی را مستقیما روی سرور دلخواه ضبط کنید.

۹۳استفاده از فناوری تبدیل متن به سخنرانی و ترکیب آن با استریسک بدین شکل که کاربر متنی را در نرم افزارهای تحت وب که با استریسک ارتباط دارند، وارد کرده و آن به شکل صوت برای مشتریان پخش خواهد شد.

۹۴با استفاده از تلفن همراه T-mobile من قادر خواهم بود تا تماس رایگانی با ۵ شماره داشته باشم. من یک DISA در Freepbx راه اندازی کردم که من را هنگامی که از تلفن همراه تماس گرفته ام به خط شهری دیگر انتقال می دهد. و من با تغییر نوع شماره گییری می توانند بدون محدودیت تماس برقرار کنم. و هزینه به میزان قابل توجه ای کاهش می یا بد.

۹۵خدمات تلفن VoIP را می توانید برای همسایگانتان نیز به فروش برسانید.

۹۶استفاده از تلفن بی سیم VoIP به عنوان کنترل از راه دور تلویزیون.

۹۷استفاده از استریسک جهت راه اندازی بازی تحت وب. بدین شکل که با استفاده از کد های Ajax، DHTML، و MySql می توانید سیستمی را ایجاد کنید که کاربر با گرفتن شماره خواصی بتواند بازی ماز را انجام دهند. و بهترین مسیر را پیدا کنند.

۹۸ارتباط استریسک با یک سرور TTS و تشخیص صدا (مانند Loquendo ) جهت ارسال و دریافت SMS ها در خطوط POTS

۹۹افزودن دروازه GSM به استریسک سرور که قابلیت تماس رایگان تلفن همراه به تلفن همراه را می دهد. هنگامی که در سفر هستید. می توانید با گرفتن شماره دروازه سرور، تماس رایگان داشته باشید.

۱۰۰طراحی سیستم هوشمند برای انتخاب نوع موسیقی، ایجاد منو های خاص برای شنیدن داستان و….

۱۰۱- راه اندازی سیستم دریافت سفارش مشتری و ارسال آن به کارمندان رستوران توسط سیستم استریسک

راه اندازی سانترال پاناسونیک

به منظور ایجاد یک شبکه خصوصی در یک مجموعه (شرکت) مورد استفاده قرار میگیرد که در آن با به اشتراک گذاشتن تعدادی از خطوط شهری امکان استفاده برای تمام داخلی‌ها با (تنظیم امکانات و محدودیت‌ها) به وجود خواهد آمد. در واقع یک دستگاه سانترال حکم یک مرکز مخابرات کوچک را خواهد داشت که در اختیار یک مجموعه قرار می‌گیرد. امکانات بالقوه دستگاه و تلفن سانترال شرکت ها و حتی فروشگاه‌ها را ملزم به استفاده از این دستگاه می‌کند. از جمله این امکانات می توان به اشتراک گذاشتن خطوط شهری تلفن گویا، درسترسی آسان و بدون هزینه داخلی ها به هم دیگر، اشتراک لوازم مخابراتی بین داخلی ها و … اشاره کرد. سانترال ها را میتوان با توجه ظرفیت و یا نحوه برقرار ارتباط بین داخلی ها خود تقسیم بندی کرد.این دسته برای کسب و کار های کوچک و متوسط طراحی شده اند طوری که میتوان نیازهای یک اداره یا یک شرکت متوسط را به شکل کامل و مناسب پوشش دهد، و تا ظرفیت ۲۴ خط داخلی و ۸ خط شهری قابل افزایش هستند.این دستگاه‌ها با توجه به امکانات و ویژگی های بسیار متنوع و بلقوه خود میتوانند گزینه مناسبی برای سامان دهی به تماس های ورودی و داخلی و حتی کنترل آنها باشند. دستگاه های کم ظرفیت پاناسونیک علارقم قیمت بسیار مناسب بخش عظمی از امکانات دستگاه های پیشرفته موجود در بازار را فراهم میکنند و میتوان آنها را نسبت به محیط کار و نیاز اختصاصی شما قابل برنامه ریزی و ارتقا میباشد تا نهایت لذت را از محیط کار خود ببرید.

نصب و راه اندازی سانترال

نصب و راه اندازی انواع مراکز تلفنی سانترال Panasonic

نصب و راه اندازی سیستم های CALLCenter

نصب و راه اندازی TVM Panasonic (پاسخگوی اتوماتیک )

نصب و راه اندازی سرویس SMDR (دریافت ریز مکالمات)

نصب و راه اندازی سرویس ضبط مکالمات مراکز تلفن Panasonic

مشاوره، خرید و پشتیبانی این محصولات

نصب و راه اندازی دستگاه سانترال با ظرفیت های بالا TDE،TDA

نصب و راه اندازی دستگاه سانترال با ظرفیت های پایین TES،TEM

نصب و راه اندازی تجهیزات جانبی و آپشن های این دستگاهها License،TVM

نصب راه اندازی و شارژ کارترج فکس های لیزری و چند کاره پاناسونیک

مزایای سانترال

ایجاد یک شبکه تلفن داخلی

Share کردن خطوط شهری بین داخلی ها

ایجاد کنفرانس بین داخلی ها و خطوط شهری

انتقال ۱ خط بین داخلی ها

Hold کردن مکالمات

اشغال نشدن خطوط تلفن

پرکاربردترین و رایج ترین سیستم مراکز تلفنی

یکی از پرکاربردترین و رایج ترین سیستم مراکز تلفنی ، مراکز تلفنی Panasonic است که در ظرفیت های مختلف وجود دارد :

سری TE: در ۳ ظرفیت ۸*۳ ، ۱۶*۶ ، و ۲۴*۸ وجود دارد . عدد اول نشانه خط ورودی و عدد دوم نشانه تعداد داخلی می باشد.

سری TDA: در ۳ ظرفیت TDA۱۰۰ ، TDA۲۰۰ ، TDA۶۰۰ وجود دارد.

سری TDE: مثل دستگاه TDA در همان ظرفیت ها وجود دارد . با این تفاوت; که سری TDE بهصورت Basic ، VOIP را ساپورت میکند.

دستگاه های سانترال هایبرید سری TDA

دستگاه های سانترال هایبرید یا چند منظوره با داشتن انعطاف پذیری بالا برای افزایش خطوط شهری و امکانات بلفعل و بلقوه ،بهترین گزینه برای مراکز بزرگ و متوسط میباشد.این دستگاه ها علاوه بر پوشش تمام امکانات و ویژگی های سانترال سری TE ،امکانات شاخص خود را دارند تا تمام نیاز کاربران خود را برطرف کنند ،از جمله این امکانات :

گوشی های مدریتی با طراحی و کارایی تحسین برانگیز

قابلیت سازگاری با خطوط پی آر آی (ISDN(BRI/PRI

تجهیزات بیسیم (MULTI CELL) برای برقراری ارتباط تلفنی سیار – سیستم تلفن DECT

کاهش هزینه های مکالمه از طریق ویژگی پروتکل اینترنتی VOIP

ایجاد شبکه قابل اعتماد از طریق E1 , E & M

صندوق صوتی پیشرفته TVM

تلفن کامپیوتری / کنسول کامپیوتری

دستگاه های سانترال PURE IP سری TDE

ادارات امروزی در حال تغییر از سیستم مخابراتی معمولی به سمت سیستم های IP انعطاف پذیر و کم هزینه می باشند و حداکثر استفاده را می توان از رشد سریع در کاربری ها و جهانی شدن IP برد و برای ساخت یک سیستم مخابراتی کامل IP از KX-TDE/NCP استفاده نمود که با سیستمهای ارتباطی جدید کاملا سازگار می باشند. KX-TDE/NCP عملکردهای مجهز استاندارد و جدیدی را ارائه می دهد که کارایی را افزایش داده و هزینه های ارتباطی را کاهش می دهد.این سری دارای خصوصیاتی با کارایی بالا و استفاده راحت از قبیل کارکرد بی سیم، صندوق صوتی و CIT می باشند. سیستم پاناسونیک IP-PBX برای شرکت هایی که قصد تغییر سیستم فعلی به یک سیستم کامل IP را دارند ، یک سکوی قابل گسترش و با کاربردی راحت ارائه می دهد که در زمینه های تجاری متعددی قابل انطباق می باشد. این مدلها خطوط مخابراتی معمولی را پشتیبانی می کنند.بنابراین این امکان را برای سیستمهای IP فراهم می کند تا خطوط مخابراتی معمولی نظیر ISDN و خطوط آنالوگ به آنها متصل گردند. ممکن است با توجه به محیط کلر، تغییر یک خط معمولی مخابراتی موجود به یک سیستم کاملا IP به دلیل محدودیت زمانی و هزینه دشوار باشد ولی با سیستم های KX-TDE۱۰۰/۲۰۰/۶۰۰ به طور منصفانه ای پاسخ این نیاز را تامین می گردد. در سری های TDA فعلی از طریق برد اصلی می توان به آسانی یک سیستم جدید بنا کرد. اما در سری KX-TDE۱۰۰/۲۰۰/۶۰۰ راه حل مناسب برای شرکت هایی وجود دارد که می خواهند همزمان با استفاده از شبکه مخابراتی فعلی به آرامی به یک سیستم IP تبدیل شوند.از جمله امکانات سانترال سری TDE پاناسونیک میتوان به لیست زیر اشاره کرد:

شبکه سازی چند مکانی جهت ارتباطات روان

شبکه سازی SIP

تلفن سانترال تحت شبکه IP

سازگاری کامل با IP

سادگی نصب

پشتیبانی کامل از ویژگی های TDA

کاهش هزینه مکالمات

سهولت در برقراری ارتباط

آنتن های سلولی IP

کارایی تیمی / گروهی

ارتباط بین دفاتر و شعب

متخصصین گروه نت وب آمادگی دارند تا به درخواست سازمانها، امکان ایجاد شبکه‌های محلی و فرامحلی و یکپارچه‌سازی ارتباطات داده و ارتباط بین دفاتر و شعب در سازمانها را بررسی و فراخور نیاز هر یک از شرکتها، پیشنهادی متناسب تهیه و ارائه نمایند.در سازمانهایی که دارای دفاتر پراکنده در سطح ملی یا بین المللی می باشند، نیاز به برقراری ارتباط سریع بین دفاتر بسیار ضروری است که این مهم با روشهای گوناگونی انجام می شود. یکی از مقرون به صرفه ترین روشهای ارتباطی در برخی شرایط استفاده از شبکه خصوصی مجازی می باشد.شبکه خصوصی مجازی، شبکه‌ای است که اطلاعات در آن از طریق یک شبکه عمومی مانند اینترنت جابه‌جا می‌شود اما در عین حال با استفاده از الگوریتم‌های رمزنگاری و با تصدیق هویت (Authentication)، این ارتباط هم‌چنان اختصاصی باقی می‌ماند به گونه ای که فاصله فیزیکی موجود بین شعب حذف شده و گویی کاربران در یک شبکه قرار دارند.اتصال مراکز پراکنده یک سازمان با استفاده از شبکه خصوصی مجازی مزایای بسیاری در گردش اطلاعات سازمانها بهمراه خواهد داشت که مهمترین آنها عبارتند از :

 • سرعت نصب و راه‌اندازی بسیار مناسب
 • حذف محدودیت فیزیکی برای کاربران
 • قابلیت تغییر مکان در کمترین زمان ممکن
 • امکان برقراری ارتباط بین مراکز دورافتاده یا صعب‌العبور
 • امکان تامین ارتباط اینترنتی برای یکی از شعب و مدیریت یکپارچه دسترسی به اینترنت و ارتباطات فراسازمانی
 • امکان یکپارچه‌سازی سیستم تلفن داخلی پرسنل بدون نیاز به در اختیار داشتن شبکه تلفن شهری در تمام دفاتر و پرداخت هزینه‌های مربوطه
 • امکان به اشتراک گذاری منابع شبکه مانند پرینترها، فایل سرور، نرم افزارهای موجود در یکی از واحدها مانند مالی یا CRM و غیره

همانطور که شبکه برای شرکت ها و سازمان ها تبدیل به امری ضروری شده است، ارتباط بین مراکز مجموعه هایی که بیش از یک دفتر یا کارخانه دارند امری اجتناب ناپذیر میباشد. سهولت و سرعت در انتقال اطلاعات، ارتباطات صوتی و تصویری، به اشتراک گذاری منابع و موارد متعدد دیگری وجود دارد که این ارتباطات را ضروری می سازد.این مراکز ممکن است در سطح یک منطقه، شهر، کشور و یا دنیا گسترده باشند. ایجاد ارتباط بین این نقاط وابسته به پارامترهای مختلفی می باشند که گستردگی جغرافیایی، میزان پهنای باند مورد نیاز، بودجه و شرایط اقلیمی منطفه از آن جمله میباشند.در ذیل به چند مورد از این ارتباطات اشاره میشود.

· زمانی که فاصله دو شعب نزدیک میباشند

راه کارهای ارتباطی بی سیم در ابعاد گسترده ، چه در باندهای فرکانسی فاقد لیسانس کاربری و چه در باندهای نیازمند مجوز های قانونی (نظیر Microwave) از جمله نیازمندی بسیاری از سازمان هاست . این شرکت با در اختیار داشتن لیست کاملی از محصولات رادیویی به همراه تیم طراحی و اجرای زبده و کارآمد ، ارائه کننده راه کارهای ارتباطی بی سیم در سطوح مختلف می باشد. خدماتی که در قالب این فعالیت ارائه می شود عبارتند از :۱- مشاوره و انتخاب تکنولوژی مناسب اعم از WiMax ، WiFi ، ارتباطات نقطه به نقطه Point to Point و یا چند نقطه Point to Multi Point در باند های بدون نیاز به مجوز ، شبکه های نیازمند به مجوز نظیر Microwave و … ۲ – طراحی شبکه های بی سیم شهری و بین شهری ۳- تامین تجهیزات شبکه های بی سیم ۴- اجرای شبکه های بی سیم شهری و بین شهری

از فناوری بیسیم در کاربردهای مختلفی میتوان استفاده کرد. امروزه مخابرات بیسیم به حدی وارد زندگی روزمره ما شده است که هر کس به نوعی از یکی از کاربردهای این فناوری بهره میگیرد. به عنوان مثال میتوان کاربرهای زیر را برای فناوری های بیسیم نام برد:

 • انتقال دیتا بین ساختمان ها و متصل کردن دفاتر: برای سازمان هایی که دارای چندین ساختمان هستند استفاده از لینک های بیسیم برای انتقال دیتا و .. یکی از بهتری راه حل هاست. استفاده از کابل های دیتا چندان توصیه نمیشود زیرا علاوه بر اینکه احتمال قطعی دارند، در معرض عواملی مانند رعد و برق نیز هستند. لینک های بیسم یکی از بهترین راه ها برای ایجاد یک ارتباط بین ساختمانی است.
 • انتقال بیسیم مکالمات VoIP : انتقال بیسیم مکالمات VoIP و ایجاد ارتباطات رایگان بین دفاتر مختلف یک شرکت میتواند روش مناسبی برای کاهش هزینه های تلفن باشد. یک لینک بیسیم میتواند چند صد مکالمه همزمان VoIP را منتقل کند بدون آنکه با کمبود ظرفیت مواجه شود. بمنظور انتقال خطوط تلفن شهری ، فکس ، اینترنت ، انتقال تصاویر و … نیز می توان از این قابلیت استفاده کرد . از مهترین امکاناتی که این سیستم فراهم میکند امکان ارائه خطوط تلفن شهری به مراکز فاقد این خطوط مانند معادن ، سدها ، کارگاه ها ، کارخانه ها و سایت های خارج از شهر و حتی ایجاد ارتباط رایگان صوتی تصویری بین دفاتر و شعب یک مجموعه می باشد. جهت مشاهده نحوه انتقال خطوط تلفن شهری به لینک صفحه انتقال خطوط تلفن مراجعه نمایید .
 • انتقال تصویر: استفاده از لینکهای بیسیم برای متصل کردن دوربینهای نظارتی یکی از کاربردهای این فناوری محسوب میشود. به این ترتیب میتوان تعدادی زیادی دوربین را به سرعت پیاده سازی کرد. از لینکهای بیسیم برای کاربردهای ویدئوکنفرانس و برقراری مکالمه های صوتی و تصویری نیز میتوان بهره گرفت .

· برقراری ارتباط بین دفاتر و شعب

همانطور که شبکه برای شرکت ها و سازمان ها تبدیل به امری ضروری شده است، ارتباط بین مراکز مجموعه هایی که بیش از یک دفتر یا کارخانه دارند امری اجتناب ناپذیر میباشد. سهولت و سرعت در انتقال اطلاعات، ارتباطات صوتی و تصویری، به اشتراک گذاری منابع و موارد متعدد دیگری وجود دارد که این ارتباطات را ضروری می سازد.این مراکز ممکن است در سطح یک منطقه، شهر، کشور و یا دنیا گسترده باشند. ایجاد ارتباط بین این نقاط وابسته به پارامترهای مختلفی می باشند که گستردگی جغرافیایی، میزان پهنای باند مورد نیاز، بودجه و شرایط اقلیمی منطفه از آن جمله میباشند.در ذیل به چند مورد از این ارتباطات اشاره میشود.
۱- ارتباطات کابلی:
در این نوع ارتباط از کابل جهت برقراری ارتباط استفاده میشود که با توجه به فواصل فیبر نوری پرکاربرد ترین نوع این ارتباط است. همچنین VDSL با توجه به هزینه کم آن کاربرد دارد.
۲- شبکه های بی سیم:
در این نوع ارتباط با استفاده از رادیوهای وایرلس و دستگاههای مربوطه ارتباط بین نقاط فراهم میگردد. در هر دو طرف دکل نصب گردیده و پس از نصب تجهیزات وایرلس و انجام تنظیمات ارتباط بین دو طرف برقرار می گردد.
۳- MPLS و Interanet:
این سرویس از بستر مخابراتی کشور بهره میجوید و ارتباط بین مراکز را بروی سیم مسی مخابرات ایجاد میکند.این نوع سرویس برای ارتباط بین مراکزی که امکان ایجاد ارتباطات بالا نباشد مناسب است و البته هزینه آبونمان ماهیانه مخابرات را برای کاربر به همراه دارد.
لیست تعرفه این هزینه در سایت http://www.tci.ir قابل مشاهده است.
۴- Leased line:
این سرویس یک ارتباط نقطه به نقطه است که توسط مخابرات بین دو نقطه برقرار میگردد.
۵- Internet:
امکان ایجاد ارتباط بروی بستر اینترنت نیز ممکن است. اما باید ارتباطی ایمن برقرار گردد تا اطلاعات توسط افراد سودجو در اینترنت مورد سوء استفاده قرار نگیرد که این ارتباط توسط ایجاد تونل بین دو نقطه ایجاد میگردد.
شایان ذکر است که در صورت تعدد و گستردگی نقاط ممکن است از دو یا چند روش ارتباطی بطور همزمان استفاده گردد.
مشاوره جهت برپایی و راه اندازی بهترین نوع ارتباط، ایجاد ارتباطات نقطه به نقطه و یک نقطه به چند نقطه، راه اندازی شبکه های وایرلس و بی سیم، راه اندازی اینترانت و MPLS و برقراری انواع ارتباطات از دیگر خدمات شرکت تیما شبکه به شما میباشد.

· روشهای اتصال شعب

اتصال بیسیم (Wireless)

موج نو در صورت نیاز به برقراری ارتباط دو سازمان و یا دفتر با یکدیگر در ابتدا با بررسی امکان برقراری ارتباط مستقیم با انتخاب تجهیزات مناسب مبادرت به نصب لینک ارتباطی مستقیم می نماید و در صورت عدم امکان برقراری مستقیم دو دفتر متقاضی، با بهره گیری از شبکه گسترده بیسیم موج نو ارتباط آنها را با یکدیگر برقرار می نماید.در خارج از شهر تهران فقط در صورت دید مستقیم (Line of Sight) دو دفتر امکان برقراری ارتباط وایرلس مقدور می باشد. در غیر اینصورت سایر روشها برای برقراری ارتباط مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه اشاره خواهد شد.

مزایا

 • سرعت در اجرا
 • هزینه مناسب در مورد لینک های برد کوتاه و متوسط
 • عدم وابستگی به امکانات مخابراتی
 • امکان دسترسی به سرعت های بالا
 • عدم نیاز به پرداخت شارژ ماهیانه

معایب

 • هزینه های بعضا زیاد برای تجهیزات راه دور
 • لزوم داشتن دید مستقیم بین دفاتر

ارتباط فیبر نوری (Fiber Optic)

در صورت وجود شرایط محیطی و توجیهات لازم امکان برقراری ارتباط فیبر نوری (Fiber Optic) بین دو ساختمان و یا دو دفتر وجود دارد. موج نو در برخی مناطق با کسب مجوز های لازم اقدام به برقراری فیبر نوری بین ساختمان ها می کند. البته برقراری ارتباط فیبر نوری در محدوده داخلی کارخانجات و ساختمانها با توجه به رفع بسیاری از موانع به راحتی امکان پذیر می باشد که در صورت تمایل رزومه مرتبط ارائه می گردد. امکان برقراری فیبر نوری از طریق شبکه زیرساخت مخابرات نیز ممکن می باشد اما این بستر اصطلاحا بصورت فیبر تاریک (Dark Fiber) ارائه نمی گردد و متقاضی می بایست پس از ایجاد بستر و انجام مراحل اجرایی فیبر نوری درخواست مقدار مشخصی پهنای باند ما بین دو نقطه نماید. این روش بدلیل نزدیکی به برخی از مسیر های فیبر نوری مخابراتی بعضا ارزانتر اجرا می گردد اما با توجه به اینکه تار فیبر اختصاصی (Dark Fiber) ارائه نمی گردد و شامل هزینه های جاری می گردد بعضا ممکن است از آن استقبال نگردد.

مزایا

 • پایداری بی نظیر
 • امکان دریافت سرعت های بسیار بالا
 • نیاز به پشتیبانی بسیار کم

معایب

 • هزینه های بسیار هنگفت
 • موانع اجرایی بسیار زیاد در محیط های شهری
 • نیاز به دریافت مجوز های مختلف
 • زمان بر بودن عملیات اجرایی

ارتباط اینترانتی (Intranet)

در این روش موج نو با اتصال دفتر و یا دفاتر مورد درخواست به یکی از زیر ساختهای مخابراتی اعم از ADLS , G.SHDSL و یا فیبر نوری و دریافت سرویس اینترانت مخابراتی ارتباط دفاتر را تامین می نماید. این روش پیش از هر چیز نیازمند زیر ساخت های مخابراتی لازم در موقعیت دفتر درخواستی می باشد و البته شامل مبلغی بعنوان شارژ ماهیانه برای برقراری ارتباط شعب می باشد.

مزایا

 • امکان برقراری ارتباط در کوتاه ترین زمان ممکن به شرط اتصال دو مجموعه به اینترانت
 • امکان ارائه هم زمان اینترنت و خدمات انتقال دیتای بین سازمانی
 • تجهیزات نسبتا ارزان برای اجرای بستر

معایب

 • وابستگی به امکانات مخابراتی در موقعیت درخواستی
 • تاثیر پذیری از اختلالات شبکه های زیر ساخت مخابراتی
 • نیاز به پرداخت شارژ ماهیانه

ارتباط های نقطه به نقطه (Point to Point)

ارتباطات نقطه به نقطه یا Point to Point را می توان ساده ترین و کوچکترین شبکه مجازی اختصاصی انتقال داده در نظر گرفت که همانند یک شبکه خصوصی مجازی انتقال داده یا VPN پیاده سازی شده و هدف آن برقراری ارتباط امن تنها بین دو نقطه مشخص می باشد. در این روش متقاضی سرویس می بایست از یکی از روشهای فوق الذکر به شبکه موج نو ، اینترنت و یا اینترانت مخابرات متصل باشد پس از این مرحله تیم فنی با ایجاد شبکه خصوصی بین دفاتر امکان انتقال داده امن بین شعب و ایجاد یک شبکه یکپارچه را فراهم می آورد.

مزایا

 • امکان برقراری ارتباط در کوتاه ترین زمان ممکن به شرط اتصال دفاتر مجموعه به اینترانت و یا اینترانت
 • تنها راه حل ممکن در پاره ای از مواقع
 • عدم وابستگی به محدوده جغرافیایی داخلی و خارجی

معایب

 • محدود بودن سرعت ارتباط به سرعت دریافت اینترنت دفاتر
 • نیاز به صرف هزینه در شعب و افزایش سرعت اینترنت و یا اینترانت به منظور افزایش سرعت ارتباط دفاتر
 • هزینه ها بعضا تابعی از هزینه اینترنت دفاتر بوده و بهمین دلیل بعضا بسیار زیاد می باشد

· ارتباط بین دفاتر و شعب سازمان

ارتباط میان شعب شاید یکی از مهمترین نیاز های هر سازمان و شرکتی است. معمولا شعب اصلی به دلیل توجه بیشتر، از امکانات نرم افزاری و سخت افزاری بهتری بهره مند می شود. اما هزینه راه اندازی این سرویس ها در کلیه شعب بسیار بالا خواهد بود و معمولا برای شرکت ها توجیه مالی ندارد. امکاناتی که سرویس دهنده ها برای هر شرکت و سازمانی فراهم می آورد به مراتب کمتر از هزینه آنها است اما باز هم باید هزینه بالای این سرویس دهنده را نیز مد نظر قرار داد. نت وببا فراهم آوری امکانات ارتباطی امکانات زیر را در اختیار شرکت ها و سازمان ها قرار می دهد.

 • کاهش هزینه ها
 • ارائه انواع پروتکل ها و سیستم های ارتباطی
 • راه کار های ارتباطی امن و مطمئن
 • راه اندازی سایت های پشتیبان با لینک های ارتباطی پر سرعت
 • امکان یکپارچه سازی سرویس دهنده ها در کل زیرساخت
 • کاهش تعداد نیروهای تخصصی با میزان بهره بری بالاتر

اینترانت، ماهواره، MPLS

 • راه اندازی زیرساخت های اینترانت مخابرات
 • راه اندازی زیرساخت های MPLS مخابرات
 • راه اندازی سرویس های ماهواره ای در موارد خاص
 • ارائه راهکارهای Tunneling و VPN بر روی زیرساخت ها و امن نمودن ارتباط
 • ارائه انواع پروتکل های مسیریابی (BGP, OSPF, EIGRP, …)

ارتباط امن کاربران و مدیران به شبکه سازمان از خارج از سازمان

 • فراهم آوری امکانات و زیرساخت برای ارتباط کاربران خانگی با سازمان
 • فراهم آوری امکانات و زیرساخت برای ارتباط مدیران در سفر به شبکه سازمان
 • ارائه راهکارهای Tunneling و VPN بر روی زیرساخت ها و امن نمودن ارتباط
 • دسترسی به کلیه نرم افزارهای سازمان از هر کجای دنیا به صورت کاملا امن
 • دسترسی به دوربین های امنیتی سازمان از خارج از سازمان
 • ایجاد ارتباط برای شرکای تجاری شما به برخی نرم افزارهای درئن سازمان شما
 • فراهم آوری امکان به اشتراک گذاری برخی از منابع سازمان شما با شرکای تجاریتان
 • ارائه راهکارهای Tunneling و VPN بر روی زیرساخت ها و امن نمودن ارتباط
 • استفاده از پرتال های سازمانی شما (Sharepoint، چارگون و …) توسط شرکای تجاری شما

ارتباط بی سیم مابین شعب

 • فراهم آوری ارتباط دفاتر که در فواصل کیلومتری (تا ۵۰ کیلومتر) با یکدیگر و بی نیازی از خربد تجهیزات شبکه برای دفاتر زیرمجموعه
 • استفاده از بهتربن برند ها با کمترین هزینه نصب، راه اندازی و پشتیبانی
 • ارائه راهکارهای Tunneling و VPN بر روی زیرساخت ها و امن نمودن ارتباط

دفتر مرکزی

خرید تجهیزات امنیتی (دیواره های آتش، UTM ها) معمولا پر هزینه هستند با استفاده از راه کارهای ارتباطی امکانی را فراهم می کنیم تا با کمترین هزینه از این دستگاه ها برای امنیت کل شبکه تان استفاده کنید. با استفاده از انواع Tunneling ها بهترین کیفیت را بر روی لینک ها به شما لراده می کنیم. سیستم یکپارچه مدیریت کاربران (Active Directory) را در کل زیرساخت راه اندازی می نماییم و نیاز شما را به نیروهای متخصص کاهش می دهیم.

دیدگاه

 • از میان برداشتن محدودیت مکانی برای کاربران
 • تغییر مکان دفتر و شعب در کمترین زمان ممکن
 • امکان برقراری ارتباط بین مراکز دورافتاده که سرویس دهنده ای در آنجا وجود ندارد.
 • امکان تامین ارتباط اینترنتی برای شعب دفتر مرکزی
 • مدیریت یکپارچه دسترسی به اینترنت و امکان تعریف تعداد محدودی وب سایت برای دسترسی کاربران

· ارتباطات کابلی وشبکه های بی سیم

در این نوع ارتباط از کابل جهت برقراری ارتباط استفاده میشود که با توجه به فواصل فیبر نوری پرکاربرد ترین نوع این ارتباط است. همچنین VDSL با توجه به هزینه کم آن کاربرد دارد.از طرفی در این نوع ارتباط با استفاده از رادیوهای وایرلس و دستگاههای مربوطه ارتباط بین نقاط فراهم میگردد. در هر دو طرف دکل نصب گردیده و پس از نصب تجهیزات وایرلس و انجام تنظیمات ارتباط بین دو طرف برقرار می گردد.

· اینترانت (INTRANET)

شبکه‌ای داخلی با تملک سازمانی و یا خصوصی است که از پروتکل‌های مرتبط با اینترنت و به خصوص تکنولوژی وب برای سازماندهی شبکه استفاده می‌کند. (برای مثال می‌توان از پروتکل‌های TCP/IP/HTTP/WWW استفاده نمود) در حقیقت اینترانت مقیاس بسیار کوچکی از کل اینترنت ولی خصوصی استاینترانت شبکه‌ای رایانه‌ای است که از زبان مشترک ارتباطی شبکه جهانی اینترنت برای تبادل داده‌ها استفاده می‌کند و تمام خدمات اینترنت، از جمله پست الکترونیکی، انتقال فایل (FTP)، گروه‌های خبری و تله کنفرانس را در شبکه‌ای اختصاصی برای استفاده‌کنندگان مشخص آن شبکه ارائه می‌دهد و لزومآ به اینترنت متصل نیست. این شبکه یک سازمان رابه هم متصل می‌کند ..ورود به این شبکه برای عموم آزادنیست زیرا امنیت آن به خطر می‌افتد.وتنها با پسورد تعیین شده خودشان می‌توانند وارد شوند وآن مقدار ازاطلاعات که صلاح می دانند درشبکه اینترنت قرارمی دهند تا عموم مردم ازآن‌ها استفاده کنند.ولی اینترنت شبکه جهانی است وشما ازهرکجامی توانید با وارد کردن آدرس وارد هر سایت یا ….شوید واطلاعات دراختیار همه دنیا قرارمی گیرند.هدف اصلی از نصب اینترانت‌ها تسهیل ارتباطات ، کاهش هزینه ها و به اشتراک گذاشتن منابع سخت‌افزاری مانند دوربین و منابع نرم افزاری مانند اتوماسیون اداری است.

اینترانت ملی

اینترانت ملی ،همانند اینترنت عمل می کند با این تفاوت که امکان دسترسی آن فقط از داخل کشور امکانپذیر می باشد. سرعت بالاتر و هزینه انتقال ترافیک پایین‌تر شبکه ملی اطلاعات نسبت به اینترنت جهانی از مهمترین مزیت های این سرویس می باشد.

 • هزینه پایین تر از اینترنت
 • ارائه IP ثابت داخلی
 • دسترسی به کلیه سایتها و سرویس دهنده های داخلی
 • ایجاد ارتباط داخلی سازمانها و شرکت ها در سطح کشور

ارتباط بین شعب و دفاتر :

شرکت نت وب با بستر وسیع و پوشش دهی حداکثری در سطح استان تهران و البرز و حومه ، و با استفاده از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا و کادر فنی مجرب ، قادر به برقراری ارتباط داخلی متقاضیان به دو روش ذیل می باشد :

 • ارتباط بین شعب و دفاتر به صورت مستقیم و بی واسطه
 • ارتباط بین شعب و دفاتر به واسطه بستر شبکه سیستک

موارد استفاده :

 • انتقال تصاویر
 • ارتباط صوتی بر روی بستر شبکه (VoIP)
 • اتوماسیون اداری
 • اشتراک گداری پهنای باند اینترنت در ۲ یا چند نقطه
 • اشتراک گذاری منابع اطلاعاتی بین شعب

· شبکه های خصوصی مجـازی VPN

در سازمانهایی که دارای دفاتر پراکنده می باشند، نیاز به برقراری ارتباط سریع بین دفاتر بسیار ضروری است .با استفاده از شبکه گسترده و قابل اطمینان نت وب بسیاری از شرکت ها و سازمان ها اقدام به برقراری ارتباط شبکه بین دفاتر خود در نقاط مختلف نموده اند. در این حالت کافیست هر کدام از مراکز مشتری به نزدیک ترین مرکز پرواز سیستم ارتباط داده شده و شرکت نت وب نیز کار انتقال دیتا بر روی بستر ایمن خود را بر عهده خواهد داشت .این راه حل به ویژه در شرایطی که دید مستیم برای ارتباط مستقل وجود نداشته و یا فواصل بسیار زیاد هزینه های اجرا را تا حد غیر اقتصادی بودن بالا میبرد می تواند بهترین گزینه باشد..

ازجمله ویژگی های این سرویس :

 • امکان برقراری ارتباط در کوتاه ترین زمان ممکن
 • عدم قطع خدمات انتقال دیتای بین سازمانی در زمان بروز اختلال در سیستم اینترنت
 • نرخ انتقال دده بالا در مقابل شارژماهیانه بسیار کم
 • صرفه جویی در هزینه (عدم نیاز به استفاده از تجهیزات گران قیمت)
 • صرفه جویی در هزینه (عدم نیاز به استفاده از تجهیزات دکل های مهاری مرتفع)
 • امکان به اشتراک گذاری منابع شبکه مانند پرینترها، فایل سرور، نرم افزارهای موجود بین دفاتر شرکت
 • امکان تامین ارتباط اینترنتی برای یکی از شعب و مدیریت یکپارچه دسترسی به اینترنت در کلیه شعب
 • امکان یکپارچه‌سازی سیستم تلفن داخلی بدون نیاز به در اختیار داشتن شبکه تلفن شهری در تمام دفاتر و پرداخت هزینه‌های مربوطه

مشاوره وطراحی ونگهداری ارتباطات وایرلس

شرکت نت وب با بکار گیری کادر فنی متخصص در بخش ارتباطات رادیویی و سابقه طولانی در راه اندازی لینک های رادیویی در سراسر کشور،آمادگی دارد کلیه نیازهای شرکت ها و سازمان ها در خصوص مشاوره ،طراحی ، تهیه تجهیزات و راه اندازی ارتباطات رادیویی بی سیم و ماکروویو را بر طرف سازد.این شرکت که با تکیه بر دانش فنی ،تجربه و با اشراف بر انواع تجهیزات رادیویی و استانداردهای روز دنیا فعالیت می نماید،تاکنون توانسته بیش از ۵۰۰ ارتباط رادیویی فعال در سطح کشور را پیاده سازی و پشتیبانی نماید.

فعالیت ها و برخی از ویژگی های کار این بخش عبارتند از :

 • نصب و راه اندازی در کمتر از ۴۸ ساعت
 • ارائه نمودار مصرف پهنای باند
 • پشتیبانی ۲۴ ساعته در تمامی ایام
 • ارائه لینک پشتیبانی به صورت وایرلس یا ADSL
 • ارائه IP Valid
 • برقراری BGP
 • اطلاع رسانی به مشترکین در صورت احتمال یا بروز قطعی سرویس از طریق تماس تلفنی،ارسال ایمیل و پیامک

· سرویس از بستر مخابراتی کشور

MPLS و Interanet:این سرویس از بستر مخابراتی کشور بهره میجوید و ارتباط بین مراکز را بروی سیم مسی مخابرات ایجاد میکند.این نوع سرویس برای ارتباط بین مراکزی که امکان ایجاد ارتباطات بالا نباشد مناسب است و البته هزینه آبونمان ماهیانه مخابرات را برای کاربر به همراه دارد.مشاوره جهت برپایی و راه اندازی بهترین نوع ارتباط، ایجاد ارتباطات نقطه به نقطه و یک نقطه به چند نقطه، راه اندازی شبکه های وایرلس و بی سیم، راه اندازی اینترانت و MPLS و برقراری انواع ارتباطات از دیگر خدمات شرکت نت وب ا شبکه به شما میباشد.

Leased line:این سرویس یک ارتباط نقطه به نقطه است که توسط مخابرات بین دو نقطه برقرار میگردد.

Internet:امکان ایجاد ارتباط بروی بستر اینترنت نیز ممکن است. اما باید ارتباطی ایمن برقرار گردد تا اطلاعات توسط افراد سودجو در اینترنت مورد سوء استفاده قرار نگیرد که این ارتباط توسط ایجاد تونل بین دو نقطه ایجاد میگردد.شایان ذکر است که در صورت تعدد و گستردگی نقاط ممکن است از دو یا چند روش ارتباطی بطور همزمان استفاده گردد.

· برقراری ارتباط بین دفاتر و شعب شرکتها با فناوری ویپ

یکی از بارزترین ویژگی های ویپ در سازمان ها، اتصال دفاتر، شعب و کارخانه ها به دفتر مرکزی می باشد. به عبارت ساده تر تمامی دفاتر شما در هر نقطه ای از دنیا که باشند بصورت یکپارچه در می آیند و علاوه بر اینکه ارتباطات بین دفاتر کاملا رایگان می گردد، شما می توانید از امکان انتقال خطوط شهری بین دفاتر استفاده نمایید و این به معنی کاهش هزینه ها و سهولت در برقراری ارتباط در سازمان ها می باشد.همچنین اگر یک سازمان دارای دفتر یا کارخانه ای در نقطه ای می باشد که امکان تخصیص تلفن شهری از طریق مخابرات وجود ندارد، می توانید از طریق ویپ خطوط دفاتر دیگر خود را به آنجا انتقال دهید.با توجه به درخواست ها و سفارشی سازی های مختلف در این حوزه و مبحث مربوط به انتقال خطوط از طریق ویپ و امکانات بسیاری که در این زمینه موجود است، نت وب آماده ارائه بهترین پیشنهاد برای سازمان و شرکت شما است.

· تامین بستر های ارتباطی و اتصال دفاتر و شعب مجموعه ها

تردیدی نیست که اتصال دفاتر و شعب یک مجموعه و یا توابع یک اداره بمنظور راه اندازی یک سیستم جامع اداری و یا مالی، امروزه یکی از دغدغه های اصلی مدیران گردیده است. نت وب آمادگی دارد ضمن بررسی و نیاز سنجی مجموعه ها علاوه بر تهیه طرح شبکه و سیستم اتصال دفاتر ، خدمات اجرایی این بخش را نیز به متقاضیان محترم ارائه نماید.برای اتصال دفاتر روشهای بیسیم ، ADSL، G.SHDSL و ترانزیت مخابراتی روی بستر های سیمی و فیبر نوری میسر می‌ باشد که کارشناسان نت وب ضمن بررسی نیازهای سازمان و معمولا در قالب طرحهای ترکیبی Hybrid پیشنهاد خود را که می‌تواند تلفیقی از همه روشها باشد در اختیار مشترکین خود می گذارند و پس از پذیرش طرح، این شرکت تمامی مراحل تامین سخت افزار و اجرای بستر را بعهده می گیرد.

این نوع ارتباط به طور مثال برای نیازهای زیر قابل پیاده سازی می باشد:

 • ارتباط دفتر مرکزی با کارخانه یا کارگاه
  نظارت تصویری بر سایتهای راه دور
  ارتباط صوتی یا تصویری بین دفتر مرکزی به کارخانه یا کارگاه